زندگی با طعم اکسیژن تازه ۳۰۰ هزار درخت «حرم‌شهر رضوی» با طرح تفصیلی بافت پیرامون حرم مطهر تحقق می‌یابد المان‌های نوروزی تا پایان تابستان جمع‌آوری نمی‌شود |سامانه درخواست کارگر به زودی رونمایی می‌شود توقیف ۱۳۰۰ خودرو پلاک مخدوش در مشهد | سامانه گویای ۱۲۰ برای پاسخگویی به معضلات راهنمایی ورانندگی دسترسی سوم ایستگاه قطارشهری شهید کاوه به بهره برداری رسید | ۲ ایستگاه تا پایان خط ۲ متروی مشهد مشهد شهر نمونه خدمات سبز کشور شد ۱۵۰ میلیارد تومان برای بهسازی کال و ساخت بوستان خطی در اسماعیل‌آباد گذر تاریخی «باغ حسن‌خان» مشهد احیا می‌شود اینترنت وای فای در اتوبوس‌ های مشهد نصب المان‌های نوروزی ۱۴۰۰ در مشهد آغاز شد دسترسی سوم ایستگاه میدان سعدی خط دو قطار شهری تا پایان سال افتتاح می‌شود دسترسی سوم ایستگاه شهید کاوه خط دو قطار شهری افتتاح شد کاهش میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم مشهد  مجوز ساخت بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی در حاشیه شهر مشهد صادر شد تصویب طرح ویژه تفصیلی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی در شورای عالی شهرسازی و معماری شهروند خبرنگار|قدردانی از عملکرد سازمان آتش نشانی مشهد حمایت از حقوق مصرف‌کننده با بازنگری فرآیند‌های تولید و تمرکز بر زنجیره ارزش نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: کرونا زمینه‌ای برای شناخت فرصت‌ها شد انتخابات شورای شهر مشهد به صورت تمام الکترونیکی انجام می شود پروژه‌های عمرانی مشهد از ۱۵ اسفند تعطیل می شوند
خبر ویژه
سامانه «ناظر» پروژه‌های عمرانی در شهرداری مشهد راه اندازی شد
در سامانه ناظر اطلاعاتی همچون روزشمار، پیشرفت فیزیکی، پیشرفت زمانی و اطلاعاتی همچون نام کارفرما، نام مشاور و نام پیمانکار و آخرین تصاویر و کلیپ‌های مربوط به هر پروژه در این سامانه قابل ملاحظه است.
لاله سادات کوثری | شهرآرانیوز؛ سامانه ناظر با حضور شهردار مشهد، معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد و جمعی از مسئولان شهری رونمایی شد. بر اساس عملکرد این سامانه اطلاعاتی همچون روزشمار، پیشرفت فیزیکی، پیشرفت زمانی و اطلاعاتی همچون نام کارفرما، نام مشاور و نام پیمانکار و آخرین تصاویر و کلیپ‌های مربوط به هر پروژه در این سامانه قابل ملاحظه است و شهروندان می‌توانند با مراجعه به آدرس WWW.NAZER.MASHHAD.IR برای نظارت بهتر و بیشتر بر پروژه‌های عمرانی اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ما، شهردار مشهد گفت: یکی از بارزترین و بی نظیرترین مصداق‌های شفافیت در بدنه مدیریت شهری مشهد روزشمار پروژه‌های عمرانی است که با رونمایی از سامانه ناظر این موضوع قوت بیشتری می‌گیرد.

محمدرضا کلائی در آیین رونمایی از این سامانه که با هدف اطلاع رسانی شفاف پروژه‌های مدیریت شهری مشهد و در محل کارخانه نوآوری برگزار شد با اعلام این خبر افزود: شعار شفافیت باید با عمل همراه باشد و در این راستا یکی از مؤثرترین اقداماتی که در حوزه پروژه‌های عمرانی مشهد رقم زده شد، موضوع روزشمار اتمام پروژه‌های عمرانی در شهر بود که با هدف شفافیت و نه به قصد مچ گیری بلکه به قصد متعهد کردن باید انجام شود.

 

ویدئو | رونمایی از سامانه ناظر پروژه های عمرانی شهرداری مشهد

 

 

گزارش‌های هفتگی به مردم تقویت شود

وی با بیان اینکه امروز رونمایی از سامانه ناظر مصداق عملی دیگری از شعار شفافیت است ادامه داد: همین امروز هدف گذاری می‌کنیم که ان شاءا... تا ۱۵ بهمن ماه تعداد بازدید روزانه این سایت به ۱۰۰۰ مورد در روز برسد. شهردار مشهد با بیان اینکه در بستر شهرداری بیش از ۱۰۰ نرم افزار وجود دارد بیان کرد: اگر اپ یا سامانه‌ای وجود دارد که در بستر مردمی فعال نیست، این مسئله نشانه ضعف است، اما مهم‌ترین نقطه قوت این سامانه ارتباط با مردم است و ما را از خواسته‌ها و نظرات شهروندان نیز مطلع می‌کند.
کلائی ادامه داد: امیدواریم با قرار گرفتن تمامی اطلاعات و ریزبرنامه‌ها و اجرای پروژه ها، گزارش‌های هفتگی پیشرفت و عملکرد پروژه‌ها نیز مانند گذشته باشد. همیشه نقطه شروع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و ارائه گزارش‌های هفتگی از پروژه‌ها اقدام خوبی بود که باید تقویت شود و ادامه پیدا کند.

وی یادآور شد: این سامانه نیاز به ۲ شیوه نامه دارد؛ اول موضوع به روزرسانی اطلاعات است و دومی نظارت مردم را در دل خود دارد که دومی مهم‌تر و کارآمدتر است؛ زیرا راه را برای ناظر بودن مردم باز می‌کند. شهردار مشهد بیان کرد: این سامانه برای این است که همه موارد و پروژه‌هایی که برای مردم مهم است، در آن قرار گیرد تا با سامانه «ناظر» مردم ناظر عملکرد خادمان خود در بدنه شهرداری مشهد باشند.

سامانه ناظر شهرداری مشهد
 

نصب روزشمار پروژه‌های عمرانی به جای کلنگ زنی

در ادامه این مراسم معاون عمران حمل ونقل و ترفیک شهرداری مشهد نیز با بیان اینکه از زمان قرار گرفتن روزشمار اتمام پروژه‌های عمرانی در شهر هیچ پروژه عمرانی‌ای در مشهد کلنگ زنی نشده است افزود: این سامانه از حدود ۵ تا ۶ ماه قبل به صورت آزمایشی در بدنه این معاونت اجرایی شد. ابتدا پروژه‌های عمرانی، سپس پروژه‌های حمل ونقلی وارد سامانه شد.

خلیل ا... کاظمی اظهار کرد: قراردادن تابلوی روزشمار پروژه‌های عمرانی در شهر تقریبا اولین نمونه موفق است؛ زیرا مدیریت‌های شهری قبل تصمیم بر اجرای آن داشتند، اما به هردلیلی اجرا نشد و حتی در بسیاری از کلان شهر‌های کشور اگر این مدل اجرا هم شد برای دوره‌ای موقت بود و موفق از آب درنیامد.


تعریف ۵ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی

وی ادامه داد: اولین پروژه‌ای که در شهر مجهز به تابلوی روزشمار اتمام پروژه بود دوربرگردان آزادی سابق یا همان حضرت محمد (ص) فعلی است و بعد از آن، استقبال و رضایت شهروندان به خوبی بازخورد داشت که منجر شد کار را برای سایر پروژه‌ها ادامه دهیم.
وی گفت: امسال بالغ بر ۴ هزار تا ۵ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی در شهر تعریف کرده ایم که همه این موارد به صورت دقیق در سامانه ناظر بارگذاری می‌شود. شهروندان می‌توانند در این سامانه آخرین تغییرات و جزئیات اجرای هر پروژه را دریافت کنند.

کاظمی یادآور شد: با مراجعه به این سامانه شهروندان می‌توانند از مواردی شامل مبلغ تخصیص یافته به پروژه، مدت اجرای برنامه زمان بندی، پیمانکار هرپروژه، پیشرفت فیزیکی و موارد دیگر اطلاع پیدا کنند؛ ضمن آنکه امکان اعلام نظرات و پیشنهاد‌ها برای شهروندان نیز وجود دارد. معاون عمران حمل ونقل و ترفیک شهرداری مشهد تأکید کرد: این سامانه خود به تنهایی می‌تواند در حکم یک بانک اطلاعاتی و بایگانی اطلاعات برای آینده عمل کند و پیشنهاد می‌دهیم علاوه بر حوزه‌های عمرانی و حمل و نقلی، سایر قسمت‌های شهرداری حتی برای پروژه‌هایی غیر از حوزه عمران به دامنه این سامانه با محوریت مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد متصل شوند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}