ماهی شب عید به سفره مردم می‌رسد؟ قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۱۴ اسفند ماه ۹۹ قیمت بیت کوین و انواع ارز‌های دیجیتال امروز ۱۴ اسفند ۹۹ + جدول پرتقال شب عید رسید + قیمت نتایج قرعه کشی فروش فوق العاده و پیش فروش سایپا (طرح عید تا عید) امروز ۱۴ اسفند اعلام می‌شود + تعداد خودرو‌ها قیمت در بازار خودرو به ثبات رسید | نوسان دلار ، خرید و فروش خودرو را متوقف کرد لوگوی رنو تغییر کرد نصب ۲۹ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در روستای دلمه شهرستان چناران سقوط آزاد قیمت خودرو در سال ۱۴۰۰ | خودرو‌های داخلی با کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت مواجه می‌شود ارزش سهام عدالت امروز ۱۴ اسفند ۹۹| ۶۰ درصد سهام عدالت چقدر می‌ارزد؟ قیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز ۱۴ اسفند ۹۹ + جدول قیمت لبنیات در آستانه افزایش قیمت! امنیت معیشت در لب مرز سایت‌های مبادله بیت کوین مسدود می‌شوند تخلف از وعده واریز سود سهام عدالت برای چندمین بار  ارزش سهام عدالت امروز ۱۳ اسفند ۹۹ | سهام عدالت کمی افت کرد از مکمل‌های سوخت خودرویی استفاده کنیم یا نه؟ زمان قطعی واریز سود سهام عدالت مشخص شد + فیلم اسامی برندگان قرعه کشی پیش فروش یک ساله ایران خودرو اسفند ۹۹ + لیست برندگان
خبر ویژه
سهام داران سهام عدالت با روش غیر مستقیم منتظر  اتفاقی مهم در هفته بعد باشند
پرونده پذیرش سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت هفته آینده روی میز شورای بورس می‌رود. سهامدارانی که روش مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را برگزیده‌اند منتظر تصمیم شورای بورس هستند.

به گزارش شهرآرانیوز،هرچند حسن روحانی رئیس‌جمهوری، آزادسازی ۳۰ درصد سهام عدالت تا عید غدیر و آزادی مابقی سهام تا ۲۲ بهمن را وعده داده اما به نظر می‌رسد هنوز مسوولان هیات پذیرش در بورس و فرابورس اقدام مشهودی برای پذیرش سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی انجام نداده‌اند آن دسته از مشمولان سهام عدالت که روش مدیریت غیرمستقیم را برگزیده‌اند، هنوز بلاتکلیفند؛ نمایندگان سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، به کم‌توجهی مسوولان و تصمیم‌گیران برای ورود شرکت‌های استانی سهام عدالت به بورس، معترض هستند.

۳۰ شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت، زیر چتر کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی قرار گرفته‌اند و سازمان‌های خصوصی‌سازی و بورس برای پذیرش این ۳۰ شرکت استانی، هماهنگی‌های لازم را باید با کانون انجام دهند. بر اساس آخرین گفتگوها با سرپرست کانون شرکت‌های سرمایه‎‌گذاری استانی سهام عدالت، قرار بود از یکم تیر، سازمان خصوصی‌سازی و شورای بورس میزان افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را اعلام کند اما تاکنون خبری نشده و همین موضوع مورد اعتراض و انتقاد مدیران کانون قرار گرفته است.

 


بیشتر بخوانید: ۱۰ میلیون نفر، جاماندگان سهام عدالت |۱۰۰ درصد مالکیت سهام عدالت به مردم منتقل می‌شود

 

از یکسو کانون، سازمان خصوصی‌سازی را به کم‌توجهی و کم‌کاری نسبت به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت متهم می‌کند و از سوی دیگر، سازمان خصوصی‌سازی هم می‌گوید شورای بورس درباره افزایش سرمایه شرکت‌های استانی و پذیرش آنها باید قوانین و مصوباتش را ارائه دهد.

 

۲۷ شرکت سرمایه‌گذاری استانی منتظر اعلام افزایش سرمایه

محمد خزایی، سرپرست و عضو هیات‌مدیره کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت، با اشاره به گذشت دو هفته از زمان تعیین شده برای افزایش سرمایه شرکت‌های استانی، به دنیای‌اقتصاد می‌گوید: «شرکت‎‌های استانی منتظر اعلام مبلغ افزایش سرمایه از سوی سازمان خصوصی‌سازی هستند و این سازمان باید برای سهامدارانی که روش مدیریت غیرمستقیم را برگزیده‌اند به تفکیک هر استان و شهرستان، نام مشمولان را با کدملی به همراه آمار دقیق آنها به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی اعلام کند. ۲۷ شرکت‌ استانی، مجامع‌شان را برگزار کرده‌اند و آماده برای ثبت افزایش سرمایه هستند است اما متاسفانه سازمان خصوصی‌سازی به‌رغم مکاتبات متعدد ما، کم‌کاری می‌کند.»

 


بیشتر بخوانید: مردم را به فروش سهام عدالت تشویق نکنیم | بانک مرکزی به پشتوانه سهام مردم، به میزان ۸۰ درصد ارزش سهام تسهیلات می‌دهد


 

کم‌توجهی سازمان خصوصی‌سازی به شرکت‌های استانی

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه پاسخ سازمان خصوصی‌سازی به مکاتبات شما چیست، تاکید می‌کند: «می‌گویند در حال پیگیری هستند در حالی که سهامداران استانی چشم امیدشان به شرکت‌های سرمایه‌گذاری است تا سریع‌تر فضای ورودشان به بورس فراهم شود و مانند سایر سهامداران، سبد سهامشان را روزانه مشاهده کنند، این امکان هنوز فراهم نشده در حالی‌ ‎‌که برای سایر سهامداران سهام عدالت، امتیازات مختلفی داده می‌شود اما همکاری‌های لازم را با شرکت‌های استانی که نماینده سهامدارانی به روش مدیریت غیرمستقیم هستند، انجام نمی‌دهند و این شبهه برانگیز است»

قرار بود پس از برگزاری مجامع تمام ۳۰ شرکت سرمایه‌گذاری استانی، مبلغ افزایش سرمایه اعلام شود، سپس روال پذیرش شرکت‌ها به بازار سرمایه انجام گیرد. خزایی در این‌باره، اعلام می‌کند: «هیچ ماده قانونی و مصوبه‌ای در این خصوص وجود ندارد و حتی اگر یک استان هم آماده پذیرش باشد، باید روال قانونی برای ورودش به بورس طی شود. چرا سرمایه‌گذاری‌های ۲۷ استان که مجمع برگزار کرده و آماده ثبت افزایش سرمایه هستند، باید منتظر ۳ استان دیگر باشند؟ امیدواریم سازمان خصوصی‌سازی همکاری‌های بیشتری را با شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت انجام دهد.»

 


بیشتر بخوانید: دلایل واریز نشدن پول فروش سهام عدالت


پاسخ سازمان خصوصی‌سازی

در همین حال، علیرضا صالح، رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی، با رد ادعای سرپرست کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت، به دنیای‌اقتصاد می‌گوید: «ما کاری به انتخاب افراد در روش مستقیم یا غیرمستقیم برای مدیریت سهام عدالت نداریم و این دو راه را به سهامداران اعلام کرده‌ایم. مردم خودشان تصمیم‌ گرفته‌اند که چگونه سهام‌شان را مدیریت کنند، ما هم طبق وظایف قانونی، بسترهای لازم را در حد وظایف تعیین شده‌، انجام داده‌ایم.»

او تاکید می‌کند: «نه تبلیغی برای این روش‌های مدیریتی کرده‌ایم و نه جایگاه و‌شان سازمان چنین اجازه‌ای را می‌دهد. طبق قوانین و مصوبه‌های قانونی، شورای عالی بورس باید درباره میزان افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت تصمیم‌گیری کند و این موضوع در شورا در دست بررسی و اقدام است.»

 


بیشتر بخوانید: تعداد کدهای بورسی فعال در بازار سرمایه چقدر است؟

هفته آینده، زمان تصمیم‌گیری شورای بورس

صالح همچنین از برگزاری نشست شورای عالی بورس برای تعیین و ثبت افزایش سرمایه شرکت‌های استانی در همین هفته خبر داده و می‌گوید: «پس از تصمیم‌گیری و اعلام نظر شورای بورس که به احتمال زیاد در هفته آینده نهایی خواهد شد، شرکت‌ها باید بر اساس آن افزایش سرمایه دهند و برای پذیرش در بورس آماده شوند.»

به گفته رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی، شرکت‌های استانی پس از پذیرش در بورس باید افزایش سرمایه دهند در حالی‌که سازمان بورس شرط پذیرش این شرکت‌ها را منوط به برگزاری مجمع و افزایش سرمایه اعلام کرده بود. او ادامه می‌دهد: «برای شرکت‌های استانی، چگونگی افزایش سرمایه مطرح است و ما تمام اطلاعات به‌روز شرکت‌ها و سهامداران عدالت را (مستقیم و غیر مستقیم) به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی سازمان بورس ارائه داده‌ایم و آنها باید تصمیم بگیرند که شرکت‌ها باید با چه مبلغی افزایش سرمایه بدهند. شورای بورس هم قرار است این هفته تصمیم‌گیری کند.»

 

بررسی فرآیند پذیرش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در سازمان بورس

برای بررسی بیشتر ابعاد و زوایای پذیرش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت، با محمدرضا معتمد، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس نیز گفت‌وگوی کوتاهی انجام داده‌ایم. او با تایید خبر تصمیم‌گیری شورای بورس برای پذیرش شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت در نشست هفته آینده، تاکید می‌کند: «کارهای اجرایی و مقدماتی برای چگونگی و میزان افزایش سرمایه شرکت‌های استانی در دست بررسی است.»

معتمد با توضیح چگونگی میزان افزایش سرمایه شرکت‌های ستانی سهام عدالت، می‌گوید: «سهم دارندگان سهام عدالت که روش غیر مستقیم را برگزیده‌اند به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی‌ منتقل و بر اساس یک قیمت مشخص، تبدیل به افزایش سرمایه در شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی می‌شود و به همان میزان به افراد، سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی تعلق می‌گیرد.»

 

منتظر مصوبه پذیرش شرکت‌های استانی هستیم

او ادامه می‌دهد: «روال قانونی و فرآیندهای پذیرش در حال انجام است و منتظر اعلام الزامات قانونی و مصوبات اجرایی آن از سوی شورای عالی بورس هستیم و در صورت اعلام، با همکاری مشترک سازمان خصوصی‌سازی، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و اداره ثبت شرکت‌ها برای تسریع در ثبت افزایش سرمایه شرکت‌ها اقدام خواهیم کرد.»

او همچنین از شرکت‌های استانی می‌خواهد تا مجامع را برگزار کنند و مدارک را به اداره تثبت شرکت‌ها ارائه دهند و می‌افزاید: «پس از این مرحله، بر اساس مراجعه و درخواست شرکت‌ها، در بورس‌های مربوط، پذیرش می‌شوند. به هر روی، ما هم منتظر اعلام نظر نهایی شورای بورس هستیم تا فرآیندهای قانونی پذیرش شرکت‌ها را در سریع‌ترین زمان انجام دهیم.»

با این تفاسیر؛ سهامدارانی که مدیریت سبد (پرتفوی) سهام عدالت‌شان را به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سپرده‌اند، باید منتظر تصمیم شورای بورس بمانند.

منبع:دنیای اقتصاد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۰
0
6
ما اشتباه کردیم در لتخاب روش غیر مستقیم
M
United States
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۰
بله خیلی اشتباه بزرگی کردیم که روش غیرمستقیم روانتخاب کردیم،کاش دوباره مهلت بدن تاروش مسقیم روانتخاب کنیم!!!!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۰
1
3
ما اگر میدونستیم ک روش غیر مستقیم اینقدر طول میکشد تا ب فرابورس راه پیدا کند هیچ وقت این اش
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
1
2
این چه وضعیتی چرا کسی اهمیت نمیده چرا برای مردم کاری نمی کنید
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
2
5
سلام ما که هنوز هیچ کاری نکردیم حالا تکلیفشان چیه؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
توروخدا به جای این مسخره بازی ها کمی به فکر مردم باشین خیلی ها شبها گرسنه میخوابن به فکر این همه گرونی باشین
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
0
0
سلام پس ماچیکارکنیم که روش غیرمستقیم روانتخاب کردیم پس چیشد
طوسی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
0
0
لطفا بگید ورثه سهام عدالت باید چیکار بکنن من همه مدارکم کامله ولی نمیدونم باید چیکار کنم هر جا هم میرم به پاسخ درست نمیدن
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
0
0
توروخدایه‌کاریم‌براما‌که‌روش‌غیرمستقیم‌روانتخاب‌کردیم‌کنیدنذاریدپشیمون‌بشیم‌که‌به‌شما‌اطمینان‌کردیم
به تو چه
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
0
0
سلام یکی هست جواب گو باشه که ای نظر سنجی رو گذاشتین .... من الان یه سوال دارم ؟ من الان سهم ۳۰ در صد از سهام خودم رو فزوختم الان کی پولو به حسابم میریزن
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
0
1
شما اول پول فروشندگان سهام عدالت رو واریز کن بعد اتفاق مهم واسه غیرمستقیم ها رقم بزن خداشاهده ۱۳ خرداد به بانک انصار فروختم و تاامروز که ۲۱ تیر هست هیچ مبلغی برام نریختن..توروخدا یه تمتس با کارگزاری بانک انصار بگیرین و پیگیر عدم واریز پول مردم بشین من تحت پوشش بهزیستی هستم و نمیتونم کار کنم تمام امیدم به همین فروش سهامم بود که مناسفانه هنوز نریختن
رضا
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
سلام دوست عزیز اصلا همچین چیزی امکان نداره شما تو مدارک و ثبت نامتون ی مشگلی وجود داره باید اون و تصحیح کنید من واسه هزارتا دورو اطرافمون و فروش زدم واس بعضیاشون مثل شما بود ک مشگل شماره تماس و شبا و... داشتن مابقی همه در عرض ۱ ماه کله پولشون و دریافت کردن جسارت نباشه راهنمایی بود
مسعود یارمحمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۹
1
1
تورو خدا یه کاریش بکنید بتونیم سهام عدالت با روش غیر مستقیم بفروشیم
رضا
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
بله دیگه الان چند ماه هی امروز فردا میکنید امروز ۳۰ مرداد ولی هنوز روش غیر مستقیم نمیتونه بفروشه اگه نمیتونید درستش کنید حداقل تعقیر روش و فعال کنید تا مستقیم کنیم
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۶
0
3
چه تاریخی واریز غیرمستقیم ها انجام میشه
ناشناس
United Arab Emirates
۰۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۰
0
0
برگه سهام پدر خانمم دوزیدن بقیه هستن یک ملیونی میشه بدون اون برگه گرفت اونی که اون برگه اصلی مبلغ روش درج شده برده میتونه بفروشه یه راهنمای بکنید خواهش
رضا
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۳۱
سلام نه عزیز دل مگه الکیه باید با مدارک صاحب سهام فروخته بشه هیچکس ننمیتونه کاری کنه واسه سهامشونم مشگل پیش نمیاد نگران نباشید
Sh
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۶
0
0
سلام من چند ماه هست که سهام خود را فروخته وهیچ خبری نیست و نشده والا بخدا تا کی باید تحمل کنیم صدامون در نیاد خب اگه قرار بود چیزی دستمون رو نگیره چرا گفتند مردم سهام خودشون رو آزاد وبرافروش بذارن همان جور که بود دستشون بود ما چه کار باید بکنیم به پولمون برسیم
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}