تحقق ۳ هزار میلیارد تومان از درآمد‌های نقدی شهرداری مشهد «یادمان‌های شهری» بیشترین آثار ارسالی به جشنواره خانه بهار ۹۹ درخواست ۱۵۷ واگن برای خط ۳ قطار شهری مشهد تعیین ۵۰۰ نقطه برای نصب تبلیغات انتخاباتی در مشهد انصراف ۱۲ نفر از انتخابات خبرگان در خراسان رضوی نرم افزار اختصاص اعتبارسوخت ویژه آژانس‌ها به زودی فعال می‌شود افتتاح نخستین هنرستان استعداد‌های درخشان کشور در مشهد رسیدگی به ۵۸۶ پرونده تخلف عرضه کالا‌های اساسی در خراسان رضوی کیفیت هوای مشهد در وضعیت سالم «نه‌دره» در شیب توسعه برگزاری دومین کارگروه ملی زیارت در نیمه دوم اسفندماه در قم ایمن سازی ۴۹ گذرگاه عبور عابران پیاده تا پایان سال در مشهد شکر مشهد؛ حواله هفت تپه کافه پرواز در مشهد افتتاح شد دوشنبه برفی در انتظار مشهد بهسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد، هدف سازمان بازآفرینی مشهد مردم صاحب اختیار امور اجرایی شهر هستند برخورد بالابر سنگین به شبکه ۲۰ هزار ولت، علت قطعی برق منطقه قاسم‌آباد تاکنون ۶۹ نفر انصراف دادند خراسان‌رضوی یکی از استان‌های برترحوزه صنایع دستی است
خبر ویژه

واگذاری ساماندهی حاشیه‌نشینی مشهد به بنیاد مسکن

  • کد خبر: ۱۵۵۲۱
  • ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
در حالی که حوزه نوسازی و رفع مشکلات حاشیه نشینی شهر مشهد پیش از این در اختیار شرکت بازآفرینی شهری بود، با مصوبه هیئت دولت این حوزه به بنیاد مسکن واگذار شد.
به گزارش شهرآرانیوز، اسحاق جهانگیری دو روز قبل، مصوبه ۲۵ دی ماه امسال هیئت دولت در خصوص ساماندهی حاشیه شهر مشهد را به وزرای «کشور»، «اقتصاد» و «راه و شهرسازی» و رؤسای «سازمان برنامه و بودجه» و «بانک مرکزی» ابلاغ کرد.
بر اساس این مصوبه ۳۳ میلیارد تومان شامل ۲۰ میلیارد تومان به صورت تملک دارایی‌های سرمایه‌ای بابت آماده سازی، احداث تأسیسات زیربنایی و زیرساخت‌ها و ۱۳ میلیارد تومان دیگر نیز به صورت هزینه‌ای شامل هزینه‌های جاری، پشتیبانی، ارائه خدمات فنی و مدیریتی و نیز آواربرداری از منطقه مورد نظر در این شهر به موضوع ساماندهی حاشیه نشینی مشهد اختصاص داده است.
در این طرح قرار است با اختصاص ۳۳ میلیارد تومان به بنیاد مسکن، ۲ هزار واحد مسکونی حاشیه شهر مشهد با هدف جلوگیری از وقوع اتفاقات ناگوار در اثر حوادث غیر مترقبه، نوسازی و مقاوم سازی شود.
همچنین از دیگر وظایف بنیاد مسکن، معرفی خانوار‌های مشمول در این طرح با راهبری بانک مرکزی به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی نوسازی واحد‌های مسکونی است.
این تسهیلات یارانه‌ای بوده و نرخ سود آن و بازپرداخت مابه التفاوت نرخ سود در لوایح بودجه سال‌های بعد به مجلس درج می‌شود، اما بازپرداخت آن ۱۵ ساله شامل ۳ سال دوره مشارکت مدنی و ۱۲ سال فروش اقساطی خواهد بود.
بدهکار بودن مشمولان دریافت وام ۵۰ میلیون تومانی به بانک‌ها، مانع از دریافت آن نخواهد بود.
گفتنی است؛ پیش از این مصوبه، شرکت بازآفرینی شهری ایران مسئول ساماندهی حاشیه نشینی مشهد بود که با مصوبه فوق، این موضوع به بنیاد مسکن واگذار شد.
در این رابطه سید مسلم سید الحسینی عضو هیئت مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران درباره علت واگذاری ساماندهی حاشیه نشینی شهر مشهد به بنیاد مسکن به جای بازآفرینی شهری اظهار داشت: علت آن، استفاده از تمام امکانات حاکمیتی و اجرایی اعم از دولتی، بسیج سازندگی، نیرو‌های مسلح، ارتباط با وزارت کشور و سایر نهاد‌ها از سوی بنیاد مسکن برای نوسازی این ۲ هزار واحد مسکونی واقع در حاشیه مشهد است.
منبع:مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
جامعه 13981128151151
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}