انتخابات ۱۴۰۰ با احمدی‌نژاد شروع می‌شود یا خاتمی؟ موافقت شریعتمداری با بررسی افزایش حقوق بازنشستگان عارف آماده انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود؟ ۵۰ میلیون نفر در قالب طرح سهام عدالت، سهام دار کارخانجات مهم دولتی شده‌اند تعداد جان باختگان حوادث آبان در ایران ۲۳۰ نفر اعلام شد/تعداد مجروحان ۲۰۰۰ نفر ابراز خشنودی سخن‌گوی وزارت خارجه از اجرای قانون اعطای تابعیت به فرزندان مادر ایرانی نمی‌توانم نفس بکشم! تنش‌های سیاسی و مرزی میان هند و پاکستان به مرحله اخراج دیپلمات‌ها رسید پیش افتادن «جو بایدن» نامزد دموکرات آمریکا در انتخابات از «دونالد ترامپ» ائتلاف آبی‌-سفید: گانتس احتمالا از دولت کنار می‌رود روحانی: ملت و کشور ما زیر سایه رهبری فرهیخته در برابر انواع توطئه‌ها حراست شده است ایران احتمالا جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی را به فرانسه ارسال می‌کند بالا گرفتن اعتراض‌ها در مینیاپولیس؛ خون به پا شد مردم مشهد در پارک ملت یاد «جورج فلوید» را گرامی داشتند اعطای مجوز اقامت ۵ ساله به اتباع خارجی سرمایه‌گذار و سپرده‌گذار در ایران استعفای حسن بشیر از ریاست هیات مدیره انجمن سواد رسانه‌ای پذیرفته شد دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت وارد مشهد شد در مساجد برای نماز‌های یومیه به روی مردم باز می‌شود/ محدودیت ساعتی پاساژ‌ها برداشته شد رهبر انقلاب اسلامی درگذشت آیت‌الله محجوب را تسلیت گفتند چطور زیباکلام با تلویزیون ضدانقلاب مصاحبه می‌کند و با او برخورد نمی‌شود؟ آیا گارانتی شده است؟!
خبر ویژه
شاید در تاریخ بشر کمتر دوره‌ای اتّفاق افتاده باشد که آحاد بشری در همه جای عالم جامعه‌ بشری به قدر امروز احساس نیاز به یک منجی داشته باشند.
به گزارش شهرآرانیوز، رهبر معظم انقلاب در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت عید سعید نیمه شعبان مصادف با سالروز میلاد امام زمان (عج) ضمن تبریک این روز به همه مسلمانان جهان فرمودند: شاید در تاریخ بشر کمتر دوره‌ای اتّفاق افتاده باشد که آحاد بشری در همه جای عالم جامعه بشری به قدر امروز احساس نیاز به یک منجی داشته باشند؛ چه نخبگان که آگاهانه این نیاز را احساس می‌کنند، چه بسیاری از مردم که احساس نیاز می‌کنند.

به گزارش روز پنج شنبه پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت نیمه شعبان فرمودند: عید سعید نیمه شعبان بر همه شما برادران و خواهران عزیز، بر همه ملّت ایران، بر همه مسلمانان جهان و همه آزادی‌خواهانِ سطحِ دنیا مبارک باد.

آیت الله خامنه‌ای افزودند: بنده متأسّفانه توفیق دیدار نزدیک شما را ندارم و ناچار از دور با شما حرف می‌زنم، لکن این هم تجربه‌ای است.

ایشان فرمودند: امروز چند جمله درباره حضرت بقیّة‌اللّه (ارواحنا فداه) عرض می‌کنیم؛ چند جمله هم درباره این مسئله جاری کشور با ملّت عزیزمان صحبت می‌کنیم. اوّل سلامی عرض بکنیم خدمت حضرت بقیة‌اللّه (ارواحنا فداه).

رهبری انقلاب ادامه دادند: اَلسَّلامُ عَلَیکَ یا بَقیَّةَ‌اللّهِ فی ارضه، السلام علیک یا میثاق اللّه الّذی اخذه و وکّده، السّلام علیک یا وعد اللّه الّذی ضمنه السّلام علیک ای‌ها العلم المنصوب و العلم المسبوب و الغوث و الرّحمة الواسعة بعدغیر مکذوب؛ سلام بر تو‌ای ذخیره الهی در زمین، بقیّةاللّه؛ سلام بر تو‌ای عهد و میثاق استوار خداوندی؛ سلام بر تو‌ای وعده تضمین‌شده پروردگار،‌ای پرچم برافراشته،‌ای دانشِ از آسمان‌فروبریده. دنباله این زیارت شریف آل‌یاسین، عاشقانه است: «السّلام علیک حین تقوم السّلام علیک حین تقعد السّلام علیک حین تقرأ و تبیّن» تا آخر.

آیت الله خامنه‌ای فرمودند: شاید در تاریخ بشر کمتر دوره‌ای اتّفاق افتاده باشد که آحاد بشری در همه جای عالم جامعه بشری به قدر امروز احساس نیاز به یک منجی داشته باشند؛ چه نخبگان که آگاهانه این نیاز را احساس می‌کنند، چه بسیاری از مردم که احساس نیاز می‌کنند، ولی در ناخودآگاهِ خودشان؛ احساس نیاز به یک منجی، احساس نیاز به مهدی، احساس نیاز به یک دست قدرت الهی، احساس نیاز به یک امامت معصوم، احساس نیاز به عصمت، به هدایت الهی.

رهبری افزودند: کمتر دوره‌ای در تاریخ این همه احساس نیاز به این حقیقت والا انسان سراغ دارد. امروز بعد از آنی که بشریّت مکاتب گوناگون و نحله‌های فکری گوناگون و مسلک‌های گوناگون را تجربه کرده از کمونیسم تا دموکراسی غربی تا لیبرال دموکراسیِ رایج در دنیا با این همه ادّعایی که این‌ها دارند، بشر بعد از اینکه این‌ها را تجربه کرده احساس آسایش نمی‌کند.
رهبر معظم انقلاب بیان کردند: بشر با این همه پیشرفت‌های علمیِ حیرت‌آور که بکلّی وضع زندگی را در جهان تغییر داده، احساس خوشبختی نمی‌کند. بشریّت دچار فقر است، دچار بیماری است، دچار فحشا و گناه است، دچار بی‌عدالتی است، دچار نابرابری است، دچار شکاف طبقاتی بسیار وسیع است. بشر دچار سوءاستفاده قدرت‌ها است از علم؛ قدرت‌ها از علم سوءاستفاده می‌کنند؛ از کشفیّات طبیعت سوءاستفاده می‌کنند؛ از توانایی‌های استخراج شده از طبیعت سوءاستفاده می‌کنند؛ بشر با این‌ها مواجه است. این‌ها موجب شده است که انسان‌ها احساس خستگی کنند در همه جای دنیا؛ احساس نیاز به یک دست نجات‌بخش کنند.

رهبری با بیان اینکه مردم، میلیارد‌ها انسان در دنیا گرفتارند، افزودند: بعضی ممکن است آسایش داشته باشند، لکن همان‌ها هم آرامش ندارند؛ بشر دچار نگرانی است، دچار اضطراب است و این پیشرفت‌ها و تحوّلات گوناگون نتوانسته است به بشر خوشبختی ببخشد. البتّه خرد انسانی نعمت بزرگی است، تجربه نعمت بزرگی است، [اینها]نعمت‌های خدا است و می‌تواند بسیاری از مشکلات حیات را حل کند؛ لکن برخی از گره‌ها هست که با این‌ها باز نمی‌شود.

آیت الله خامنه‌ای بیان کردند: فرض کنید همین مسئله عدالت؛ عدالت به وسیله علمِ پیشرفته امروز و فنّاوریِ پیشرفته امروز قابل حل شدن نیست، گرهش بازشدنی نیست. امروز بی‌عدالتی در دنیا از علم تغذیه می‌کند؛ یعنی علم پیشرفته در خدمت بی‌عدالتی است، در خدمت جنگ‌افروزی است، در خدمت تصرّف سرزمین‌های دیگران است، در خدمت سلطه بر ملّت‌ها است.
ایشان ادامه دادند: این گره‌ها را دیگر پس علم نمی‌تواند حل بکند؛ این‌ها احتیاج دارد به یک قدرت معنوی، قدرت الهی، دست پُرقدرت امام معصوم، او بتواند این چیز‌ها را انجام بدهد؛ لذا مأموریّت بزرگ حضرت بقیّة‌اللّه (ارواحنا فداه) عبارت است از «یملأ اللّه به الارض قسطا و عدلا»؛ مأموریّت بزرگ آن بزرگوار قسط و عدل است. در بسیاری از روایات، در دعاها، در زیارت‌ها به این معنا اشاره شده است: معنای ایجاد قسط و عدل؛ این، آن چیزی است که جز از دست قدرت الهی که از آستین حضرت بقیّةاللّه بیرون می‌آید، امکان‌پذیر نیست؛ و این عدلی هم که انتظار هست حضرت به وجود بیاورند.
رهبری افزودند: عدل در یک بخشِ خاص نیست؛ عدل در همه شئون زندگی است. عدالت در قدرت، عدالت در ثروت، عدالت در سلامت، عدالت در کرامت انسانی، در منزلت اجتماعی، در همه ابعاد زندگی، عدالت در معنویّت و امکان رشد؛ این‌ها چیز‌هایی است که انتظار هست که به وسیله حضرت بقیّة‌اللّه (ارواحنا فداه) در عالم وجود، در دنیا به وجود بیاید و ان‌شاءاللّه به لطف الهی خواهد شد.

آیت الله خامنه‌ای فرمودند: آحاد بشر، چه آن‌هایی که نخبه هستند و حوادث را می‌توانند تشخیص بدهند، چه توده مردم که بعضی‌ها ممکن است گرفتار زندگی‌اند، غافلند در سطح دنیا، در کشور‌های مختلف، همه این احساس نیاز را دارند؛ منتها بعضی آگاهانه، بعضی غیرآگاهانه؛ و البتّه در همه ادیان هم این وعده داده شده است.

ایشان گفتند: در همه ادیان وعده یک فرج و یک حرکت عظیم الهی در انتهای تاریخ، که البتّه این هم پایان تاریخ نیست؛ از زمان حضرت ولیّ‌عصر، دنیای واقعی و زندگی واقعی بشر از آن وقت شروع می‌شود؛ لکن در انتهای این وضع زندگی‌ای که امروز ما داریم، همه وعده آن چنان عاقبتی را داده‌اند. خب، پس این نیاز هست.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه بیانات خود فرمودند: برای اینکه این نیاز جهت پیدا کند و مفیدِ فایده‌ای باشد، در اسلام خواسته شده است از ما که انتظار داشته باشیم. «انتظار» فراتر از نیازمندی است، فراتر از احساس نیاز است. گفته‌اند منتظر باشید؛ انتظار یعنی امید؛ انتظار یعنی اعتقاد به اینکه یک آینده قطعی‌ای وجود دارد.
 
منبع:ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}