آیا «مشهد» قرنطینه می‌شود؟ فردا، چهارشنبه ۱۳ مردادماه؛ آب در مناطقی از مشهد قطع می‌شود تعداد مبتلایان کرونا در مشهد به بالاترین حد خود رسیده است ورود مسافران بدون ماسک به اتوبوس درون‌شهری مشهد ممنوع شد آرایش جنگی مشهد علیه کرونا تکذیب جدول زمانبندی جدید واکسن در مشهد محصور شدن بوستان‌های مشهد و لغو کلیه برنامه‌ها و جلسات بالای ۱۵ نفر فوت محمد اسدی، پاکبان مشهدی، حین انجام وظیفه | سرنخ‌هایی از خودرو متواری در دست است فوت یک پاکبان مشهدی در حین انجام وظیفه رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: خوشحالیم که توانستیم عملکرد مناسبی داشته باشیم از مدیریت شهری تا دیپلماسی شهری وضعیت کرونایی مشهد «سیاه‌تر از سیاه» مشهد تعطیل نمی‌شود، سفر‌ها محدود می‌شود | بیمارستان ویژه کرونا در مشهد افتتاح می شود جانشین فرمانده سپاه پاسداران: «وحدت» رمز پیروزی فعالیت‌های جهادی است شورای ششم شهر مشهد بر مدار همکاری برای حل مشکلات شهروندان انتخاب شهردار مشهد در فاز مطالبه برنامه نامزد‌ها وضعیت کرونایی مشهد مرگبار است، شهر تعطیل نیست بهره‌برداری از ۳ پروژه عمرانی در حاشیه شهر مشهد سفر به مشهد، ممنوع | حال مشهد کرونازده اصلاً خوب نیست الهیه؛ بیشترین منزل مسکونی خالی را در مشهد داراست
خبر فوری
احداث مراکز جامع سلامت و پایگاه‌های اورژانس در حاشیه شهر مشهد
طی تفاهمی میان شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مراکز جامع سلامت و پایگاه‌های اورژانس در مناطق مختلف شهر به‌ویژه حاشیه شهر احداث می‌شود.

به گزارش شهرآرانیوز، محمد رضا کلائی در نشست مشترکی که با حضور نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مدیریت بیماری کرونا خراسان رضوی، رئیس شورای شهر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و معاونان شهردار برگزار شد، با تقدیر از تلاش‌های حوزه درمان درمقابله با ویروس کرونا، گفت: طی ۸ ماه گذشته از شیوع ویروس کرونا فشاری زیادی به دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خدمت رسانی به مردم وارد شده است که این خدمات را ارج می‌نهیم.


شهردار مشهد با بیان اینکه سلامت شهروندان برای مدیریت شهری از اهمیت زیادی برخوردار است، اظهارکرد: تاکنون همکاری‌های خوبی میان شهرداری مشهد و دانشگاه علوم پزشکی در حوزه سلامت به ویژه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا وجود داشته است و همچنان نیز آماده همکاری و حمایت از دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه سلامت هستیم.


وی افزود: معتقدیم حضور اورژانس در ایستگاه‌های آتش نشانی بسیار ضروری است لذا آمادگی همکاری برای در اختیار گذاشتن فضا جهت استقرار اورژانس در ایستگاه‌های آتش نشانی را داریم.


کلائی تصریح کرد: موضوع مهم دیگر در حوزه ایمنی استقرارایستگاه آتش نشانی در تعدادی از بیمارستان‌های مهم مرکز شهراست که خواستار همکاری دانشگاه علوم پزشکی برای در اختیار گذاشتن فضای مورد نیاز جهت عملیاتی شدن این کارهستیم.


وی درخصوص درخواست دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای در اختیار گذاشتن زمین جهت احداث مراکز جامع سلامت و پایگاه اورژانس نیز گفت: شهرداری مشهد با حمایت شورای شهر آمادگی کامل برای دراختیار گذاشتن زمین جهت احداث مراکز جامع سلامت و پایگاه اورژانس را در چارچوب تفاهمی دو طرفه دارد و از این اقدام حمایت می‌کند.


شورای شهر مانند گذشته ازحوزه سلامت حمایت می‌کند

در ادامه این نشست، محمد رضا حیدری رئیس شورای اسلامی شهر مشهد نیز با تقدیر از تلاش‌های دانشگاه علوم پزشکی در مقابله با ویروس کرونا، اظهارکرد: موضوع سلامت و بهداشت شهروندان برای مدیریت شهری از اهمیت ویژه‌ای برخورداراست و در همین راستا شورای شهرهر کجا که نیاز بوده از حوزه سلامت و دانشگاه علوم پزشکی حمایت کرده است.


وی ادامه داد: ما نیز در شورای شهر از احداث مراکز جامع سلامت و پایگاه‌های اورژانس حمایت می‌کنیم، اما برای اینکه موضوع در چارچوب قانون باشد، باید برنامه و روند مشخصی تعریف شود.


حیدری افزود: در مجموع شورای شهر و شهرداری مشهد مانند همیشه آماده همکاری و حمایت از دانشگاه علوم پزشکی در حوزه بهداشت و سلامت شهروندان هستند.


مدیریت شهری مشهد توجه ویژه‌ای به حوزه سلامت دارد

سیدحسین حسین زاده بحرینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز درادامه این نشست با تقدیر ازحمایت‌های مدیریت شهری مشهد از حوزه سلامت گفت: وظیفه قانونی و شرعی خود می‌دانم که از حمایت‌های همه جانبه شهرداری و شورای شهر مشهد از دانشگاه علوم پزشکی در مقابله با ویروس کرونا تقدیر کنم.


وی اضافه کرد: شهرداری مشهد در راستای حفظ سلامت شهروندان از ابتدای شیوع ویروس کرونا کمک‌های زیادی به دانشگاه علوم پزشکی برای مقابله با کرونا داشته است.


بحرینی با اشاره به اینکه سلامت شهروندان برای شورای شهر و شهرداری مشهد قبل از شیوع کرونا نیز اهمیت ویژه‌ای داشت اظهارکرد: اکنون نیز دانشگاه به دنبال احداث مراکز جامع سلامت و پایگاه‌های اورژانس جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به شهروندان به ویژه درحاشیه شهر است که در این مسیر خواستار همکاری مدیریت شهری و اختصاص زمین برای احداث این مراکز هستیم.


تقدیر از اقدامات شهرداری در حوزه مقابله با ویروس کرونا

همچنین درادامه این نشست، دکتر فریدون نوحی نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت درمدیریت بیماری کرونا خراسان رضوی نیز گفت: از اقدامات و حمایت‌های شهرداری و شورای شهر مشهد در حوزه مقابله با کرونا از دانشگاه علوم پزشکی بسیار شنیده ایم و این موضوع را به وزیربهداشت انتقال داده ایم.


وی افزود: ما نیز از توجه ویژه شورای شهر و شهرداری مشهد به حوزه سلامت تقدیر و تشکرمی کنیم و برای حمایت از احداث مراکز جامع سلامت و پایگاه‌های اورژانس که اتفاق مبارکی هست، آمادگی داریم.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}