طرح زوج و فرد فعلا در مشهد اجرا نمی‌شود تولید روزانه ۷۰۰ عدد ماسک در سازمان عمران شهرداری مشهد ۶۵۶ هزار تماس با ۱۳۷ در سال ۹۸ "آقا سلام" از حرم مطهر رضوی تا دل‌های عاشق زائران حاج محمود اکبرزاده، شاعر و پیرغلام مشهدی درگذشت کاهش نرخ بیکاری روستایی در خراسان رضوی دستاوردی ارزشمند ماجرای مصرف ماسک و حواشی علوم پزشکی مشهد کرونا و شرایط معیشتی سخت مشهدی‌ها تفکیک آمار مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی تا ۱۳۹۹/۱/۱۶ غربالگری کرونایی ۷۶ درصد جمعیت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تطبیق برنامه‌های آستان قدس رضوی با شرایط فاصله‌گذاری اجتماعی دندان‌پزشک مشهدی بیماران کرونایی را پذیرش می‌کند فعالیت ۳۰ درصد ناوگان سواری کرایه بدون صورت وضعیت ۴۸ نفر بر اثر مسمومیت با الکل در مشهد بستری شدند ۳۷ هزار کارگر ساختمانی در مشهد بیمه دارند غریبانه در خانه ابدی مشهد ضلع سوم مثلث است تسلیت معاون رییس جمهور برای درگذشت مادر شهیدان مشهدی بازداشت ۳۳ عامل اصلی احتکار اقلام مورد نیاز شهروندان از اسفند تاکنون
خبر ویژه
مجمع بسیجیان استان خراسان رضوی. مواضع، دیدگاه‌ها و انتظارات خود را در آستانه انتخابات حساس و سرنوشت ساز مجلس شورای اسلامی در اسفند ۹۸، اعلام می‌دارد
به گزارش شهرآرا نیوز، انقلاب اسلامی ایران باتأکید براسلام و تعالیم مکتب فروزان تشیع، نه تنها در ریشه‌ها، بلکه در اهداف و پایبندی به آرمان‌ها، انقلابی منحصر به فرد به شمار می‌رود و باید گفت که این انقلاب بزرگترین و تأثیر گذارترین رویداد جهان معاصر می‌باشد. انقلابی با ویژگی‌هایی بدیع همچون: اسلامیت، مردم سالاری دینی، وحدت همه آحاد مردم، روحیه ایثار و شهادت طلبی، استقلال طلبی، آزادی خواهی، سازش ناپذیری و عدم وابستگی به قدرت‌های منطقه‌ای و بین المللی و رهبری بی نظیر حضرت امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای (مدظله العالی) بدون ذره‌ای عقب نشینی از مبانی، مسیر تکاملی و پیش رونده خود را از پیچ‌های خطرناک و بحران‌های بزرگ، باصلابت و اقتدار عبور داده و در مسیر نورانی تعالی، بادرهم شکستن توطئه‌های ظالمانه استکبار و استمرار این راه عزتمند، میراث شکوهمندی را نصیب ملت خویش و جامعه بشری نموده است؛ که حفظ و پاسداشت آن تکلیف گران سنگی بر دوش همه حق طلبان و آزادگان است.

یکی از مهم‌ترین نماد‌های مردم سالاری دینی، انتخابات است. مشارکت سیاسی در فرایند انتخابات از ابتدای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به عنوان یک اصل مهم و پایدار در چهارچوب قانون اساسی ایران مورد توجه نظام جمهوری اسلامی قرار گرفت. تاآنجایی که براساس اصل ۶۲ قانون اساسی که میثاق ملی ما ایرانیان است آمده: مجلس شورای اسلامی از نمایندگان ملت که بطور مستقیم و بارأی مخفی مردم انتخاب می‌شوند، تشکیل می‌گردد.
اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی تا آنجایی است که بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام راحل (ره) در وصیت نامه الهی سیاسی خود می‌فرماید: " وصیت من به ملت شریف آن است که درتمام انتخابات، چه انتخابات رئیس جمهوری و چه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و چه انتخابات خبرگان ... در صحنه باشند و اشخاصی که انتخاب می‌کنند روی ضوابطی باشد که اعتبار می‌شود ... مراجع و علمای بزرگ تا طبقه‌ی بازاری و کشاورز کارگر و کارمند، همه و همه مشمول سرنوشت کشور می‌باشند. چه درنسل حاضر و چه در نسل‌های آتیه؛ و چه بسا در بعضی مقاطع، عدم حضور و مسامحه، گناهی باشد که در رأس گناهان کبیره است. 

و همچنین امام خامنه‌ای (مدظله العالی)، نظام مردم سالاری دینی را بهترین و مناسب‌ترین و کارآمدترین روش حکومتی می‌دانند و در این زمینه تأکید کرده اند که نظام مردم سالاری دینی بهترین الگو و روش برای آگاهی دولت مردان نظام اسلامی از وظایف خود است.
انقلاب اسلامی در گام اول خود توانست الگویی کم نظیر از نظام مردم سالاری دینی را در بستری از رشد فهم سیاسی آحاد جامعه در عرصه‌های انتخاباتی به دنیا معرفی کند و اکنون گام دوم اهمیت بیشتری دارد. در گام دوم انقلاب که رهبر معظم انقلاب از آن به عنوان دوران تمدن سازی اسلامی یاد کرده اند؛ باید مجلسی تمدن ساز شکل بگیرد.

مجمع عالی بسیجیان استان خراسان رضوی که برآمده از تمامی اقشار و به نمایندگی از بسیجیان تمامی مناطق و اقوام و مذاهب اسلامی استان می‌باشد. مواضع، دیدگاه‌ها و انتظارات خود را در آستانه انتخابات حساس و سرنوشت ساز مجلس شورای اسلامی در اسفند ۹۸، به شرح ذیل اعلام می‌دارد:
۱-از جنبه سیاسی، انتخابات نشان دهنده‌ی آگاهی و شعور سیاسی مردم در یک جامعه و حساسیت آن‌ها به نظامی است که در آن به سر می‌بردند. در بعد داخلی انتخابات اراده ملی را به معرض نمایش گذاشته و نشان می‌دهد که مردم از اتحاد و یکپارچگی و عزم ملی برخوردارند و در بعد خارجی نیز اقتدار ملی و شوکت سیاسی خودرا به جهانیان نشان می‌دهند و کشور‌های دیگر براساس میزان آراء و حضور مردم در اموری که قوام دهنده‌ی یک نظام مدنی است، روابط خود را تنظیم می‌کنند؛ لذا از عموم مردم ولایی و شهید پرور استان خراسان رضوی از هر طیف و صنف و جناحی در خواست می‌شود تادر دوم اسفند ماه با حضور حداکثری خود در پای صندوق‌های آرا به تکلیف شرعی و انقلابی خود عمل نمایند.
۲-از کلیه نیرو‌های لشکری و کشوری اعم از وزارت کشور، نیرو‌های نظامی و انتظامی و سپاه و بسیج درخواست می‌شود تابا اتخاذ تدابیر و تمهیدات مناسب، شرایط امن حضور حداکثری مردم را در پای صندوق‌های رأی فراهم نمایند.

۳-بر همه کاندیده‌های محترم واجب است که براساس فرمایشات حضرت امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری در طول تبلیغات انتخاباتی، اخلاق و ادب اسلامی را رعایت و از اهانت به سایر رقبای انتخاباتی که باعث بروز نزاع و تفرقه میان مردم می‌شود به شدت اجتناب نمایند.
۴-رهبر حکیم و فرزانه انقلاب با توجه به اهمیت و جایگاه والای مجلس در نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی درکشور و انجام امور نظارتی برسایر قوا و دستگاه‌ها، ویژگی‌های بسیار مهمی در جهت انتخاب نماینده اصلح، در سخنرانی‌ها و فرمایشات خودشان فرموده اند که جا دارد مردم فهیم و بصیر استان خراسان رضوی در انتخاب اصلح به این شاخص‌ها و توصیه‌ها توجه خاصی مبذول نمایند.


ویژگی‌های نماینده اصلح از منظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) عبارتند از:
الف- تدین و تقوا
ب- توان مدیریتی
پ- تنفر از فساد
ث- حفظ عزت ملت
ج- یکی بودن شعار و عمل
د- اخلاق و احساس مسئولیت
ذ- مرزبندی روشن با دشمن
ر- ترجیح مصالح کلی برمصالح منطقه‌ای
ز- صبر و بصیرت
ه- ساده زیستی و پرهیز از اشراف گری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}