فوت ۱۷۱ عابر در حوادث رانندگی استان بیش از ۱۸ میلیون ایرانی دارای اختلال روانی یک هزار و ۷۰۰ واحد صنفی متخلف در استان به تعزیرات معرفی شدند شرط پرداخت حقوق کارکنان در سال آینده اعلام شد زمان برگزاری دادگاه محسن لرستانی خواننده معروف اعلام شد معافیت زائران اربعین ۹۹ از پرداخت عوارض خروج ثبت نام‌های پرحاشیه شناسایی ۲ نوجوان فیشینگ‌باز ساز ناکوک مــزاج‌ها حاشیه در دامداری‌های حومه در آغوش‌ کشیدن نیمه تاریک و تماشای نور دوبله با زیرنویس ترافیک نمازجمعه تهران به نصف مشهد هم نمی‌رسد ضرورت استفاده از ظرفیت عظیم زیارت برای تحقق اهداف معرفتی و ملی ممنوعیت فعالیت آلاینده ها در تمام شهرهای خراسان رضوی ۲ حفار غیر مجاز در نیشابور دستگیر شدند آغاز ثبت‌نام مسکن ملی در پنج استان از امروز شنبه ۱۶ آذر تلاش بر فعال کردن قطعه دوم راه آهن چابهار ـ سرخس تا پایان سال مدارس گلستان تا سه‌شنبه ۱۹ آذر تعطیل شد اتصال بیش از ۱۲۰۰ روستای خراسان رضوی به شبکه سراسری گاز
خبر ویژه
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی خراسان رضوی گفت: در سال گذشته با همکاری بهزیستی صدور احکام دستگاه قضا تعداد ۵۰۰ کودک به عنوان فرزند خوانده یا امین موقت به خانواده‌های داوطلب سپرده شدند.
به گزارش شهرآرا نیوز، غلامحسین حقدادی با اعلام این خبر افزود: باافزایش فعالیت تیم‌های بررسی فرزندخواندگی در بهزیستی و همکاری دستگاه قضا برای صدور احکام در سال ۹۷ تعداد ۵۰۰ نفر از فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست را به صورت فرزند خوانده و یا امین موقت به خانواده‌های هم استانی تحویل داده شدند.
وی اظهار داشت:در سال گذشته هم چنین تعداد ۳۰۰ فرزند هم به خانواده‌های زیستی خودشان بازگشت داده شدند.
وی با بیان اینکه این رقم‌ها رشد ۵۰ درصدی فرزندخواندگی را نسبت به مدت مشابه خود رد سال ۹۶ عنوان می‌کند، افزود: از نظر علم روانشناسی کودک باید در محیط خانواده قرار گیرد تا رشد کافی داشته باشد به همین دلیل ورود کودکان به خانواده برای ما یک اصل است.
وی با بیان اینکه افزایش فرزندخواندگی در استان باعث شد تا جمعیت شیرخواگارگاه حضرت علی اصغر نیزنسبت به سال ۹۶ حدود ۵۰ درصد کاهش یابد افزود: از سه سال قبل که قانون جدید فرزند خواندگی ابلاغ شد شرایط دریافت فرزند برای خانواده‌های داوطلب راحت‌تر شده است.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی خراسان رضوی تصریح کرد: در حال حاضر سه گروه می‌توانند فرزند خوانده داشته باشند گروه اول خانواده‌هایی هستند که فرزند ندارند، گروه دوم خانم‌های بالای ۳۵ سال چه مجرد و چه خانم‌هایی که متارکه کرده اند و گروه سوم حتی خانواده‌هایی که دارای فرزند هستند و تمایل دارند فرزندی را نگهداری کنند.
حقدادی اذعان داشت: برای سرنوشت آینده فرزند شرایطی را باید در نظر بگیریم و آن هم یک حوزه روان شناختی خانواده است و دیگر اینکه ما بررسی می‌کنیم که آیا خانواده از نظر شرایط رشد فرزند توانایی دارد یا خیر؟ همه این موارد برای این است که فرزند ما دچار آسیب نشود و باز نگردد.
وی گفت: در حال حاضر متقاضیان فروردین ماه سال جاری را را بررسی می‌کنیم این در حالی است که قبل از ابلاغ قانون جدید بعضا بودند متقاضیانی که سه سال در نوبت دریافت قرار م یگیرفتند.
وی ابراز داشت: تعدادی از خانواده‌ها هم هستند که شرایطشان بررسی شده و احکامشان هم از سوی دستگاه قضا صادر شده، اما فرزندی نداریم که به آن‌ها تحویل دهیم این تعداد خانواده هم اکنون تعدادشان حدود ۱۰۰ نفراست.
 
 
- خبرنگار: لاله سادات کوثری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}