اسماعیل نجاتیان: در تیم کشتی استقلال تهران به چیزی کمتر از قهرمانی فکر نمی‌کنیم
مرد ۹۷ کیلوگرمی کشتی آزاد که هر وقت روی تشک مسابقات قهرمانی کشور و لیگ برتر می‌رود، یکی از بخت‌های اصلی کسب مدال است، بعد از یک سال عجیب‌و‌غریب در #تا_ثبت_جهانی_توس روانه تهران شده تا برای استقلال کشتی بگیرد.
مرتضی اخوان | شهرآرانیوز؛ اسماعیل نجاتیان بعد از اعلام نام تیم‌های حاضر در لیگ برتر و غیبت نماینده مشهد در این مسابقات، حالا تنها مشهدی است که پایش به دایره طلایی لیگ برتر کشتی باز می‌شود. غیبت تیمی از مشهد در این پیکار‌ها و فقر پرورش کشتی‌گیران خراسانی در کلاس لیگ برتر سبب شده تا تنها‌نماینده چند سال اخیر کشتی خراسان باز هم یکه و تنها نام کشتی این دیار را در کشور زنده نگه دارد. اسماعیل نجاتیان، آزادکار ۹۷ کیلو مشهدی که این‌روز‌ها در قرنطینه لیگ برتر کشتی است، از شرایط حال حاضرش و اتفاقات فصل گذشته در مشهد می‌گوید.


شنیده‌ایم به تیم کشتی استقلال تهران پیوستی؟

- بله، همین‌طور است. بعد از قراردادی که با تیم ارومیه بستم، به تیم استقلال آمدم و الان در خدمت این تیم هستم.


تیم ارومیه منحل شد؟

- خب قرار بود یک پیش‌پرداختی ارومیه‌ای‌ها بدهند که ندادند و بعد هم مشکلات مالی داشتند و این شد که با رضایت و توافق طرفین با آن‌ها فسخ کردم و رضا یزدانی هم از من خواست به استقلال بروم.


پس حضور رضا یزدانی به‌عنوان سرمربی تیم کشتی آزاد استقلال تهران در این انتخاب بی‌تأثیر نبود.

- وقتی آقا‌رضا سرمربی استقلال شدند، با علاقه این پیشنهاد را پذیرفتم.


تمریناتتان شروع شده است. از وضعیت تمرینی در این روز‌های کرونایی بگو.

- یک‌هفته‌ای می‌شود که تمریناتمان را در سالن امجدیه تهران آغاز کردیم. همه کشتی‌گیران در هنگام ورود تست کرونا دادیم و الان هم یک هفته است در قرنطینه هستیم. همه زندگی‌مان همین‌جاست. بالای سالن تمرین، خوابگاه و غذاخوری داریم و خوشبختانه همه پروتکل‌ها رعایت می‌شود تا مشکلی پیش نیاید.


کرونا اذیتتان نمی‌کند؟

- خب اینجا همه پروتکل‌ها رعایت می‌شود و به ما اجازه نمی‌دهند بیرون برویم، اما به‌هر‌حال ترسش همیشه با آدم است. امیدوارم هر‌چه‌زودتر این بیماری ریشه‌کن شود تا بار دیگر بتوانیم مسابقات را با حضور تماشاچیان در سالن‌های کشتی برگزار کنیم و از‌این‌بابت شور‌و‌هیجان به سالن‌ها بیاید.


تیمتان امسال خوب بسته شده است و کشتی‌گیران خوبی جذب کردید. امیدی برای قهرمانی دارید؟

- ما علاوه بر قهرمانان خوب داخلی که داریم، یکی‌دو کشتی‌گیر قهرمان اروپا و جهان هم داریم که به ما خیلی کمک می‌کنند. همه هدف ما قهرمانی است و به چیزی کمتر از آن فکر نمی‌کنیم.


لابد قرارداد خوبی هم با استقلال بستی؟

- (می‌خنند) از مشهد خیلی بهتر بستم.


یادم می‌آید سال گذشته گفتی چهل‌پنجاه‌میلیون تومان در مشهد با تو قرارداد بستند. امسال قراردادت با استقلال چقدر است؟

- حالا بماند؛ ولی سه‌چهاربرابر هست.


سال گذشته در تیم مشهد اتفاقات عجیب‌و‌غریبی هم برایت افتاد...

- ببینید باید یک مسئله‌ای را اینجا بگویم. من سال قبل فقط و فقط به‌خاطر شخص دکتر ریاضی بود که به تیم مشهد آمدم و الا چند پیشنهاد خوب از دیگر‌تیم‌ها داشتم. پارسال مجید خدایی من را بیچاره کرد. ۸ تا کشتی گرفتم و آقایان برای وزن من کشتی‌گیر رزرو نگذاشتند. دست آخر رقم قرارداد سایر کشتی‌گیران که شاید نصف من هم به میدان نرفتند، چند‌برابر من بود! این خیلی نامردی بود.


ولی امسال در تهران دیگر این اتفاقات نیست.

- اصلا. اینجا همه‌چیز درست است. همان اول حدودا ۲۰ درصد از قراردادم را به‌عنوان پیش‌پرداخت دادند و آقا‌رضا هم ۲ کشتی‌گیر دیگر در وزن من به تیم آورده تا هم رقابت باشد و هم کشتی‌گیر، پدرش در‌نیاید. بی‌فکری که سال قبل آقایان داشتند و موجب تشدید مصدومیت قدیمی من شد.


یادم می‌آید گفتی به تیم ملی فکر می‌کنی. هنوز هم همین‌طور است؟

- من، همیشه تمام تلاشم را می‌کنم تا در بهترین حالت کشتی بگیرم و بهترین عملکرد را داشته باشم. باقی آن با خداست. اگر دو‌بنده تیم ملی دوباره نصیبم شد که چه بهتر. باعث افتخار یک کشتی‌گیر است که دوبنده ملی را ببندد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}