پایان استخر پورسینای ۵۰+ تصاویر تحویل زباله خشک با اپلیکیشن شهر من در مشهد تمام معابر خاکی مشهد تا پایان سال آسفالت می‌شود بازگشایی اماکن ورزشی شهرداری مشهد از ۱۷ خرداد ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت سایبان ایستگاه اتوبوس در مشهد بودجه ۱۶ میلیاردی برای ساخت پل های عابرپیاده در مشهد چه افرادی نباید بوتاکس کنند؟ قشر متوسط مشهد در حال تبدیل شدن به محروم/افزایش ۱۰۰ درصدی اجاره بها در مناطق نابرخوردار جابجایی ۳۲۰ هزار مسافر تنها در ۶ روز اولین شهردار زن در مدیریت شهری مشهد منصوب شد/ توسعه ۱۰۰۰ هکتاری کمربند سبز مشهد مشهدی‌ها فردا از میدان آزادی تا میدان شهدا رکاب می‌زنند اورژانس اجتماعی در بولوار امامت مشهد مستقر می‌شود اعمال «تخفیف تشویقی آبیاری درختان» برای شهروندان/ آبیاری بیش از 2 هزار اصله درخت توسط شهروندان در سال گذشته شاخص کیفی هوای مشهد در وضعیت سالم/ ایستگاه چمن ناسالم است رونمایی از سند «ثبت ملی منظر طبیعی هفت حوض» در فهرست میراث طبیعی ملی رونمایی از سند ملی منظر طبیعی هفت‌حوض خودروهای بدون معاینه تا هفته آینده تعیین تکلیف می‌شوند ۷ جایگاه عرضه بنزین در مشهد به سامانه کهاب تجهیز شد انتظار ۳۵ ساله اهالی جاده میامی به نتیجه رسید؛ بهره‌برداری از پروژه ۷۵ متری رضوی در ابتدای شهریور احداث باغ کتاب مشهد در بوستان وفا/ آغاز عملیات اجرایی در سال جاری
خبر ویژه
خراسان رضوی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی، با مشارکت و همراهی مسئولانه جمعی از فعالان اقتصادی و خیران، مجموعه‌ای از تجهیزات و امکانات پزشکی را به ارزش ۵۰ میلیارد ریال به مراکز درمانی استان، جهت مقابله با ویروس کرونا اهدا کرد.
به گزارش شهرآرانیوز؛ حسین محمودی خراسانی، در تشریح اقدامات انجام گرفته، اظهار کرد: اسفند ماه و با آغاز اوج‌گیری شیوع بیماری ناشی از کروناویروس، ستادی با هدف پیشگیری و مقابله با آثار زیان‌بار کرونا در اتاق بازرگانی مشهد شکل گرفت و ذیل آن نیز دو کمیته تخصصی، به منظور جمع‌آوری و هدفمندسازی کمک‌های فعالان اقتصادی برای پیشگیری و مقابله با کرونا و همچنین شناسایی چالش‌ها و برآورد خسارت‌های وارد آمده به بنگاه‌های اقتصادی در مواجهه با این بیماری، ایجاد شدند.

وی افزود: در گام نخست، از فعالان اقتصادی استان دعوت کردیم تا کمک‌های خود را برای اجرای طرح‌های پیشگیری و مقابله با این بیماری، به حساب جامعه یاوری خراسان، موسسه خیریه وابسته به اتاق بازرگانی مشهد، واریز نمایند که خوشبختانه شاهد همگرایی خوبی در این زمینه بودیم، به طوری که در مدتی کوتاه، کمک‌های ارزشمندی از سوی کارآفرینان، صنعتگران و فعالان بخش‌های مختلف اقتصادی استان، جمع‌آوری شد. در کنار آن ریاست اتاق ایران دستور دادند تا معادل کمک‌های جمع‌آوری شده در استان به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال، از سوی پارلمان بخش خصوصی ایران به اتاق مشهد کمک‌های مالی اختصاص داده شود و با این اقدام، مجموع مبالغ جمع‌آوری شده، به ۴۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

بر اساس گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی، محمودی خراسانی بیان کرد: در ادامه با همکاری و تایید دانشگاه علوم پزشکی مشهد و حمایت استانداری خراسان رضوی، برخی از اقلام و تجهیزات پزشکی مهم و حیاتی که در روند درمان این بیماری نقش مهمی دارند، تهیه شد و در اختیار مراکز درمانی مشهد و استان قرار گرفت.

نایب رئیس اتاق بازرگانی خراسان رضوی ادامه داد: ۱۲ دستگاه ونتیلاتور با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال، یک دستگاه استریلایزر، ۲۵ دستگاه پمپ سرم، ۵ دستگاه پمپ سرنگ، ۱۰ دستگاه مرکزی هوشمند احضار پرستار دیجیتال، ۱۴۳ دستگاه پانل احضار بالای تخت بیمار، ۳ هزار سِت یک‌بار مصرف ملزومات ونتیلاتور و ... از این جمله هستند.

وی اضافه کرد: در مرحله دوم این کمک‌ها نیز، ۲۰ دستگاه بای‌پپ مثبت دوطرفه تنفسی به همراه مرطوب‌کننده و ۲۰ عدد ماسک دائمی و ملحقات مربوطه آن، به ارزش حدود ۱۰ میلیارد ریال خریداری شد و مجموع این کمک‌ها در بیمارستان‌های امام‌رضا (ع)، شریعتی، تربت‌حیدریه، شیروان، تربت‌جام و نیشابور، توزیع شدند.

محمودی خراسانی خاطرنشان کرد: کمک‌هایی را که خیران به شماره حساب (۰۴۱۳۰۴۳۴۳۳) بانک تجارت (شعبه بولوار سجاد مشهد به نام جامعه یاوری خراسان - کارت ۳۶۴۶، ۰۰۰۰، ۸۳۷۰، ۵۸۵۹ - شماره شبا ۸۲۰۱۸۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۴۱۳۰۴۳۴۳۳) واریز می‌کنند، با همکاری نهاد‌های تخصصی استان که با اتاق همکاری دارند، در اسرع وقت برای تهیه ملزومات و نیازمندی‌های بهداشتی و مراقبتی جهت گروه‌های هدف تعیین شده، به مصرف خواهیم رساند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر بعضی از تشکل‌های وابسته به اتاق مشهد نیز اقداماتی را در راستای انجام مسئولیت اجتماعی خود به ثمر رسانده‌اند که از جمله آن کانون زنان بازرگانی خراسان رضوی است. اعضای این تشکل، در حال تهیه و توزیع لباس‌های حفاظتی برای تیم درمانی استان هستند و در کنار آن بسته‌های تغذیه‌ای را نیز به مراکز بیمارستانی اهدا نموده‌اند. تاکید داریم که تا مهار کامل این بحران، کمک‌ها و تلاش‌های اتاق مشهد و فعالان اقتصادی استان ادامه داشته باشد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}