جدول پخش برنامه‌های مدرسه تلویزیونی از شبکه آموزش شنبه ۹ اسفند کرونای انگلیسی از نوجوانان تلفات می‌گیرد! انفجار کشتی رژیم صهیونیستی در شرق عربستان شنبه، آخرین مهلت ثبت‌نام اینترنت رایگان دانشجویان و طلاب آمار کرونا در ایران ۸ اسفند| ۶۹ نفر دیگر جان باختند مصونیت واکسن‌های کرونا موقت است وزیر بهداشت: کرونای ایرانی نداریم آخرین آمار کرونا در جهان تا ۸ اسفند جریمه ۵۰۰ درهمی شهروندان دبی در صورت رها کردن ماسک در اماکن عمومی هوای مشهد پاک شد آماده باش هلال احمر خراسان رضوی از ۱۵ اسفند ماه خروج پرستاران پر مخاطره از بخش‌های کرونایی آمار کرونا در ایران ۷ اسفند | فوت ۹۴ بیمار کرونایی همه چیز درباره مراقبت‌های بیماران پیوندی در همه‌گیری کرونا اضافه کاری کارگران در روز به چه میزان مجاز است؟ آخرین رنگ‌بندی کرونایی شهر‌های کشور تا ۷ اسفند ۹۹ + نقشه تاخیر در ازدواج، چرا؟ شرایط پرداخت کمک‌ هزینه ازدواج به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی جدول پخش برنامه‌های مدرسه تلویزیونی از شبکه آموزش پنجشنبه ۷ اسفند آتش سوزی در یک مجتمع تجاری در بلوار سجاد مشهد + فیلم
خبر ویژه
خبر خوش برای مستمری‌­بگیران تأمین اجتماعی: اصلاح همسان­‌سازی به نفع مشاغل سخت
عضو هیئت‌رئیسه کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی خراسان‌رضوی از اصلاح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به نفع مشاغل سخت خبر می‌دهد.
فرزانه شهامت | شهرآرانیوز؛ عضو هیئت‌رئیسه کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی خراسان‌رضوی از اصلاح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی به نفع مشاغل سخت خبر می‌دهد. علی‌اصغر رضایی در گفتگو با شهرآرانیوز با اشاره‌به سفر اخیر اعضای هیئت‌رئیسه کانون به تهران و دیدار با مصطفی سالاری، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور، می‌گوید: در این دیدار، موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی را که در دوران اشتغال به کار‌های سخت و زیان آور مشغول بودند، مطرح کردیم؛ اینکه براساس قانون، این افراد با ۲۰ سال سابقه کار بازنشسته شدند و در همسان‌سازی هم باید سنوات ارفاق‌شده برای بازنشستگی این افراد لحاظ شود.

او با اشاره‌به وجود ۴۰۰‌هزار کارگر زیر پوشش صندوق تأمین اجتماعی در کشور که از مشاغل سخت و زیان‌آور بازنشسته شده‌اند، از موافقت قطعی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی برای انجام اصلاحات یادشده خبر می‌دهد و بیان می‌کند: آن‌طور‌که به بنده و دیگر اعضای هیئت‌رئیسه کانون اعلام شد، تلاش می‌شود پیش از نوروز، این اصلاحات اعمال شود.

رضایی تشریح پیشنهاد استان برای موضوع عیدی کارگران بازنشسته را از دیگر محور‌های گفتگو با مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی عنوان می‌کند؛ ماده‌واحده‌ای که پیشنهاد می‌دهد از عیدی کارگران شاغل، حق بیمه کسر شود و پس از بازنشستگی نیز عیدی‌شان به اندازه شاغلان باشد و کاهش پیدا نکند.
آن‌طور‌که رضایی می‌گوید، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، اعلام نظر قطعی درباره این پیشنهاد را به پس‌از بررسی‌های کارشناسی موکول کرده است.

او همچنین از نتایج جلسه‌ای گفت که هفته پیش در بهارستان و به میزبانی کمیسیون اجتماعی مجلس برگزار شد؛ جلسه‌ای سه‌ساعته برای شنیدن مطالبات کشوری کارگران بازنشسته که مشهدی‌ها برای گفتنش پیش‌قدم شدند. آن‌طور که فعالان کارگری می‌گویند ۶۰ تا ۶۵‌درصد بازنشسته‌های تأمین اجتماعی حداقل‌بگیر هستند. این مستمری حداقلی، در‌حالی پرداخت می‌شود که بسیاری از این افراد بنا به اقتضای سن خود درگیر مشکلات جسمی می‌شوند، امکان اشتغال مجدد برای جبران کسری درآمد را ندارند و همه این‌ها دست‌به‌دست هم می‌دهد تا مشکلات اقتصادی را بیشتر حس کنند.

رضایی مهم‌ترین مطالب مطرح‌شده در این جلسه را در چند محور خلاصه می‌کند و با اشاره‌به فضای عمومی حاکم بر جلسه به نفع دغدغه‌های مطرح‌شده می‌گوید: یکی از مطالبات ما، اجرای کامل همسان‌سازی و رفع تبعیض میان بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی بود که حداقل مستمری هایشان، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تفاوت دارد.
 
نکته دیگر ماده‌واحده‌ای است که برای تعیین تکلیف عیدی بازنشسته‌های تأمین اجتماعی تقدیم مجلس کرده‌ایم. الان برای نحوه پرداخت عیدی به بازنشستگان در تأمین اجتماعی قانونی وجود ندارد و این مبلغ براساس بخشنامه‌های سازمان پرداخت می‌شود. پرداخت به این صورت است که کارگری که تا زمان شاغل‌بودن، طبق قانون کار، دو برابر حداقل دستمزد را به‌عنوان عیدی دریافت می‌کرد، به‌محض بازنشسته‌شدن، ذیل قانون مدیریت خدمات کشوری قرار می‌گیرد و مبلغی کمتر (معادل عیدی کارمندان دولت) به او داده می‌شود.

این فعال کارگری، تأکید بر احیای شورای عالی تأمین اجتماعی، به‌صورت سه‌جانبه‌گرایی را دیگر مطالبه هیئت‌رئیسه کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی خراسان رضوی عنوان می‌کند و در توضیح آن می‌گوید: در شورای عالی تأمین اجتماعی، باید نماینده‌های دولت، کارفرما و کارگر (شامل نمایندگان کارگران بازنشسته و شاغل) حضور داشته باشند. سازمان تأمین اجتماعی، متعلق‌به بیمه‌پردازان است و این افراد باید در تصمیمات سازمان سهیم باشند. این موضوع سال‌هاست که در پیش‌نویس جدید سازمان مطرح است و هیچ‌کاری هم برای آن انجام نمی‌شود.

او با اشاره‌به وارد‌دانستن این انتقاد از‌سوی نمایندگان حاضر ادامه می‌دهد: نماینده‌های مجلس تبعیض‌ها در‌قبال بازنشسته‌های تأمین اجتماعی را قبول داشتند؛ همچنین اینکه سازمان تأمین اجتماعی الان در دست دولت است و مدیرانِ خودش را بر سازمان می‌گمارد؛ مدیرانی دولتی که نتوانستند مطالبات سازمان از دولت را وصول کنند. دولت بیش‌از ۳۰۰۰‌میلیارد‌تومان به سازمان بدهکار است که این رقم معادل دو سال بودجه سازمان تأمین اجتماعی است. وقتی هم که سازمان پول نداشته باشد، معلوم است که نمی‌تواند هزینه کند.

او با اشاره‌به رایزنی‌ها برای اختصاص ۹۰‌هزار میلیارد‌تومان در لایحه بودجه‌۱۴۰۰ برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان صندوق‌ها بیان می‌کند: همان‌طور‌که می‌دانید کلیات بودجه رد شده است. اعضای هیئت‌رئیسه کانون، علاوه‌بر نمایندگان کمیسیون‌های اجتماعی گفتگو‌های متعددی با اعضای دیگر کمیسیون‌های مجلس داشتند و اهمیت توجه‌به این رقم در لایحه جدید را یادآور شدند. نمایندگان قول مؤکد دادند که در بررسی لایحه جدید، این موضوع و اهمیت آن را فراموش نخواهند کرد.

خزانه‌دار کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان با اشاره‌به صحبت‌های مهدی عیسی‌زاده، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، از ورود مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی سیاست‌های کلی نظام در حوزه رفاه و تأمین اجتماعی خبر می‌دهد و می‌گوید: آن‌طورکه گفته شد، گزارش‌های این بررسی به‌صورت پیوسته به مقام معظم رهبری تقدیم می‌شود و رفع تبعیض‌های مطرح‌شده در این سیاست‌ها دیده شده است. وعده همکاری برای پیگیری موضوع عیدی کارگران بازنشسته، قول مساعد دیگری بود که برای احقاق حقوق کارگران بازنشسته تأمین اجتماعی کشور، دریافت کردیم.

رضایی با اشاره‌به حضور دبیر کانون هماهنگی شورا‌های اسلامی کار استان در این دیدار‌ها از رایزنی‌های انجام‌شده برای افزایش دستمزد‌ها مطابق با ماده ۴۱ قانون کار گفت؛ ماده‌ای که بر افزایش سالانه حقوق کارگران، متناسب با نرخ تورم اعلام‌شده ازسوی بانک مرکزی تأکید دارد. به‌زعم این فعال کارگری، اجرانشدن این ماده و ماده متناظر آن در قانون تأمین اجتماعی برای بازنشستگان، در بیشتر سال‌های پس از انقلاب، باعث ایجاد شکاف میان درآمد و هزینه جامعه کارگری شده است.

بیشتر بخوانید:
 
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲۸
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۲۳
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۵
0
5
چرا ازکار افتادگان کلی که علی رقم میل باطنی قادر به انجام کار نیستند نباید همانند کسانی که بیمه کامل پرداخت کرده اند حقوق دریافت کنند. فراموش نکنیم هزینه درمان این گروه مبلغ چشمگیری میشود
م ر
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
کار سخت یعنی کلنگ زنی مسئولین در بهمن 99
رضا
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۵
1
6
لطفا تا نوروز امسال همسان سازی مشاغل سخت رو اجرا کنید واقعا دیگه کم آوردیم
پرستار
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۵
1
4
من پرستارم و کارفرما عنوان شغلی منو کارمند و در جایی دیگه، کارگر رد کرده و با وجود 22سال کار در بخش‌های ویژه، با اینکه رای دیوان عدالت هم به نفع من بود، سختی کار بهم ندادن. ایکاش اینها رو هم پیگیری کنید که خیلیا مثل من گرفتارش هستن.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
0
0
واقعا عیدی امسال از زهر مار بدتر بود.چون هم حقوقمان کم بود هم این عیدی با این تورمی که امسال پدر ما بازنشسته را درآورد.۳۰سال کار کردیم.با سختی زیان آور ما را بازنشست کردن و حق سنوات را کم کم دادن نامعلوم چی شد.ولئ اندازه امسال فشار بما نیامد.با این تورم باید همسان سازی از اول سال میشد وعیدی ما را دو حقوق بداند.
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
0
0
زنان سرپرست چی
محمود
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
0
1
باسدام من ۷۴ سال سن دارم وسابقه بیمه من ده سال مستمر بگیرهستم
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
1
1
حداقل برای مشاغل سخت قبل از پایان سال احکام صادرو واریز شود شاید یک مقدار جلوی این عصبانیت گرفته شود بشرطی که حتما حتما قبل از سال. تمام وکمال طبق رای دیوان قصات اجرا شود، طبق قولی که وزیر کار دوماه داده خود دانید
مجید
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
0
1
لطفا به معیشت از کار افتادگان کلی تأمین اجتماعی توجه کنید من باحقوق دومیلیون وصد هزارتومان چه کار کنیم .ترا به‌ خدا به‌ داد ما برسید
بهرامعلی شایسته
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
0
0
باتشکر از هییت رییسه کانون بازنشستگان مشهد مقدس که به جد دنبال حق وحقوق اعضای کانون هستند تا در مورد مشآغل سخت وزیان اور همسان سازی شود وعیدی را طبق کارگری محاسبه شود نه کارمندی حقوق ومزایای مایک عمر دریافتی وطبق بندی مشاغل از زمان تصویب واجرا وشناسنامه کار کارگری بوده حال چرا عیدی مان کارمندی محاسبه شده ودر حق همه جور وبی عدالتی شده ومجدداز دوستان کانون مشهد بخصوص برادر دلسوز ومومن وانقلابی مان اقای علی اصغر رضایی کمال تشکر وسپاس را دارم .ومن الله التوفیق...
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
0
0
لطفن به داد از کارافتادههای کلی ناشی از حادثه حین کار تامین اجتماعی برسید که در همسان سازی سوابق ارفاقی آنهامحاسبه نشده است طبق قانون تامین اجتمایی حقوق از کار افتاده کلی نباید از حداقل حقوق بازنشسته سازمان کمتر باشد ولی متاسفانه در همسان سازی خلاف قانون عمل شده و دریافتی امثال ما به ۲/۱۰۰ رسیده آیا ما هزینه درمان بیشتری نسبت به بقیه اعضا نداریم در صورتیکه که ما دچار نقض عضو شدید شده‌ایم و دیگر شرایط کار کردن را هم ندادیم لطفن صدای ما باشید و به داد ما برسید ما فریاد رسی نداریم
حسین
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
0
0
با سلام چرا واسه از کار افتادها هیچ چیزی رو در نظر نمی گیرید مگه ما آدم نیستیم چرا کسی درد ما رو به گوش مسئولین نمیرسونه ما هم خرج و دوا و دکتر داریم پایین ترین حقوق الان از کار افتادگی هستش هر چی همسان سازی نیشه واسه کسایی که حقوق بالای میگیرن اونا همیشه پولدارتر میشن ما بدبخت تر
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
0
0
من با سیو یک سال سه تومان می گیرم همش تو سد سازی کار میکنم خجالتی می کشم باز نشست شدم این حقوق خدا می داند به ده روز هم نمی رسه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
0
0
از اونایی که خداداد تومن حقوق میگیرن کم کنند به باز نشسته ها و مستمر بگیرها بدن درد بگیرید که مارو درک نمیکنید
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
1
1
با سلام می خواستم بدانم که آیا شغل پر خطر رانندگی با
کامیون هم جزو مشاغل سخت محسوب می شود
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
0
1
ایا رانندگان سنگیین مشاغل سخت به حساب می ایند
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
0
0
افرادی که بالای ۳۰ سال کار کردن در این همسانسازی چی میشود
جلال
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
0
0
سال بعد هم از همسان سازی خبری نیست چونکه دولت هم پول ندارد وهم سازمان
علی
United States of America
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
0
0
دوصد گفته چون نیم کردار نیست حرفه‌ای زیادی راجع به حمایت از بازنشستگان تامین اجتماعی زده شده ولی درعمل توسط یکی از آقایون وتو شده درنتیجه بجای تامین اجتماعی بایدگفت ناقص اجتماعی
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
0
0
دفعه قبل پول یک کیلو موز اضافه شد لابد این بار پول دوکیلو پیاز هم اضافه میشه
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
0
0
دوستان گرامی بازنسشته برای به دست آوردن حقوق خود التماس نکنید گردنتان بلند باشد وبا قدرت بگویید تا وصول حقمان از پا نخواهیم نشست
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
2
1
بسه بابا همش تامین اجتماعی چقد رودادید بهشون کارمند دولت کجا بیسوادا کجا دولت این چیزارو درنظر بگیره پس اونی که چندسال درس خونده زحمت کشیده چی باید با یه بیسواد و کارگر یکی بشه متاسفم واسه حکومت اسلامی
سرور گرامی من بافوق دیپلم برق 28 سال سخترین وخطرناکترین شغل داشتم مگر اون عزیزی که مدرک تحصیلی آنچنانی نداره باید ازحق حقوقش محروم باشه کسانی را می‌شناسم بادیپلم ساعتها درزیر زمین ویا ارتفاع بالای 15متر وخطوط انتقال 63هزار ولت کارکردن ولی حقشون ضایع شده ا
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
سمیعی
علی
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
بجای اینکه طرفدار قشر آسیب پذیر جامعه باشند برعلیه این قشر مطلب می نویسند واقعا جای تاسف داره
پاقلعه ایی
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
شما لیسانسه ها بگیرید اگرچیزی ماند ما فوق دیپلمیهای سال 62 میگیریم
ناشناس
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
کار کارگراصلا با کارمند قابل مقایسه نیست کارگرا توهرشرايطي سخترين کارا رو انجام میدن اگه عدالتی باشه که نیست باید بهترین حقوق وبيمه رو داشته باشن که متاسفانه ندارن وقتيم که بازنشسته میشن به کل فراموش شده ان خيليا شونم تحصیل کرده اند
سمیعی
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
0
1
عزیزان حرفه‌ای نوبخت فقط بخت واقبال کشوریها ولشکری ها خوب میکنه اصلا دلسوز ما آوارگان وبیچارگان ت اجتماعی نیست دلمون بحرفاش خوش نکنیم اینکه همش میگه سال 1400 برای ت اجتماعی فلان کارو میکنیم نمیکنه چون ابتدای سال بعد شنیدم قراره از دولت بره بیرون دیگه دست ما جز خداوند بجایی بند نیست اگرمیخواست انجام بدهند ظرف 20 روز همسان سازی ت اجتماعی انجام می‌دادند ولی خبری نیست وسال بعد هم ازخرداد وتیر تازه حقوق واریز میشه
پاقلعه ایی
Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۱
0
1
سلام تا حالا که خیری از اخبار تامین اجتماعی برای ما باز شکستگان زیر بارکارهای سخت زیان آور به ما نرسیده تا خبر همسان سازی اسفند99،،،، انشاءالله این ماه آخر صده 1300 پایان خوشی برای همه ازجمله مشاغل سخت باشد
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}