خبر ویژه
هیچ‌کدام از کنکورهای ۹۹ تعلیق و یا تعویق نمی‌شود
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: هیچ بحثی در وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر تعویق یا تعلیق کنکورهای ۹۹ وجود ندارد.
به گزارش شهرآرانیوز، فاطمه زرین آمیزی درباره مطرح شدن تعویق کنکور‌های ۹۹ اظهار داشت: به جز تاریخ‌های تعیین شده، هیچ زمان دیگری برای برگزاری کنکور‌ها نداریم و در ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هیچ بحثی مبنی بر تعویق یا تعلیق کنکور‌های ۹۹ وجود ندارد.

وی تاکید کرد: این موضوع فقط درخواست تعدادی از داوطلبان و خانواده‌های آن‌ها است که اصلاً عملیاتی نیست.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه تاریخ‌های اعلام شده برای کنکور‌ها مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا است، گفت: اگر کنکور‌ها در زمان معین، برگزار نشود برای سال آینده هیچ ورودی به دانشگاه‌ها نخواهیم داشت.

زرین آمیزی افزود: موج بیماری‌های پاییز به زودی فرامی‌رسد، حال با آن بیماری‌ها باید چه کار کرد. حتی برخی از داوطلبان در مکاتبه با سازمان سنجش به این مسأله اشاره کردند که‌ای کاش آزمون‌ها در خردادماه برگزار می‌شد و بیشتر از این به تعویق نمی‌افتاد.

به گزارش ایرنا، با شدت گرفتن شیوع ویروس کرونا تعدادی از داوطلبان کنکور‌های ۹۹ اعم از دکتری، کارشناسی ارشد و سراسری با امضای انواع نامه‌ها درخواست تعویق برگزاری این آزمون‌ها را مطرح کرده اند؛ دلیل عمده نگرانی آن‌ها سختی استفاده از ماسک در طول فرایند برگزاری آزمون و تجمع ناشی از حضور تعداد زیادی داوطلب در یک حوزه امتحانی است.

در این زمینه سازمان سنجش آموزش کشور بار‌ها اعلام کرده است که آزمون‌ها با سختگیرانه‌ترین پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شوند و نخستین دستورالعمل بهداشتی برای کنکور دکتری ۹۹ هم منتشر شده است.

نخستین آزمون در ایام کرونا روز پنجشنبه ۲۶ تیر ماه برای مقطع دکتری و از ساعت ۸ صبح در ۶۰ شهرستان کشور کلید می‌خورد.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}