وزیر کشور آسیب‌های فضای مجازی را نگران‌کننده دانست خون؛ همچنان نیاز ضروری استان پرواز‌های فرودگاه مهرآباد از سر گرفته شد قانون هوای پاک بدون ردیف بودجه مادر مشهدی که به دلیل بی‌پولی به کودک شیرخواره‌اش مخلوط آب و آرد می‌دهد تحویل ۱۵۰ پیکر شهدای سقوط هواپیمای اوکراینی به خانواده‌ها تکلیف جعبه سیاه بوئینگ ۷۳۷ مشخص شد+عکس امیرعلی و فاطمه فراوان‌ترین نام انتخابی متولدین ۱۳۹۸ احتمال نزدیک شدن گونه‌های جانوری به مناطق مسکونی در پی برودت هوا اهدای اعضای پرستار تربت‌جامی، جان ۶ نفر را نجات داد ۲ قاضی قلابی هنگام دریافت وام بانکی دستگیر شدند آزادی یک محکوم به قصاص پس از ۲۲ سال حمایت حداکثری قوه قضائیه از خانواده‌های داغدار حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی هدیه پوتین به نوزادان جدید اردبیل، پاک‌ترین شهر کشور شناخته شد جاده‌های استان خراسان رضوی برفی شد ۲ میلیون کارت ملی هوشمند آماده تراشه‌گذاری شد/۹ میلیون ایرانی کارت ملی هوشمند ندارند تمامی پرواز‌های فرودگاه مهرآباد لغو شد اجازه ثبت طلاق تنها برای ۲۷۳ هزار زوج در استان خراسان رضوی+جدول برقراری بیمه بیکاری برای بیمه‌شدگان بیکار شده سیستان و بلوچستان
خبر ویژه

ثبت ۵۰۰ مورد فرزندخواندگی برای خانواده‌های هم استانی

  • کد خبر: ۲۰۱۶
  • ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی خراسان رضوی گفت: در سال گذشته با همکاری بهزیستی صدور احکام دستگاه قضا تعداد ۵۰۰ کودک به عنوان فرزند خوانده یا امین موقت به خانواده‌های داوطلب سپرده شدند.
به گزارش شهرآرا نیوز، غلامحسین حقدادی با اعلام این خبر افزود: باافزایش فعالیت تیم‌های بررسی فرزندخواندگی در بهزیستی و همکاری دستگاه قضا برای صدور احکام در سال ۹۷ تعداد ۵۰۰ نفر از فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست را به صورت فرزند خوانده و یا امین موقت به خانواده‌های هم استانی تحویل داده شدند.
وی اظهار داشت:در سال گذشته هم چنین تعداد ۳۰۰ فرزند هم به خانواده‌های زیستی خودشان بازگشت داده شدند.
وی با بیان اینکه این رقم‌ها رشد ۵۰ درصدی فرزندخواندگی را نسبت به مدت مشابه خود رد سال ۹۶ عنوان می‌کند، افزود: از نظر علم روانشناسی کودک باید در محیط خانواده قرار گیرد تا رشد کافی داشته باشد به همین دلیل ورود کودکان به خانواده برای ما یک اصل است.
وی با بیان اینکه افزایش فرزندخواندگی در استان باعث شد تا جمعیت شیرخواگارگاه حضرت علی اصغر نیزنسبت به سال ۹۶ حدود ۵۰ درصد کاهش یابد افزود: از سه سال قبل که قانون جدید فرزند خواندگی ابلاغ شد شرایط دریافت فرزند برای خانواده‌های داوطلب راحت‌تر شده است.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی خراسان رضوی تصریح کرد: در حال حاضر سه گروه می‌توانند فرزند خوانده داشته باشند گروه اول خانواده‌هایی هستند که فرزند ندارند، گروه دوم خانم‌های بالای ۳۵ سال چه مجرد و چه خانم‌هایی که متارکه کرده اند و گروه سوم حتی خانواده‌هایی که دارای فرزند هستند و تمایل دارند فرزندی را نگهداری کنند.
حقدادی اذعان داشت: برای سرنوشت آینده فرزند شرایطی را باید در نظر بگیریم و آن هم یک حوزه روان شناختی خانواده است و دیگر اینکه ما بررسی می‌کنیم که آیا خانواده از نظر شرایط رشد فرزند توانایی دارد یا خیر؟ همه این موارد برای این است که فرزند ما دچار آسیب نشود و باز نگردد.
وی گفت: در حال حاضر متقاضیان فروردین ماه سال جاری را را بررسی می‌کنیم این در حالی است که قبل از ابلاغ قانون جدید بعضا بودند متقاضیانی که سه سال در نوبت دریافت قرار م یگیرفتند.
وی ابراز داشت: تعدادی از خانواده‌ها هم هستند که شرایطشان بررسی شده و احکامشان هم از سوی دستگاه قضا صادر شده، اما فرزندی نداریم که به آن‌ها تحویل دهیم این تعداد خانواده هم اکنون تعدادشان حدود ۱۰۰ نفراست.
 
 
- خبرنگار: لاله سادات کوثری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
اقتصاد 13981029154344

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}