آمار کرونا در ایران ۸ مهر | فوتی‌ها به ۲۰۷ نفر در یک روز رسید و ۴۰۷۹ بیمار در وضعیت وخیمی قرار گرفتند فرود اضطراری هواپیمای چابهار- مشهد در فرودگاه زاهدان واکسن آنفلوانزا برای ۲۰ درصد مردم ایران تهیه می‌شود لزوم مشارکت بانوان در اهدای خون درگیری مردم و کارکنان شرکت هواپیمایی عراق در مشهد+ویدئو شرایط اضطراری آثار تاریخی خراسان رضوی برای مرمت شرایط دریافت کالا کارت ۲۰ میلیونی دانشجویان پیام‌نور اعزام ۲ گروه ارزیاب به منطقه زلزله‌زده ونک در اصفهان مرسوم‌ترین شیوه کلاهبرداری اینترنتی چیست؟ + ویدئو درباره دوره «میجی» ژاپن چه میدانید؟ خدمات بیمه سلامت گسترش می‌یابد انفجار سیلندر گاز در مشهد + جزئیات بیش از ۲۹۶ هزار داوطلب مجاز کنکور انتخاب رشته نکردند رنگ‌های کرونایی چه معنی دارد؟ آخرین آمار کرونا در جهان تا ۸ مهر کلاهبرداری ۶میلیارد ریالی با خیریه جعلی توزیع واکسن آنفلوانزا از هفته بعد در داروخانه‌ها مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در جهان از مرز یک میلیون نفر گذشت ترافیک سنگین در جاده مشهد _ چناران افزایش فوتی‌های کرونا در ایران
خبر ویژه
چگونه هزینه بلیط کنسلی ترکیش ایرلاین را پس بگیریم؟
طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی ترکیش مورخ ۱۳ اردیبهشت ۹۹ شرایط جدید تغییر تاریخ و ریفاند این ایرلاین اعلام شد.

به گزارش شهرآرانیوز، طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی ترکیش مورخ ۱۳ اردیبهشت ۹۹ شرایط جدید تغییر تاریخ و ریفاند این ایرلاین اعلام شد.

این شرایط به صورت زیر خواهد بود:

 

تغییر تاریخ یا تغییر مسیر پرواز‌های کنسل نشده

برای بلیط‌هایی که در تاریخ ۲۰ مارچ ۲۰۲۰ و قبل از آن صادر شده‌اند امکان تغییر بلیط برای مسیر‌های جدید در همان محدوده یاتا و با همان کابین پروازی برای پرواز‌هایی که تاریخ انجام آن‌ها تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ است فقط یکبار بدون پرداخت جریمه امکان پذیر است.


برای بلیط‌هایی که در تاریخ ۲۱ مارچ ۲۰۲۰ تا ۲۰ می ۲۰۲۰ صادر شده‌اند امکان اولین تغییر تاریخ و تغییر مسیر تا تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ وجود دارد.

 

تغییر بلیط پرواز‌های کنسل شده

صرفنظر از تاریخ صدور بلیط امکان تغییر تاریخ و تغییر مسیر فقط یکبار تا تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ وجود دارد.

 

تغییر برنامه پروازی توسط ایرلاین

صرفنظر از تاریخ صدور بلیط اگر پرواز جایگزینی که به مسافر پیشنهاد می‌شود توسط او پذیرفته نشود، بازه زمانی تغییرات از ۷ روز قبل تا ۳۰ روز بعد از پرواز خواهد بود و امکان استفاده از این قابلیت تنها یکبار وجود دارد.

 

پیشنهادات استرداد

صرفنظر از تاریخ صدور بلیط علاوه بر واچر پرواز ۱۵ درصد هدیه ایرلاین به مسافر تعلق می‌گیرد.
امکان استرداد واچر پرواز به صورت نقدی امکان پذیر نمی‌باشد.

بازپرداخت نقدی برای بلیط‌های استفاده نشده واجد شرایط برای بازپرداخت بدون جریمه برای بلیط‌های استفاده شده بازپرداخت طبق قوانین involuntary (غیر داوطلبانه) امکان پذیر است.

 

مواردی در رابطه با استرداد بلیط‌های هواپیمایی ترکیش

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی ترکیش مورخ ۱۱ فروردین ۹۹ در رابطه با استرداد کلیه بلیط‌های صادر شده توسط این شرکت، لطفا مسافران قبل از اقدام به استرداد به موارد زیر توجه نمایند:
به مسافرینی که قصد استرداد بلیط خود را دارند در درجه اول پیشنهاد استرداد وجه بلیط به حالت مایلیج داده می‌شود.
بدین ترتیب که در ازای هر ۱۰ یورو وجه استردادی مسافر ۱۰۰۰ مایل (Bonus Mile) دریافت خواهد نمود. به عنوان مثال اگر کل مبلغ قابل استرداد معادل ۷۴ یورو باشد مسافر ۷۴۰۰ مایل (Bonus Mile) دریافت خواهد نمود.
مسافر می‌تواند از مایل‌های خود برای دریافت Free Ticket و یا Upgrade استفاده نماید.
شایان ذکر است که هزینه هر ۱۰۰۰۰ مایل (Bonus Mile) که در این شرایط در ازای ۱۰۰ یورو ارائه می‌شود در حالت عادی معادل ۳۰۰ دلار می‌باشد.
در صورت رضایت مسافر مبنی بر دریافت مایل به جای وجه نقد درخواست مسافر از طریق ایمیل به دفتر ترکیش ایرلاینز ارسال می‌شود.
در صورت عدم پذیرش پیشنهاد مایلج از سوی مسافر و درخواست مسافر مبنی بر استرداد مبلغ بلیط به صورت نقدی فرم استرداد (که پیوست می‌باشد) تکمیل شده و از طریق ایمیل به دفتر ترکیش ارسال می‌شود.
توجه: بازپرداخت مبلغ قابل استرداد ۶۰ روز پس از رفع کنسلی پرواز‌ها انجام خواهد شد.

 

شرایط کنسلی هواپیمایی ترکیش در مسیر‌های خارجی

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی ترکیش مورخ ۹۸/۱۲/۱۵ در خصوص ابطال بلیط مسیر‌های خارجی پس از شیوع بیماری کرونا، بدینوسیله به استحضار می‌رساند پیرو شیوع بیماری کرونا، دستورالعمل زیر جهت بلیط‌های صادرشده ۲۹ فوریه ۲۰۲۰ و قبل از آن و تاریخ پروازی تا ۳۱ مارچ ۲۰۲۰ قابل اجرا می‌باشد. اعمال تغییرات تا تاریخ ۱۱ اپریل ۲۰۲۰ الزامی است.


قوانین ذیل شامل بلیط‌هایی می‌باشد که تاریخ صدور آن‌ها پیش از ۲۹ فوریه باشد.

۱. تعویق تاریخ و تغییر مسیر (به شرطی که در همان منطقه یاتا باشد) در پرواز‌های تا تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۰ در همان کابین پروازی با شرایط ذیل بدون جریمه مجاز می‌باشد.
اگر تاریخ جدید درخواستی مسافر تا ۳۱ می ۲۰۲۰ باشد، تغییر تاریخ و تغییر مسیر بدون احتساب ما به التفاوت نرخی و جریمه تغییر امکان پذیر است.
اگر تاریخ جدید درخواستی مسافر پس از۳۱ می ۲۰۲۰ باشد، تغییر تاریخ و مسیر در همان کلاس نرخی بدون جریمه تا یک سال صورت می‌پذیرد. در صورت تغییر کلاس نرخی تنها ما به التفاوت نرخ اخذ می‌گردد.


۲. استرداد بلیط‌های تا ۳۱ مارس ۲۰۲۰:
بلیط‌های استفاده نشده: بدون در نظر گرفتن قوانین نرخی بلیط، استرداد به صورت کامل انجام می‌شود
بلیط‌هایی که بخشی از آن استفاده شده: با توجه به شرایط اعلامی ایرلاین قابل استرداد می‌باشد.

 

انجام استرداد بلیط‌های هواپیمایی ترکیش

طبق آخرین بخشنامه هواپیمایی ترکیش مورخ ۷ فروردین ۹۹ در خصوص ابطال بلیط مسیر‌های خارجی پس از شیوع بیماری کرونا، به استحضار می‌رساند استرداد کلیه بلیط‌های صادر شده، تا اطلاع ثانوی توسط این شرکت انجام خواهد شد. خواهشمند است درخواست‌های استرداد به انضمام شماره بلیط و شماره کارت مایلج (در صورت عضویت مسافر) به آدرس ایمیل ذیل ارسال گردند.
RESERVATION.THR@THY.COM

منبع: فلای تودی

سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}