سه رام قطار به ارزش ۱۵ میلیون یورو به ناوگان خط دو قطار شهری مشهد اضافه شد زائر کارت به منظور سهولت زائران در حمل ونقل عمومی تهیه شده است | هزینه بدنه زائر کارت در ایام نوروز دریافت نمی‌شود خدمت‌رسانی به بیش از ۱۱۷ هزار خودرو در پارکینگ‌های موقت مدیریت شهری  رویداد مردمی و ملی «ماه نو» گامی برای توسعه اشتغال و کارآفرینی شهر بهشت  اقدامات پایانه‌های مسافربری شهرداری مشهد در ایام نوروز قابل تقدیر است بهره‌مندی ۵۵۰۰ نفر از خدمات فوریت‌های پزشکی حرم امام رضا (ع) طی ایام نوروز رشد ۶۰ درصدی ورودی زائرین از جاده‌های شمال به مشهد تاکنون | بیش از ۶ میلیون مسافر وارد مشهد شدند آئین رونمایی از «پهنه علم» در رودپارک مشهد  سرویس‌دهی ۲۵۰ دستگاه اتوبوس در روز طبیعت (۱۳ فروردین ماه) در مشهد اقامت نوروزی در خراسان رضوی از مرز پنج میلیون نفر گذشت (۶ فروردین ماه ۱۴۰۲) آغاز جشنواره غذای ملل و صنایع دستی ملی از ۶ فروردین‌ماه در مشهد اسکان زائران در خانه ۱۸۰ مشهدی مهمان‌نواز افزایش یک ساعته سرویس‌دهی قطار شهری مشهد در روز طبیعت (۱۳ فروردین ماه) آغاز معاینات پزشکی حجاج | ۹ هزار زائر از خراسان رضوی عازم سفر حج هستند آغاز مجدد بارش باران در خراسان رضوی (۶ فروردین‌ماه ١۴٠٢)  فقط هوای ۴ منطقه از مشهد در شرایط پاک قرار دارد (۶ فروردین ماه ۱۴۰۲) جابجایی ۳۷۶ هزار زائر نوروزی از فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد سفر شش میلیون مسافر به مشهد  اسکان بیش از ۷۶ هزار میهمان نوروزی در مدارس خراسان رضوی تاکید بر ایجاد اقتصاد دیجیتال خدمات محور در مشهد
خبر فوری

رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد: شهردار آینده مشهد باید از درون گفتمان جریان انقلاب باشد

  • کد خبر: ۱۵۵۵۸۶
  • ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵
رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد: شهردار آینده مشهد باید از درون گفتمان جریان انقلاب باشد
رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شهردار آینده مشهد باید از درون گفتمان جریان انقلاب وابسته به گفت‌وگوی مبنایی امامین انقلاب و دلسوز، متعهد و متخصص در امور مدیریت شهری باشد و بتواند حداقل ۴۰ هزار میلیارد منابع جذب کند. 

به گزارش شهرآرانیوز، مجید طهوریان عسکری امروز، ۲۷ اسفند ماه، در هفتادوپنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، در نطق پیش از دستور اظهار کرد: روز‌های گذشته مجموعه همکارانم در شورای شهر و شهرداری مشهد درگیر دو اتفاق بزرگ بودند. اول تعیین تکلیف بودجه سال ١٤٠٢ شهرداری مشهد که حدودا با ٤٠ هزار میلیارد تومان بسته شد و دوم آماده‌سازی شهر مشهد برای استقبال از بهار و نوروز ۱۴۰۲ و همچنین میزبانی شایسته از زوار بارگاه نورانی حضرت رضا (ع) و رهبر فرزانه انقلاب.

وی با بیان اینکه در حوزه بودجه سال آینده ۵۵۰۰ میلیارد از اعتبارات را به توسعه خطوط ریلی اختصاص دادیم، عنوان کرد: ۱۲۰۰ میلیارد به خرید اتوبوس، ۵۱۰ میلیارد به تملک برای ایجاد فضای سبز در حاشیه شهر، پل سوم فهمیده، خیام و انقلاب در چارچوب بودجه‌ای برای احداث در نظر گرفته شده است. حدود ۱۸۰۰ میلیارد به اعتبارات عمرانی فرهنگی اختصاص داده شد و برای توسعه و آبادانی توس، ۲۶۰ میلیارد جانمایی شده است. بودجه سال آینده زوایای دیگری از جمله اختصاص ۵۱ درصد از بودجه عمرانی حوزه حمل‌ونقل و عمران به حاشیه شهر نیز دارد.

طهوریان عسکری در خصوص انتخاب شهردار مشهد گفت: شهردار آینده مشهد باید از درون گفتمان جریان انقلاب وابسته به گفت‌وگوی مبنایی امامین انقلاب و دلسوز، متعهد و متخصص در امور مدیریت شهری، همچنین دارای توانمندی ارتباطات ملی باشد. شهردار آینده مشهد باید بتواند حداقل ۴۰ هزار میلیارد منابع جذب، پروژه‌های مختلف و متنوع مد نظر شورا را اجرایی کند، از بدنه کارشناسی و مدیران خبره جریان انقلاب نهایت استفاده را برده و فرصت تعلل و سستی به افرادی که نمی‌خواهند شورای ششم موفق باشد را ندهد و حلقه اتحاد ۱۵ عضو شورای شهر مشهد باشد.

رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد افزود: شهردار آینده باید حیات خلوت افرادی که امروز برای خود حیات خلوت درست کرده‌اند را خراب کند. به حاشیه شهر مشهد به حوزه حمل‌ونقل درون‌شهری به توسعه فضای سبز و زیرساخت‌های فرهنگی توجه ویژه کند. مطالبه جدی شورا از شهردار آینده در حوزه عمرانی است. اگر به بدنه کارشناسی با هر مدل قرارداد توجه نشود و این سرمایه در اختیار در چارچوب قانون از زوایای مختلف رشد نداشته باشد، قطعا آرزو‌های ما محقق نخواهد شد. به قول عزیزی ما خاک پای خادمان شهر هستیم، اما چک سفید امضاء به هیچ فردی نداده‌ایم.

وی بیان کرد: ۲ سال و نیم باقی‌مانده فقط فرصت نوکری برای شهر امام مهربانی‌ها و فرصت خدمت است. باید ثابت کنیم که جهاد ادامه دارد. در شورا نیز تغییر رویکرد مدیریتی نیاز است. شورایی که دنبال تحول و تغییر فزاینده در مسیر حرکت شهرداری مشهد است با حرکت‌های لاکپشتی نمی‌تواند مسیر موفقیت را دنبال کند. بیش از ۱۸ ماه است که مکررا توصیه‌هایی به هیئت رئیسه به ویژه ریاست محترم شورا می‌کنیم، اما کو گوش شنوا.

طهوریان عسکری ادامه داد: استخوان در گلو نگه داشتیم تا اتحاد اعضا بر هم نخورد، اما کو گوش شنوا. قول‌ها دادند، قول‌ها گرفتیم و باز هم عمل نشد. افرادی را حفظ کردند و در مقابل اعضا قرار دادند که هیچ گفتمان برابری با گفتمان جریان انقلابی نداشته و ندارند، توصیه‌هایی برای تحول کردیم، اما کو گوش شنوا. در برابر نیرو‌های انقلابی همیشه سرمان پایین افتاده بود، چون توصیه اعضا مورد توجه قرار نمی‌گرفت و کار خود انجام می‌شد. برای اصلاحات خواهش کردیم، اما کو گوش شنوا. من نه پیر سیاست بوده و نه اداره شورا را بر اساس مدل‌های منسوخ مدیریتی بلد هستم، اما می‌دانم شورا سر می‌خواهد، پدر می‌خواهد، یک روز با این جماعت، یک روز با آن جماعت بودن یعنی اختلاف بیفکن و پادشاهی کن.

رئیس کمیسیون ویژه توسعه و بهسازی توس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه آرام و آهسته حرکت کردن، مشکلات شهر و مردم را حل نمی‌کند، تصریح کرد: باید سریع، صریح، عالمانه و شجاع بود تا تحول رخ دهد. این تفکر غلطی است که بگوییم ما برای حل تمام مسائل نیامده‌ایم. ما مکلف به نهایت اثرگذاری و رفع تمامی کاستی‌ها در حدود زمانی خود هستیم. کجای دین ما چنین اجازه‌ای داده است.

وی اضافه کرد: ما برای حل مسائل شهر باید بیش از پیش متحد شویم. چرا در شورا اقدام انقلابی نمی‌کنیم؟ تا کی قرار است با دوستان و رفقایمان، چون دوست و رفیق ما هستند مماشات کنیم؟ تا کی قرار است با مدیرعامل فلان سازمان، چون دوست فلان عضو شوراست یا هم کشیکی،  فلان عضو دیگر شوراست، مماشات کنیم؟ آقای معاونی که قصد حضور در انتخابات سال آینده مجلس شورای اسلامی را از فلان شهر دارد بداند غیر از اینکه با کار نکردن به شهر حضرت رضا (ع) به شخص ایشان ظلم می‌کند، من یکی برای رای نیاوردن وی کفایت می‌کنم.

طهوریان عسکری خاطرنشان کرد: هرچه شده و نشده گذشته است. باید به روز‌های آینده امید داشت، باید برای روز‌های آینده، برنامه‌ریزی منسجم و دقیق‌تر داشت، باید حضور شهردار جدید را به فال نیک گرفت، باید بهار را در بهار ساخت. تمام تلاشمان را برای نوکری و خادمی شهر امام هشتم کرده‌ایم و به دعای خوبان عالم، سربلند خواهیم بود.

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
تست آنلاین کرونا
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}