جهان یک دسترس‌پذیری به افراد دارای معلولیت بدهکار است رئیس سازمان بهزیستی: بیش از ۵۰۰ هزار نفر در جریان خدمت مستمری قرار گرفتند وزیر کشور: انگیزه و خواستن سرمایه معلولان است وزیر کار: ۴۳۰۰ معلول با برگزاری آزمون استخدامی جذب خواهند شد تحصیل ۶ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز معلول تحت پوشش بهزیستی خراسان رضوی جشنواره بازی‌ های بومی محلی «بلند همتان» ویژه معلولان در مشهد به پایان رسید نظام حمایتی از سالمندان نیازمند تأمین منابع مالی است حق معلولان در آزمون استخدامی بازهم رعایت نشد | تنها ۸۵ فرصت شغلی برای معلولان ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور تشکیل جلسه داد کمک هزینه آبان ۱۴۰۲ لوازم بهداشتی معلولان واریز شد نابینایان می‌توانند چهره‌ها را تشخیص دهند درباره جبار باغچه‌بان، مبتکر آموزش به ناشنوایان و حضور چندماهه‌اش در مشهد واریز مستمری آبان ماه ۱۴۰۲ مددجویان سازمان بهزیستی مستمری آبان ماه ۱۴۰۲ مددجویان بهزیستی چه زمانی واریز می‌شود؟ وضعیت استخدام معلولان در آزمون های فراگیر به چه سمتی خواهد رفت؟ مستمری حق پرستاری معلولان نخاعی واریز شد (۲۹آبان۱۴۰۲) پیگیری ماده ۲۷ قانون حمایت از معلولان در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس فعالیت ۳۳۰ پرستار در مراکز شبانه روزی نگهداری از معلولان آتش سوزی در مرکز بازپروری زنان شیراز | تکرار فاجعه آتش سوزی لنگرود + جزئیات و ویدئو
خبر فوری

فعالیت ۲۲۴ مرکز خیریه رسمی در خراسان رضوی

  • کد خبر: ۱۸۲۸۶۴
  • ۱۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۴
فعالیت ۲۲۴ مرکز خیریه رسمی در خراسان رضوی
مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با اشاره به ١۴ شهریور روز جهانی خیریه، گفت: ۲۲۴ خیریه در استان خراسان رضوی تحت نظارت بهزیستی فعالیت می‌کنند.

دکتر مسعود فیروزی در گفت و گو با شهرآرانیوز با بیان اینکه با تقویت انگیزه جهادی می‌توان در جهت رفع محرومیت‌زدایی گام‌های موثری برداشت، گفت: بسیارند خیریه‌هایی که مجوز تاسیس خود را از بهزیستی نگرفته‌اند و تحت نظارت این سازمان نیستند اما همواره از هیچ حمایت و کمکی برای خدمت‌رسانی به جامعه هدف این سازمان دریغ نکرده‌اند؛ در تامین اقلام معیشتی مددجویان، جهیزیه و و سایل کمک توانبخشی به بهزیستی همواره کمک‌های قابل توجه و مداومی داشته‌اند.

وی افزود: حوزه فعالیت موسسات خیریه‌ای که از بهزیستی مجوز دریافت می‌نمایند به دو بخش عام و تخصصی تقسیم می‌شود. خیریه‌های عام المنفعه در هنگام تاسیس، حوزه فعالیت، هدف از تشکیل و راه‌های رسیدن به هدف را در اساسنامه تنظیم و به ثبت می‌رسانند و در راستای جذب مشارکت‌های مردمی برای گروهی که در اساسنامه خود ذکر کرده‌اند از قبیل زنان سرپرست خانوار، افراد دارای معلولیت و... خدمت‌رسانی و فعالیت می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌رضوی درخصوص خیریه‌هایی که به‌صورت تخصصی فعالیت می‌کنند، گفت: هدف این خیریه‌ها ایجاد مراکز روزانه یا شبانه‌روزی است و به‌صورت تخصصی در یک حوزه فعالیت می‌کنند به طور مثال مراکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست، کودکان خیابانی یا مراکزی نظیر فیاض بخش، همدم فتح‌المبین، شهید بهشتی و... که به افراد دارای معلولیت ارائه خدمت می‌نمایند، از جمله خیریه‌هایی هستند که به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه بهره‌مندی از ظرفیت و توان خیرین نقش بسزایی در ارائه خدمات بهتر به محرومان و نیازمندان تحت پوشش سازمان بهزیستی ایفا می‌نماید، گفت: منابع مالی بهزیستی محدود و نیازهای جامعه هدف نامحدود است، لذا نیازمند حمایت خیرین دریادل در تمامی حوزه‌ها و در راستای خدمت‌رسانی مطلوب به جامعه هدف می‌باشیم. یکی از برنامه‌های دولت سیزدهم بحث مردمی‌سازی است، بنابراین در سازمان بهزیستی تلاش می‌شود تا از حمایت خیرین، نیکوکاران و عامه مردم در خدمت‌رسانی به نیازمندان و گروه‌های هدف‌،کمک بگیریم. .

ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}