خبر ویژه
شورای بین‌المللی پرستاران: در همه‌گیری کرونا، نگران سلامت روانِ پرستاران هستیم
مدیر اجرایی شورای بین المللی پرستاران اعلام کرد:پرستارانی که در کشور‌های مختلف مسئول مراقبت از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ هستند به خستگی و فشار‌های روانی دچار شده‌اند.
به گزارش شهرآرانیوز، بنابر اعلام شورای بین المللی پرستاران، بسیاری از پرستارانی که از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ مراقبت می‌کنند به خستگی یا فشار‌های روانی دچار شده اند و در برخی کشور‌ها بسیاری از آنان در خارج از محل کار با تبعیض روبرو هستند.

در گزارش این شورا آمده است: تامین تجهیزات حفاظت شخصی برای پرستاران و دیگر کادر درمان در برخی از آسایشگاه‌ها به سختی انجام می‌شود و تعداد کافی از این تجهیزات وجود ندارد.

مدیر اجرایی شورای بین المللی پرستاران گفت: به شدت در مورد سلامت روان پرستاران نگران هستیم. بررسی اخیر ما از انجمن‌های ملی پرستاران نشان می‌دهد بیش از ۷۰ درصد این انجمن‌ها اعلام کرده اند که پرستاران مورد خشونت یا تبعیض قرار گرفته اند و به همین دلیل در مورد فشار‌های روانی و سلامت روان پرستاران نگرانی وجود دارد.

این آمار براساس پاسخ حدود یک چهارم از انجمن‌های ملی پرستاران در بیش از ۱۳۰ کشور جهان به دست آمده است.

شورای بین المللی پرستاران در تلاش برای حفاظت بهتر از پرستاران و بهبود شرایط کاری آنان است.

به گفته مدیر اجرایی این شورا، همچنان مشکلاتی در تامین تجهیزات حفاظت شخصی پرستاران وجود دارد. هرچند پیشرفت‌هایی به ویژه در بیمارستان‌ها صورت گرفته است. با این وجود،  در برخی از آسایشگاه‌ها در کشور‌های اروپایی، آمریکای شمالی و جنوبی کمبود امکانات گزارش می‌شود.

شورای بین المللی پرستاران (International Council of Nurses) فدراسیونی با بیش از ۱۳۰ انجمن ملی پرستاری است که در سال ۱۸۹۹ تأسیس و اولین سازمان بین‌المللی برای متخصصین مراقبت‌های بهداشتی بوده و مقر این سازمان در ژنوِ سوئیس است.
 
منبع:ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}