خبر ویژه
به سمت شرق داورزن و مزینان که حرکت می‌کنیم، کویر را مشاهده می‌کنیم و غرب آن و به فاصله ۳۰ کیلومتر و شاید هم نزدیک‌تر طبیعت و آبشار را داریم، اماکن بسیار کمی در ایران پیدا می‌شود که فاصله کویر و جاذبه‌های طبیعی، رودخانه‌ها و آبشارهای آن نزدیک هم باشند.

 

به گزارش شهرآرا نیوز، مدیر اقامتگاه‌های بوم‌گردی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: ما منطقه داورزن، کویر یونسی بجستان و زیبایی‌های طبیعی درگز را داریم. هم‌ چنین شاهراه بودن شهرستانهای سبزوار و داورزن در مسیر، ما را بر آن داشت تا طبیعت ‌گردی را در آن مناطق هم گسترش دهیم که این کار را هم انجام دادیم.

مهدوی افزود: به عنوان مثال به سمت شرق داورزن و مزینان که حرکت می‌کنیم، کویر را مشاهده می‌کنیم و غرب آن و به فاصله ۳۰ کیلومتر و شاید هم نزدیک‌تر طبیعت و آبشار را داریم و اماکن بسیار کمی در ایران پیدا می‌شود که فاصله کویر و جاذبه‌های طبیعی، رودخانه‌ها و آبشارهای آن نزدیک هم باشند. این جاذبه‌ها در استان ما باعث رونق و پیشرفت این حوزه تاکنون شده است.

وی با بیان اینکه استان ما جزء استان‌های پیشرو در این قضیه است ولی استان‌هایی مانند فارس و کرمان نیز در این زمینه خوب کار کردند که ما هم به تدریج وارد جایگاه آن‌ها خواهیم شد، اظهار داشت: شهرهای شمال خراسان بیشتر وجود اقامتگاه را می‌پسندند و غرب خراسان در زمینه توسعه ضعیف عمل می‌کند. اما بوم گردی در غرب خراسان هم در حال راه‌اندازی است و به عنوان مثال اولین اقامتگاه سنتی را در سبزوار مجوز دادیم و راه افتاده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
ضمائم 13980630113748

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}