قوه قضائیه به دنبال برخورد با ذینفعان پشت پرده تخلفات حوزه ارزی جوابیه اداره کل پست خراسان رضوی به گزارش شهرآرانیوز بیش از ۳ میلیون نفر در خراسان رضوی تحت پوشش بیمه هستند روستا در انتظار عنایت آزغ | گفتگو با برادر دستفروش ناجی کلینیک سینا نمونه‌گیری از بینی برای تمام افراد مشکوک به کرونا انجام نمی‌شود | آزمایش خون راه مناسبی برای تشخیص مبتلایان به کرونا نیست آخرین آمار کرونا در روز دوشنبه ۱۶ تیر| تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۱ هزار و ۷۳۱ نفر رسید فعالیت ۴۵ پست ساحلی در تابستان برای نجات جان مسافران زندگی در قفس افزایش زمان ارائه خدمات به بیماران مشکوک و یا مبتلا به کرونا در مراکز سطح یک+جدول مراکز کوچکترین ناقلان کرونا مهمان این روزهای بیمارستان‌ها هرگونه کودک‌آزاری را به ۱۲۳ اطلاع دهید انتشار اسکرین شات جرم است! ذبح غیر بهداشتی دام و خطر ابتلا به تب کریمه کنگو در مشهد فعالیت ۱۸ مرکز ارائه دهنده خدمات سطح دو به بیماران سندرم حاد تنفسی و مشکوک به کووید ۱۹ + جدول مراکز کرونا و پنهان کاری‌ها ماسک را از داروخانه‌ها تهیه کنید | قاچاق معکوس در ماسک‌های ایرانی ۲۵۰ پرستار مشهدی به کرونا مبتلا شده‌اند ایران سوم جهان در فوتی‌های کرونا در ۲۴ ساعت اخیر برای روز اول خوب بودیم افزایش تعداد بیماران کرونایی بستری در مشهد
خبر ویژه
متوسط نرخ رشد روزانه کرونا در کشور طی ۱۰ روز اخیر افزایش یافت
اطلاعات مستخرج از سامانه نماگرکووید-۱۹ (ISC COVID-۱۹ Visualizer) نشان می‌دهد که میزان رشد متوسط روزانه مبتلایان ویروس کووید-۱۹ افزایش یافته است.

به گزارش شهرآرانیوز، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اظهار داشت: اطلاعات مستخرج از سامانه نماگر کووید-۱۹ نشان می‌دهد که میزان رشد متوسط روزانه مبتلایان به کرونا افزایش یافته است.

محمدجواد دهقانی ادامه داد:همچنین میزان رشد متوسط روزانه کشور در همین بازه زمانی از ۱.۴۸ درصد به ۱.۸ درصد افزایش یافته است. متوسط نرخ رشد روزانه شیوع بیماری در کشور در دهه اول اردیبهشت ۱.۳۲ درصد بود که در دهه دوم اردیبهشت به ۱.۴ افزایش و در دهه سوم اردیبهشت به ۱.۴۸ درصد افزایش و دهه اول خرداد ماه به ۱.۸ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: هر چند دلیل افزایش موارد گزارش شده کرونا در ایران افزایش انجام تست در افراد بدون علامت یا با علایم D خفیف اعلام شده ولی کاهش شاخص بهبودی( Recovery Index ) ( نسبت متوسط رشد روزانه بهبودی به متوسط رشد روزانه انتشار بیماری) در کشور از ۲.۱۲ در دهه اول اردیبهشت به ۰.۹۴ در دهه اول خرداد نشان دهنده این است که تا برطرف شدن بیماری کووید -۱۹ و یا حداقل کاهش انتشار آن در کشور راه درازی در پیش خواهد بود. قطعاً ادامه روند طی شده در یک ماه اخیر نگران کننده و لازم است تمهیداتی برای تغییر روند افزایشی رشد انتشار بیماری اتخاذ شود.

سرپرست ISC در ادامه گفت: همانطور که در جدول ۲ مشاهده می شود، نکته قابل توجه کاهش میزان متوسط رشد روزانه فوتی دنیا از ۳.۲۹ درصد در دهه اول اردیبهشت به ۱.۲۹ در دهه اول خرداد بوده که این میزان کاهش برای کشور نیز از ۱.۵۳ درصد به ۰.۸۴ درصد بوده است.

دهقانی ادامه داد: نتایج و آمار در سامانه کووید -۱۹ به همراه تحلیل مربوط به ۱۸ کشور مطرح دنیا، متوسط نرخ رشد روزانه در بازه های زمانی مختلف، درصد بهبود یافته ها و نیز درصد فوت شده ها در جدول یک نشان داده شده است. اطلاعات مستخرج از سامانه کووید -۱۹ در جدول یک نشان می‌دهد که در طول ده روز اخیر از یک الی ۱۰ خرداد (۲۱ الی ۳۰ مه ۲۰۲۰) تعداد کل مبتلایان در دنیا از ۴۹۸۲۹۳۷ مورد به ۶۰۹۴۶۲۱ مورد افزایش یافته و بنابراین متوسط رشد روزانه بیماری در ده روز اخیر در دنیا برابر با ۲.۰۴ درصد می‌باشد. جهت اطلاع، میزان رشد متوسط روزانه بیماری دنیا در دهه سوم اردیبهشت برابر با ۱.۷۸ درصد و در دهه دوم اردیبهشت ۲.۶۵ درصد بود. بنابراین در ده روز اخیر مجدداً شاهد افزایش نرخ رشد متوسط روزانه هستیم. بررسی ها نشان می‌دهد که در دهه اول خرداد متوسط جمعیت بهبود یافته در دنیا رو به افزایش و حدود ۴۴.۳۳ درصد و نیز میزان فوتی رو به کاهش و به ۶.۰۶ درصد رسیده است.

با این حال بیشترین درصد جمعیت بهبود یافته در میان ۱۸ کشور مطرح شده متعلق به چین با ۹۴.۳۵ درصد، آلمان با ۹۰ درصد، ایران با ۷۸.۴ درصد، ترکیه با ۷۷.۹ درصد، مکزیک و عربستان با ۷۰ درصد، اسپانیا ۶۹ درصد، ایتالیا با ۶۷ درصد، کانادا با ۵۳ درصد و سایر کشورها زیر ۵۰ درصد می باشد. میزان متوسط بهبود یافته دنیا تا این زمان ۴۴ درصد است.

 

منبع: فارس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}