قیمت انواع میوه در بازار مشهد امروز ۶ مهر + نرخنامه ۳۳روز تمامِ سهم مشهدی‌ها از تنفس هوای پاک امسال امکان دسترسی سیستمی به بسته‌های تشویقی بازآفرینی بافت‌ فرسوده تا پایان مهر ۱۰ نقاشی با موضوع شهدای دفاع مقدس این هفته رونمایی می‌شود آغاز عملیات مقابله با پمپاژ فاضلاب در بستر کشف‌رود در آینده‌ای نزدیک اجرای طرح بازآفرینی بافت‌های فرسوده در مناطق کم‌برخوردار مشهد تحولات و پیشرفت‌های ارتش موجب امنیت و آرامش کشور شده است معراج شهدای مشهد ثبت ملی می‌شود رفع بیش از ۶۸ هزار مورد سد معبر در مشهد بهره برداری از مسیر کهندژ به آرامگاه فردوسی تا آذر ماه سال جاری جابجایی بیش از ۹ میلیون مسافر در خطوط قطار شهری مشهد اطلاعیه مهم محدودیت‌های ترافیکی در مشهد ۶ بازار مشهد همچنان در صدر بازارهای پرخطر | پایان مهر آخرین مهلت ایمن سازی چانه زنی بازار برای ایمن سازی | پرخطر اما دارای پایان کار ۸ سال قبل ! آب شوران* | ثبت ۱۰۰۰ گزارش تخلف آبی در صنایع در خراسان رضوی بهره برداری از تقاطع ابوطالب مشهد تا ۲۲ بهمن سال جاری| رکورد‌شکنی زمان تیرگذاری توسعه ۹۰۰ هکتاری کمربند سبز جنوبی آغاز عملیات اجرایی ۱۲ پروژه بزرگ شهری در مشهد| نیاز به ۸ هزارمیلیاردتومان اعتبار برای رفع پهنه های ناکارآمد شهر خراسان رضوی در انتظار سومین استاندار؟
خبر ویژه
اعتبارات حوزه فرهنگی و اجتماعی باید براساس قانون اجرا و هزینه شود
رئیس شورای شهر مشهد گفت: تمامی اعتبارات حوزه فرهنگی و اجتماعی براساس قانون باید در سازمان و با تصویب هیات مدیره اجرا و هزینه شود؛ در غیراین صورت تخلف بوده و بدون شک در تفریغ بودجه آن را رد خواهیم کرد و به تصویب نمی‌رسانیم.
به گزارش شهرآرانیوز، رئیس شورای شهر مشهد در کمسیون فرهنگی با اشاره به اینکه تمامی اعتبارات حوزه فرهنگی و اجتماعی براساس قانون باید در سازمان و با تصویب هیات مدیره اجرا و هزینه شود، گفت: در غیراین صورت تخلف بوده و بدون شک در تفریغ بودجه آن را رد خواهیم کرد و به تصویب نمی‌رسانیم.
 
محمدرضا حیدری افزود: حوزه فرهنگی و اجتماعی باید هرچه سریعتر سازوکار اجرایی این مصوبه را تهیه کند و نحوه تعامل شهرداری با مجموعه‌هایی شامل این مصوبه تعریف شود؛ به‌ویژه این روز‌ها که شاهد از سرگیری فعالیت برخی مجموعه‌ها، چون سینما هستیم.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری باید متولی تمامی اتفاقات فرهنگی سطح مدیریت شهری باشد، این مهم به بهترین و کامل‌ترین شکل باید در دهه پایانی ماه صفر پیاده شود و سیاست‌گذاری و نقش‌آفرینی از طریق سازمان فرهنگی صورت گیرد.

حیدری اظهار داشت: بخشی از اعتبارات مناسبی فرهنگی باید از طریق شهردار یا معاون فرهنگی منطقه و با اولویت‌بندی آن‌ها هزینه شود و استقلال عمل داشته باشند.

وی اذعان داشت: شهرداری باید در برپایی مراسم‌های مذهبی و مناسبت‌های مختلف تنها در نقش تسهیل‌گر ایفای نقش کند و متولی این تسهیل‌گری تنها باید حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری باشد و بروز و ظهور آن را در دهه پایانی ماه صفر شاهد خواهیم بود.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد افزود: اجرای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی از مسیر سازمان یکی از مطالبات جدی کمیسیون فرهنگی و شورای شهر است و آن را حتما رصد و پیگیری می‌کنیم.

حیدری خاطر نشان کرد: تمامی اعتبارات حوزه فرهنگی و اجتماعی براساس قانون باید در سازمان و با تصویب هیات مدیره اجرا و هزینه شود؛ در غیراینصورت تخلف بوده و بدون شک در تفریغ بودجه آن را رد خواهیم کرد و به تصویب نمی‌رسانیم.

وی گفت: بودجه‌های سازمان باید مسیر خودش هزینه شود و این سختگیری و دقت‌نظر در راستای حمایت از حوزه فرهنگی و اجتماعی است؛ تصمیم‌گیران سازمان اجتماعی و فرهنگی باید روی این مهم متمرکز شوند چراکه مسئولیت رسمی دارند.

وی ادامه داد: کار‌های بسیار خوبی با مدیریت سازمان فرهنگی در حال انجام است و شورا نیز برای پیشبرد اهداف تعریف شده، حمایت خواهد کرد.
 
منبع: پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}