خبر ویژه
در سال تحصیلی جدید،

زنگ شاهنامه به صدا در می‌آید

  • کد خبر: ۱۶۹۵
  • ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
گفتگوی رئیس کمیسیون توسعه و عمران توس با  شهرآرانیوز پیرو تفاهم نامه مدیریت شهری با آموزش و پرورش استان خراسان رضوی و پویش های مردمی در سالروز صدور فرمان تاریخی رهبر معظم انقلاب پیرو آبادانی توس

مسعود ریاضی در گفتگو با خبرنگار شهرآرانیوز*، درباره این خبر بیان داشت:  « در  پیش جلسه‌ای که دیروز  میان  سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، به همت معاونت گردشگری و زیارت این سازمان با اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی برگزار شد، مفاد اولیه این تفاهم‌نامه  تنظیم و مورد توافق دو طرف قرار گرفت. »

عضو شورای اسلامی شهر مشهد افزود: «بر اساس این تفاهم‌نامه، که نسخه اصلی آن در آینده با حضور مدیران ارشد دو دستگاه، در محل آرامگاه حکیم توس امضا خواهد شد،  قرار  است از سال تحصیلی آینده ، کلاس‌های با ظرفیت زمانی دو ساعت در هفته بصورت آزمایشی  برای 1200 نفر از دانش آموزان پایه چهارم دبستان برگزار شود. »

 

پویش‌های مردمی و  ورزشی در سالروز صدور فرمان تاریخی
رهبر معظم انقلاب پیرو آبادانی توس

ریاضی در ادامه، با توجه به فرارسیدن سالروز صدور فرمان تاریخی رهبر معظم انقلاب پیرو آبادانی توس در نوزدهم تیرماه ، برنامه ‌ها و آیین های مردمی و ورزشی مدیریت شهری مشهد را تشریح کرد: «  روز گذشته، قهرمانان تیم ملی دوچرخه سواری کشور، مسیر بلوار شاهنامه را رکاب زدند و در پایان نیز، با شعار « ثبت جهانی توس» آرامگاه فردوسی را گل‌باران کردند. »

رئیس کمیسیون توسعه و عمران توس با دعوت از مردم،  بر حضور گسترده آنان در پیاده روی روز جمعه، بیست و یکم تیرماه ؛ تاکید کرد: « فردا ، ساعت 6 تا 8 صبح با حضور همه مردم از هر نقطه مشهد، مسیر بلوار شاهنامه تا آرامگاه فردوسی را پیاده می پیماییم و سپس با برگزاری مسابقه و اهدای جوایز، و تشکیل زنجیره انسانی با هدف ثبت جهانی توس این برنامه خاتمه خواهد یافت. »

رئیس هیات کشتی استان خراسان رضوی در ادامه افزود: « عصرجمعه نیز، از ساعت 6 عصر تا 10 شب با حضور داوطلبانه پلهوانان و کشتی گیران سنگین وزن ایرانی و خارجی ، در محوطه جلوخان آرامگاه حکیم نامدار توس ، کشتی پهلوانی خواهیم گرفت. در پایان این برنامه، جوایز نفیسی به این ورزشکاران اهدا خواهد شد.»

 

*خبرنگار: بهروز ریاضی

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}