زمان قرعه کشی فروش فوق العاده مرحله چهاردهم و پیش فروش یک ساله تارا مشخص شد قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۱۶ اسفند ماه ۹۹ ارزش بیت کوین امروز ۱۶ اسفند افزایش یافت + جزئیات شاخص کل بورس امروز ۱۶ اسفند ۹۹ |عقب نشینی ۸ هزار واحدی شاخص کل بورس  قیمت خودرو تا شب عید تغییر می‌کند؟ | قیمت پراید در بازار چند؟ یک کارگر ایرانی پس از چند سال می تواند خودرو صفرکیلومتر خریداری کند؟ مبلغ سود سهام عدالت مشخص شد | تا پایان سال پول سهام عدالت به حساب سهامداران واریز می‌شود سقف افزایش حقوق کارمندان دولت ۲.۵ میلیون تومان شد + ویدئو مزد پیشنهادی کارگران برای سال ۱۴۰۰؛ ۶ میلیون و ۸۵۰ تا پایان اسفندماه دو یارانه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود + جزئیات قیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز ۱۶ اسفند ۹۹ + جدول پیش‌بینی بورس فردا شنبه ۱۶ اسفند کاهش ۵۵۰ هزار تومانی سکه طی یک هفته اخیر کاهش خرید نوروزی فروشندگان پوشاک در مشهد بازارچه آنلاین اصناف مشهد راه اندازی شد بیانیه مشترک فعالان حوزه ارز دیجیتال درباره محدودیت مبادله رمزارزها ماهی شب عید به سفره مردم می‌رسد؟ قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۱۴ اسفند ماه ۹۹ قیمت بیت کوین و انواع ارز‌های دیجیتال امروز ۱۴ اسفند ۹۹ + جدول پرتقال شب عید رسید + قیمت
خبر ویژه
۱۰ میلیون نفر، جاماندگان سهام عدالت |۱۰۰ درصد مالکیت سهام عدالت به مردم منتقل می‌شود
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ۱۰ میلیون نفر از جمعیت کشور باید به جمع دریافت کنندگان سهام عدالت اضافه شوند.

 به گزارش شهرآرانیوز، دکتر محمدرضا پورابراهیمی شامگاه چهارشنبه ۱۸ تیرماه در جمع خبرنگاران با موضوع بورس و سهام عدالت اظهار کرد: در نظام اقتصادی با حجم قابل توجهی از منابع مالیِ در اختیار مردم مواجه هستیم که خرد و ریز است و در شرایط عادی کاری از این منابع بر نمی‌آید، اما اگر این منابع از طریق مکانیزم بازار سرمایه در کنار هم قرار بگیرند، تبدیل به منابع قابل توجهی می‌شود که اگر به بنگاه‌های اقتصادی که منشاء اشتغال هستند، تزریق شود می‌تواند اثر مستقیمی اقتصادی داشته باشد.

 

وی افزود: تجهیز منابع خرد از طریق شرکت‌های سهامی و تخصیص منابع به مهم‌ترین طرح ها، کار بازار سرمایه است و متناسب با عملکرد بنگاه ها، تخصیص بهینه شکل می‌گیرد.

 

پورابراهیمی تصریح کرد: در شرایط کشور ما که الان محدودیت‌های ناشی از تامین منابع خارجی (به علت تحریم)، حجم بسیار زیاد نقدینگی در اقتصاد کشور و ظرفیت‌های سرمایه گذاری در اقتصاد را داریم، دست به دست هم داده که از بازار سرمایه استفاده کنیم.

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اکنون طرح‌های زیادی در کشور و استان داریم که اگر منابع تجهیز شود می‌تواند اجرائی شود، بیان کرد: کل میزان بهره برداری از معادن استان کمتر از ۱۰ درصد است که اگر تجهیز منابع انجام دهیم، به راحتی تامین مالی طرح‌های سرمایه گذاری را می‌توانیم انجام بدهیم.

 

وی اظهار کرد: اکنون کارکرد بازار سرمایه در استان کرمان شرایطی فراهم کرده که می‌توانیم بنگاه‌های دچار وقفه و نیمه تعطیل یا واجد‌هایی که به دلیل منابع مالی تعطیل شده اند را فعال کنیم و یکی از کارکرد‌ها برای استان و کشور طرح‌هایی است که صاحبان آن‌ها از طریق شرکت‌ها سهام را در بورس عرضه کنند و ده‌ها کارخانه نیمه تعطیل به چرخه برگردد.

 

پورابراهیمی گفت: دلیل اصلی مشکل بیش از ۸۰ درصد بنگاه‌های نیمه تعطیل یا تعطیل شده استان، مسائل بانکی بوده که به دلیل عدم امکان پرداخت به موقع، دچار مشکل شده اند.

 

وی با اشاره به اینکه حضور در بازار سرمایه باید با شناخت اتفاق بیفتد، بیان کرد: بازار سرمایه یک بازار تخصصی است که اگر افراد خودشان اطلاعات داشته باشند به راحتی می‌توانند ورود و فعالیت کنند و در غیر این صورت باید از مشاوران تخصصی کمک بگیرند.

 

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلاکی گفت: معتقدیم قیمت سهام برای خرید زمانی متناسب است که متناسب با عملکرد شرکت باشد و شرکتی که سودآوری بیشتر دارد قیمت سهامش بیشتر است و براساس واقعیت بنگاه شکل بگیرد.

 

برخی قیمت سهام تناسبی با واقعیت سهم ندارد

 

وی افزود: در حال حاضر برخی از روند قیمتی سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه از نظر ما شرایطی دارد که تناسبی با واقعیت سهم ندارد و مردم باید مراقبت کنند که سهام این شرکت‌ها اگر به هر دلیل دچار مشکل شود، عملا از این متضرر می‌شوند و تاثیر منفی می‌گیرند.

 

پورابراهیمی بیان کرد: تاکید این است سرمایه گذاری در شرکت‌های بزرگ برای مردم اولویت داشته باشد که حجم این شرکت‌ها و تعداد سهامداران آنقدر بزرگ است که امکان دست کاری قمیت‌ها کمتر و فعالیت آن در اقتصاد کشور قابل رصد است و جایگاه ویژه‌ای دارند و از ریسک کمتری برخوردار هستند.

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما در بورس شاخص قیمت به درآمد را داریم که نشان می‌دهد چه میزان باید برای خرید یک سود بپردازیم که این شاخص در ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته و علامتی از بالارفتن ریسک در بازار سرمایه است و تاکید داریم مردم نگاه نکنند که دیگران به یک سهم هجوم آورده اند، باید بدانند سهامی که می‌خرند واقعا ارزش دارد.

وی اظهار کرد: این نگرانی وجود دارد اگر روند کنونی استمرار پیدا کند، با واقعیت بازدهی شرکت طبیعتا همخوانی ندارد و اگر از یک حد فراتر برود، چالش ایجاد می‌کند.

 

پورابراهیمی با اشاره به اینکه اگر شرکتی می‌خواهد طرح توسعه اجرا کند، سودآوری آن نیز چند برابر می‌شود و اگر قیمت سهام شرکتی در این زمینه است، قابل قبول است بیان کرد: تاکید ما به مردم این است برای ورود به بازار سرایه باید با شناخت ورود پیدا کنند؛ ممکن است در بورس قمیت سهام کاهش پیدا کند و تغییر قیمت می‌تواند اتفاق بیفتد لذا باید با شناخت، مطالعه و ارزیابی تخصصی کار را دنبال کنند.

 

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای در بخش دیگری از سخنانش درباره جاماندگان سهام عدالت عنوان کرد: بنده در کمیسیون اقتصادی طرحی تهیه کردم که مورد توافق تعدادی از اعضاء قرار گرفت و جزو دو طرح اولیه مجلس یازدهم است و بعد از ورود به بحث در هفته جاری کلیات در کمیسیون تصویب شد.

 

وی بیان کرد: این طرح در دو بخش اصلاح آیین نامه‌های مربوط به فعالیت‌های سهام عدالت و بخش دیگر جاماندگان است.

 

اگر مردم نیاز به پول فروش سهام عدالت ندارند، آن را نگه دارند

پورابراهیمی افزود: براساس آماری که از دولت گرفته ایم، حدود ۵۲ میلیون نفر در سال ۸۵ کسانی بودند که در شش دهک درآمدی جامعه مشمول سهام عدالت شده و به حدود ۵۰ میلیون نفر سهام تعلق گرفته و نزدیک به ۲ میلیون نفر افرادی هستند که برگه سهام دارند، اما سهام به نام آن‌ها نیست.

 

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دسته‌ای از جاماندگان، افراد خانواده مشمولان هستند که بعد از سال ۸۵ به دنیا آمده اند، گروه بعدی کسانی هستند که در آن زمان مشمول شش دهک بوده و به هر دلیلی حذف شده و برگه به نام آن‌ها حتی صادر نشده و گروه دیگر افرادی هستند که در شرایط اقتصادی اخیر کشور جزو دهک‌های کم درآمد قرار گرفته اند.

 

وی تصریح کرد: در حال دریافت اطلاعات از گروه‌های مختلف هستیم که برآورد این است حدود ۱۰ میلیون نفر از جمعیت کشور باید به جمع دریافت کنندگان سهام عدالت اضافه شوند و در دستور کار کمیسیون است و طی دو هفته آینده این بحث جمع بندی خواهد شد و به صحن علنی خواهیم برد.

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بحث سهام عدالت با هدف کاهش سهم دولت در اقتصاد و هم انتقال بخشی از دارائی‌های دولت به مردم دنبال می‌شود که مردم در این شرایط اقتصادی به شدت نیازمند کمک هستند.

 

وی افزود: دولت برای تسریع مراحل آزادسازی سهام عدالت طرحی را دنبال می‌کند و خبر خوب این است که قرار است در برنامه زمان بندی طی چند ماه آینده و تا پایان سال کل ۱۰۰ درصد مالکیت سهام عدالت به مردم منتقل شود و این یکی از مصوبات ما در مجلس نیز خواهد بود که کار تسریع شود.

 

پورابراهیمی تصریح کرد: اگر مردم نیاز به پول فروش سهام عدالت ندارند، تاکید این است سهام را نگه دارند و از سود سالانه استفاده کنند که دو نوع عایدی بابت تغییر قیمت و سود سالانه خواهند داشت. به ویژه سهام شرکت‌های مشمول سهام عدالت را نگه بدارند و از سود استفاده کنند که حتما در بلندمدت انتفاعشان بیشتر خواهد بود.

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: ورود افراد به بازار سرمایه اگر به واسطه عملکرد بنگاه‌های اقتصادی باشد، جای نگرانی نیست و وقتی واقعیت عملیات اقتصادی را مبنای خرید سهم قرار می‌دهیم و به جایگاه و نقش بنگاه در اقتصاد کشور نگاه کنیم، نباید نگران باشیم.

 

وی اظهار کرد:نرخ بازده بازار سرمایه در طول بازه زمانی ۱۰ ساله نسبت به بازار ارز، طلا، سکه به مراتب از بازار‌های موازی بالاتر است.


نرخ بازده بازار سرمایه در طول بازه زمانی ۱۰ ساله نسبت به بازار ارز، طلا، سکه به مراتب از بازار‌های موازی بالاتر است

پورابراهیمی تصریح کرد: اگر مردم نگران آینده بازار هستند باید سهام شرکت‌هایی را پیدا کنند که در آن حباب نباشد. اکنون در برخی بازار‌های سهام حباب وجود دارد و مکانیزم عرضه و تقاضا براساس اطلاعات بنیادین نیست.

 

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اساس روند بازار سرمایه در شرکت‌های دارای رویکرد بلندمدت و عملیات، منطقی خواهد بود افزود: ما نیز تذکراتی به وزیر اقتصاد در جلسه روز گذشته در کمیسیون دادیم و قرار است شفافیت درباره فعالیت شرکت‌های بورسی و آموزش به مردم ارائه شود.

 

پورابراهیمی تصریح کرد: پیشنهاد این است رسانه ملی نیز آموزش‌هایی برای مردم پخش کند. سواد مالی یکی از ظرفیت‌های مهم نظام آموزشی کشورهاست و باید مردم با اطلاعات دقیق وارد شوند تا دچار مشکل نشوند.

 

وی بیان کرد: پیشنهاد ما این است در سهام عدالت نیز حتما کاری در رسانه ملی آغاز شود و کرمان پیشتاز شود که ظرفیت‌های خوبی با حضور اساتید متخصص می‌تواند کمک کند.

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در راستای سهام عدالت تقویت مشارکت مردم و افزایش مالکیت اقدام جدی ما در کمیسیون اقتصادی خواهد بود و طی یک ماه آینده خبر‌های خیلی خوبی برای مردم خواهیم داشت.

منبع: تابناک

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
بیژن
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۰
0
5
همه ما ، سهام به ما تعلق گرفت از زرنگی ما نبود ، لطفاً برای حمایت کسانیکه سهام عدالت به آنها تعلق نگرفت در این وضعیت بد اقتصادی تعلق بگیرد دولت بدون دردسر به آموزش پرورش به سپاه و ارتش و کارمندهای خودش سهام عدالت داد به کارگران مغازه ها به کمک راننده ها به دستفروشان وووو... سهام عدالت نداد در صورتی حق این افراد خیلی بیشتر از ما افراد لشکری و کشوری یا کارمند هست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
0
0
سلام تو رو خدا به فکر ما کارگران بازنشسته تامین اجتماعی هم باشین چرا ما نباید سهام عدالت داشته باشیم شوهر من پدر نداشته ونون اور خونه بوده از ۸ سالگی تا حالا که ۶۵ سالشه زحمت کشیده والان با حقوق کم بازنشسته است وسهام عدالت نداریم ولی افرادی که وضعیت خوبی دارن سهام عدالت دارن مگه سهام عدالت نامش روش نیست .سهام عدالت.تعلق به همه نداره به خصوص ما قشر زحمت کش وکم درامد پس کو .تو رو خدا به فکر ما هم باشین
غلامحسن
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱
0
0
بیشترازیک ماه هس که ۳۰ درصد سهام عدالت رافروخته ایم امابانک ملی چیزی به حسابمان نریخته علتش چیه؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
0
0
ماهم خیاب نیاز داریم ولی سهام عدالت نداشتیم از اولش خبر ندندادن
عبدلاه کریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
0
2
سلام کارگرنانوایم جلوی اتیش کارمیکنم ولی سهام عدالت ندارم یعنی حقه
عبدلاه کریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
0
0
سلام کارگرنانوایم جلوی اتیش کارمیکنم ولی سهام عدالت ندارم یعنی حقه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۸
0
0
سلام وخسته نباشید من مستاجر هستم‌ شوهرم کارگر هست با دو تا بچه چرا سلام نداشته باشیم مگه ما جز این مملکت نیستیم سلام داشته باشیم
مستانه امیدیان
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۲
0
0
فرزند من متولد 1387سهام عدالت ندارددر حالی که بی سرپرست و معلول میباشد. ودختر دیگرم از سهم پدر سهم نبوردع
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}