توضیحات شهرداری درباره قطع درختان پارک ملت + فیلم برق کدام مناطق مشهد، امروز ۷ بهمن قطع می‌شود؟ + جدول روایت تاریخی از ساخت اولین بنا‌های مدرن در مشهد | از چهارطبقه تا نخستین زیرگذر شهر شهروند خبرنگار | نمایی از طلوع خورشید در مشهد رئیس شورای شهر مشهد: رعایت‌نکردن قانون از سوی مسئولان پذیرفتنی نیست برق کدام مناطق مشهد، امروز ۶ بهمن قطع می‌شود؟ + جدول بی‌توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی می‌تواند وضعیت شهرهای آبی را قرمز کند تحقق وعده مدیریت‌شهری مشهد برای سامان‌دهی معتادان متجاهر | پایان عملیات ساخت اردوگاه معتادان متجاهر حسن آباد قطار برقی مشهد-تهران در در گیر‌و‌دار مباحث تأمین مالی یادی از مدرسه‌های اسلامی دختران مشهد و بانیان آن ویدئو | بناهاى تاریخى مشهد این قسمت: بقعه هارونیه استاندار خراسان رضوی از گرم‌خانه‌های ویژه افراد کارتن‌خواب در مشهد بازدید کرد ستاد کرونای خراسان رضوی با سقف ۵۰ نفر برای بازگشایی مجموعه‌های آبی و تالار‌ها مخالفت کرد قطعی برق و دردسر‌های خاموشی زمستانی برق کدام مناطق مشهد، امروز ۵ بهمن قطع می‌شود؟ + جدول ساخت‌وساز‌های غیرمجاز مشهد؛ رتبه نخست نارضایتی شهروندان سامانه «ناظر» پروژه‌های عمرانی در شهرداری مشهد راه اندازی شد محدودیت تردد شبانه در مشهد لغو شد؟ قیمت خودرو چقدر ارزان می‌شود؟
خبر ویژه
تعطیلی پنجشنبه‌های مشهد منتظر تایید شورای «همتا»
با تأیید شورای هماهنگی ترافیک و کارگروه کاهش آلودگی هوا تعطیلی پنجشنبه‌ها اکنون باید در شورای اداری تصویب شود.
لاله سادات کوثری | شهرآرانیوز؛ سه روز است که هوای مشهد آلوده است است و طبق اعلام کارشناسان، این آلودگی چهار روز دیگر نیز ادامه دارد و امر نشان می‌دهد که وضعیت تنفس مشهد به هیچ عنوان خوب نیست. درحالی که هنوز مشخص نیست کارگروه کاهش آلودگی هوای استان چه زمانی درباره تعطیلی پنجشنبه‌های مشهد تصمیم می‌گیرد، صحبت از ضرورت تصویب این طرح در شورای هماهنگی ترافیک استان، شورای اداری و برخی دستگاه‌های دیگر به میان می‌آید.

بعد از اظهارات ۱۶ مهرماه سرپرست استانداری خراسان رضوی برای پیگیری موضوع تعطیلی پنجشنبه‌ها در وزارت کشور، مدیرکل محیط زیست استان هم اعلام کرد که طرح موضوع تعطیلی پنجشنبه‌ها در مشهد منتظر برگزاری کارگروه آلودگی هوای استان است؛ وعده‌ای که هنوز به فرجام نرسیده است. در آخرین گزارش شهرآرا نیز در اولین روز دی ماه، تورج همتی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان، به خبرنگار ما گفت که متأسفانه به علت تعطیلی یکی دو هفته‌ای در آذرماه به دلیل شرایط کرونا جلسه کارگروه مورد نظر برگزار نشده است.
 
برای بررسی دوباره این ماجرا تلاش کردیم از راه دیگر و مسئولان دیگر نیز پیگیر سرنوشت این طرح ده ساله شویم و این بار به سراغ امر در دفتر فنی استانداری رفتیم. مسئول گروه فضای سبز دفتر فنی استانداری خراسان رضوی در این باره گفت: تعطیلی پنجشنبه‌ها در مشهد از پیشنهاد‌های محیط زیست استان است و قبلا این موضوع پیگیری شده است.
حسین فکور افزود: بیشتر از یک سال قبل هم این موضوع در جلسات مختلف در استانداری خراسان رضوی مطرح شد و پیگیری‌ها ادامه یافت، اما در آن زمان این مهم به دلیل شرایط خاص و زیارتی بودن مشهد تأیید نشد.


این بار توپ در زمین شورای ترافیک استان

وی ادامه داد: اکنون محیط زیست استان دوباره این موضوع را در دستورکار قرار داده است و قبل از طرح در کارگروه کاهش آلودگی هوای استان، باید در شورای هماهنگی ترافیک استان (همتا) به تصویب برسد.


هزارتوی تعطیلی پنجشنبه‌های مشهد

وی افزود: درصورت تصویب در ۲ مرحله فوق، نیازمند مصوبه شورای اداری استان و طی پروسه‌های بعدی هستیم؛ زیرا این مهم یک موضوع چندوجهی است و تنها بحث آلودگی هوا را در بر نمی‌گیرد.


شورای همتا؛ شاید ۱۰ روز آینده

وی درباره زمان برگزاری شورای هماهنگی ترافیک استان نیز بیان کرد: با توجه به شرایط کرونا ظرف ۱۰ روز آینده به احتمال زیاد این شورا جلسه خود را برگزار خواهد کرد.
با وجود انتظار طولانی افکار عمومی و رسانه‌ها برای تعیین تکلیف موضوع تعطیلی پنجشنبه‌های مشهد، به نظر می‌رسد با توجه به پروسه اداری و طولانی تأیید این طرح در هر مرحله اعلام شده، نمی‌توان به این زودی انتظار داشت که تعیین تکلیف تعطیلی پنجشنبه‌های مشهد به نتیجه برسد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}