اولین علامت کرونای انگلیسی چیست؟ آمار کرونا در ایران ۱۷ اسفند | فوت ۹۳ بیمار کرونایی و شناسایی ۸۰۱۰ بیمار جدید وکیل حمید صفت: صدور حکم اعدام صحت ندارد آخرین آمار کرونا در جهان ۱۷ اسفند احتمال انتقال کرونا از طریق غذا و سطوح بسیار اندک است + فیلم تاریخ واریز حقوق اسفندماه بازنشستگان تامین اجتماعی + جدول ۱۱ منبع عالی پروتئین جایگزین مرغ و گوشت قرمز درخواست قصاص برای «حمید صفت» در آخرین جلسه دادگاه متهم به قتل درگیری مرگ‌بار در پی اختلاف ملکی خونریزی پزشک گنابادی پس از تزریق واکسن کرونا تایید شد + عکس حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی با اجرای همسان‌سازی چقدر افزایش می‌یابد؟ گزارشی از گسترش پدیده تک‌فرزندی که فرزندانمان را تنهاتر کرده است امام جمعه لواسان: طبری نفس همه را در لواسان بُریده بود + فیلم هزینه این بلاتکلیفی با کیست؟ آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونایی شهر‌ها ۲۵ اسفند اعلام می‌شود جدول پخش برنامه‌های مدرسه تلویزیونی از شبکه آموزش یکشنبه ۱۷ اسفند
خبر ویژه
اولین بانک اطلاعات بیماران کرونایی در مشهد تهیه شد
مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برای نخستین بار در کشور بانک اطلاعات جامع حوزه مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای خدمت‌رسانی بهتر به بیماران کرونایی و غیرکرونایی در سه حوزه بهداشت، درمان و آمار فعال شد.

به گزارش شهرآرانیوز، سید مسعود ساداتی افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در حوزه جمع‌آوری بانک اطلاعات جامع تمامی بیماران کرونایی و غیرکرونایی بستری در بیمارستان‌ها اقدام شد که اثربخشی و سرعت‌بخشی بسیار خوبی در امر درمان عموم بیماران اعم از کرونایی و غیرکرونایی داشت.
وی ادامه داد: بانک اطلاعات جامع بیماران کرونایی و غیرکرونایی در حوزه مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سه حوزه بهداشت، درمان و آمار فعال است و تمامی اطلاعات آن به‌صورت محرمانه برای استفاده تخصصی در اختیار کادر درمان قرار می گیرد.  
مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با طراحی این سامانه امکان دستیابی، ثبت و نگهداری تجارب سازمانهای مختلف در یک بستر به صورت ساخت‌یافته، امکان تگ‌گذاری و دسته‌بندی تجربه‌ها به صورت نظام‌مند، تحلیل نحوه عملکرد سازمانی در ارتباط با رویدادی مشخص، فراهم‌سازی بستر جامع برای پژوهش و داده‌کاوی(Data mining) در حوزه‌های دانشگاهی، تشخیص نیازمندیها و فرصتهای جدید کاری و علمی، کمک به حوزه کارآفرینی و همچنین بهره‌گیری از تجارب موفق فراهم شده‌ است.  
ساداتی افزود: طراحی و راه‌اندازی سامانه سپید (سامانه پیوند یکپارچه درمان) از دیگر اقدامات انجام شده در این دانشگاه است همچنین  ایجاد درگاه اتصال سیستم‌های اطلاعات درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ارائه خدمات به  تمام ذی‌نفعان در سطوح مختلف از پرسنل و مدیران بیمارستان تا مدیران و کاربران ارشد دانشگاه علوم پزشکی مشهد با هدف کمک در تصمیم‌گیری و انتخاب رویکرد مناسب از اهداف طراحی این سامانه بوده است.  
وی ادامه داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طور مکتوب از دانشگاه علوم پزشکی مشهد به خاطر این فعالیتهای علمی و اقدامات نوآورانه مرکز آموزش عالی در حوزه علوم آمار و فناوری اطلاعات قدردانی کرد.
۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.  
خدمات بهداشتی، درمانی، علمی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد علاوه بر کلانشهر مشهد به ۱۳ شهرستان دیگر خراسان رضوی ارائه می‌شود.

منبع: دانشگاه علوم پزشکی مشهد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}