راهنمای حل پازل در مینی گیم جدید همسترکامبت کدمورس جدید همستر کامبت (شنبه ۳۰ تیر) + آموزش عامل اختلال گسترده در سیستم‌های رایانه‌ای جهان مشخص شد کمبو کارت‌های امروز همستر کامبت (جمعه ۲۹ تیر) کدمورس جدید همستر کامبت (جمعه ۲۹ تیر) + آموزش اپل می‌گوید برای آموزش هوش مصنوعی خود از ویدیوهای یوتیوب استفاده نکرده است «پیکسل ورس» لیست شد + قیمت اولیه (پنجشنبه ۲۸ تیر) کمبو کارت‌های امروز همستر کامبت (پنجشنبه ۲۸ تیر) مأموریت سازمان ملی هوش مصنوعی ایران چیست؟ کاهش میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل ایران در تیرماه ۱۴۰۳ پرفروش‌ترین برند‌های گوشی هوشمند در سه‌ماهه دوم ۲۰۲۴ | سامسونگ در صدر کدمورس جدید همستر کامبت (پنجشنبه ۲۸ تیر) + آموزش کمبو کارت‌های امروز همستر کامبت (چهارشنبه ۲۷ تیر) کدمورس جدید همستر کامبت (چهارشنبه ۲۷ تیر) + آموزش کمبو کارت‌های امروز همستر کامبت (سه‌شنبه ۲۶ تیر) کدمورس جدید همستر کامبت (سه‌شنبه ۲۶ تیر) + آموزش کمبو کارت‌های امروز همستر کامبت (دوشنبه ۲۵ تیر) کدمورس جدید همستر کامبت (دوشنبه ۲۵ تیر) + آموزش ماجرای تولید نوکیای تقلبی در ایران چیست؟ کمبو کارت‌های امروز همستر کامبت (یکشنبه ۲۴ تیر) تحقیقات جدید در مورد تاثیر امواج موبایل و دکل‌های اطراف بر سلامت + راه‌های مقابله
سرخط خبرها

آیا دوباره زمان اعتماد به پنکه‌ها فرا رسیده است؟ + روش‌های استفاده درست از پنکه

  • کد خبر: ۲۳۲۹۸۷
  • ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۰
آیا دوباره زمان اعتماد به پنکه‌ها فرا رسیده است؟ + روش‌های استفاده درست از پنکه
یک فناوری بسیار قدیمی‌تر می‌تواند به شما ایمنی دهد، از بودجه و حتی سیاره شما محافظت کند. خنک نگه داشتن شما در چند ماه آینده می‌تواند حول پره‌های یک پنکه بچرخد.

به گزارش شهرآرانیوز - هوای گرم یک تهدید بزرگ برای سلامتی محسوب می‌شود و تابستان امسال حتی گرمتر از حد معمول به نظر می‌رسد. تهویه مطبوع در این شرایط نجات بخش است، اما یک فناوری بسیار قدیمی‌تر می‌تواند به شما ایمنی دهد، از بودجه و حتی سیاره شما محافظت کند. خنک نگه داشتن شما در چند ماه آینده می‌تواند حول پره‌های یک پنکه بچرخد.

نیکول میراندا، محقق ارشد در زمینه سرمایش پایدار در دانشگاه آکسفورد، می‌گوید: «پنکه‌ها راه بسیار خوبی برای صرفه‌جویی در هزینه و انرژی هستند. در حالی که تهویه‌های مطبوع با خنک کردن هوای اطراف شما و کاهش رطوبت آن کار می‌کنند که یک کار بسیار انرژی‌بر است، چون بر خلاف آن‌ها پنکه‌ها به برق بسیار کمتری نیاز دارند و هوا را در سراسر بدن حرکت می‌دهند تا شما را خنک نگه دارند.

برای استفاده حداکثری از این دستگاه‌ها، آزمایش چندین روش استفاده از آن‌ها می‌تواند کمک‌کننده باشد. پاتریشیا فابیان، استاد بهداشت محیط در دانشگاه بوستون، می‌گوید هر خانه با دیگری متفاوت است و به دست آوردن راحتی در داشتن یک هوای مطبوع یک امر ذهنی است و این برای همه به یک اندازه نیست.

در اینجا بهترین روش استفاده از پنکه در خانه آورده شده است.

پنکه‌ها را به همراه تهویه مطبوع امتحان کنید

اگر از تهویه مطبوع استفاده می‌کنید، یک آزمایش ارزشمند این است که آن را برای خنک کردن بیشتر و در عین حال افزایش کارایی پنکه‌های خود تنظیم کنید. این رویکرد می‌تواند برای قبض برق تابستانی شما معجزه کند، به علاوه، ممکن است دقیقاً همان احساسی را داشته باشید که تهویه مطبوع در بیشترین درجه روشن است. اولی جی، پروفسور فیزیولوژی حرارتی در دانشگاه سیدنی، به تحقیقاتی اشاره می‌کند که نشان می‌دهد مردم در ترکیب خنک کنندگی پنکه به همراه تهویه مطبوع با درجه کمتر، در مقایسه با فقط تهویه مطبوع که به خودی خود و بدون پنکه در بالاترین درجه قرار دارد، تفاوتی را احساس نمی‌کنند. جی می‌گوید: «شما در یک اتاق ۲۶ درجه که در آن پنکه وجود دارد، به اندازه یک اتاق ۲۲ درجه با تهویه مطبوع و بدون پنکه، احساس خنکی خواهید داشت.»

کم کردن درجه تهویه مطبوع فشار بر شبکه برق را کاهش می‌دهد و باعث خاموشی کمتر خواهد شد. جی می‌گوید این می‌تواند به شکستن یک چرخه معیوب کمک کند، جایی که گرما باعث می‌شود افراد درجه تهویه مطبوع خود را افزایش دهند. این دستگاه‌ها کربن تولید می‌کنند که منجر به آب و هوای گرم‌تر می‌شود و در نتیجه باز هم تقاضای بیشتری برای تهویه مطبوع ایجاد می‌شود. این تشدید قبلاً در دهه‌های اخیر اتفاق افتاده است و سهم تهویه‌های مطبوع در انتشار کربن بیش از دو برابر شده است.

استفانو شیاوون، استاد معماری و مهندسی در دانشگاه برکلی، می‌گوید: «وقتی هوا بسیار گرم است، مردم باید از پنکه‌ها همراه با کولر استفاده کنند تا هم به سلامت آن‌ها کمک می‌کند و هم در قبض آب و برق خود صرفه‌جویی کنند.»

چه مدل پنکه انتخاب کنیم؟

وقتی صحبت از انواع پنکه به میان می‌آید، گزینه‌های کمی وجود ندارد، اما بسیاری از کارشناسان می‌گویند که پنکه سقفی گوی رقابت را از رقیبان می‌رباید. شاید این نوع پنکه‌ها از لحاظ استایل بهترین نباشند، اما از لحاظ خنکی، بین دیگر مدل‌های پنکه بهترین هستند، چون این پنکه‌ها ستونی از هوا را به سمت پایین فشار می‌دهند که «در تمام سطوح بدن» فرد جریان پیدا می‌کند. این پنکه‌ها همچنین به گردش هوای راکد و گرم ذخیره شده در قسمت‌های بالای سقف نیز کمک می‌کنند. میراندا می‌گوید: «این پنکه‌ها بسیار مؤثر هستند، اگرچه برخی از آنها ما را به یاد خانه‌های دهه ۱۹۷۰ می‌اندازند.» گرفتن پنکه سقفی به این معنی نیست که خانه شما شبیه به خانه‌های آن زمان می‌شود، چون اکنون از این پنکه‌ها در بسیاری از خانه‌هایی با ظاهر مدرن نیز استفاده می‌شود.

آیا دوباره زمان اعتماد به پنکه‌ها فرا رسیده است؟ + روش‌های استفاده درست از پنکه

در همین حال، «شیاوون» که در مورد انواع پنکه‌ها مطالعه می‌کند، تفاوت‌های کمی در اثربخشی بین آن‌ها پیدا کرده است. او می‌گوید: اگر از پنکه‌هایی با اندازه معمولی در شرایط معمولی استفاده کنید، بسیاری از آنها کمابیش اثر خنک‌کننده مثل یکدیگر را ارائه می‌کنند. اما او خاطرنشان می‌کند که فن‌های سقفی ممکن است در هنگام قطع برق کار نکنند، در حالی که برخی از دیگر پنکه‌ها قابلیت کار با باتری را نیز دارند. در جستجو برای پنکه به دنبال گزینه‌هایی با موتور‌های DC باشید، چون مقرون به صرفه هستند و نسبت به موتور‌های AC کم مصرف‌تر هستند.

میراندا می‌گوید اگر پنکه‌ها را به سمت نقاط درست بدن، مانند بالاتنه قرار دهید، ممکن است احساس خنک‌تری پیدا کنید و پنکه‌های شخصی کوچک که در اطراف گردن قرار می‌گیرند می‌توانند مکمل فاین پنکه‌های ثابت باشند. شیاوون اضافه می‌کند که برای به دست آوردن حداکثر خنک‌کنندگی، تا جایی که ممکن است بدن خود را در معرض جریان هوا قرار دهید، به خصوص قسمت‌هایی که با لباس پوشانده نشده‌اند.

نکته دیگر سرعت پنکه است. جی می‌گوید: «پنکه وقتی خیلی سریع باشد، می‌تواند چشمان شما را خشک کند و معمولاً با وجود سرعت‌های بالاتر، احساس خنک‌تری نخواهید داشت.»

گزارش خطا
ارسال نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} <-- End Google Analytics Code -->