ساخت پروژه کمپ نگهداری معتادان متجاهر در هشت ماه شبیه به رویایی بود که محقق شد افتتاح مرکز نگهداری درمان و کاهش آسیب معتادان متجاهر در مشهد ضرورت نگاه ویژه ملی به اصناف مشهدی برای جبران خسارت‌های سنگین کرونا تعویض پرچم گنبد رضوی و نصب کتیبه به مناسبت شهادت امام موسی کاظم علیه السلام استفاده بهینه پیشرفته‌ترین تصفیه‌خانه کشور از فاضلاب شهر اراضی ملی در سیطره «کاداستر» دوره پربار سرمایه‌گذاری شهری در مشهد زیرگذر برونسی در خان آخر | پایانی بر گره ترافیکی بولوار وکیل‌آباد مشهد اردوگاه معتادان متجاهر حسن‌آباد مشهد امروز به بهره‌برداری می‌رسد بیشترین فایده بهسازی حریم حرم مطهر رضوی باید برای ساکنانش باشد رئیس شورای شهر مشهد: از همه متخصصان برای ثبت‌نام در انتخابات شورا‌ها دعوت می‌کنم شهرداری‌ها در اختصاص نیم درصد درآمد خود به کتابخانه‌ها اهتمام کنند توزیع بیش از ۱۱ هزار تن کالای اساسی در خراسان رضوی اردوگاه معتادان متجاهر حسن آباد به زودی افتتاح می‌شود  اتمام ساخت مدرسه در روستای کلانی سیستان و بلوچستان در بهار سال آینده ۱۳ درصد از مشهدی‌ها قبض برق رایگان دریافت کردند برای کاهش آب‌گرفتگی در مشهد ۷۰ میلیارد تومان هزینه شده است با وجود مشکلات اقتصادی، انجام پروژه‌های عمرانی مشهد به ‌تعویق نیفتاده است
خبر ویژه
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: تبعیض آثار زیان‌باری در کارآمدی دارد، از تبعیض‌ها گله‌مندیم
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: امسال مردم با انبوهی از مشکلات اقتصادی روبه‌رو بودند و روزهای سختی را گذراندند.

جانقربان| شهرآرانیوز، محمدرضا حیدری در صدوبیست‌ودومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد امروز ۴ اسفندماه، با اشاره به مناسبت‌های پیش رو گفت: امروز توفیق حضور اعضای هیئت مدیره کانون وکلا در شورای اسلامی شهر مشهد را داریم و روز وکیل را گرامی می‌داریم.


حیدری افزود: ولادت حضرت جواد(ع) را تبریک می‌گوییم، همچنین روز بزرگداشت خواجه نصیر توسی و مهندس، روز پدر و ولادت حضرت علی(ع) را نیز گرامی می‌داریم و تبریک می‌گوییم.


به گفته وی، به‌نظر می‌رسد آشنایی با سیره حضرت برای جامعه ضروری است و صفات این امام بزرگوار باید در عمل ما جاری باشد. توجه به ویژگی‌هایی همچون نوع برخورد با مخالفان، اجرای عدالت و پرهیز از رفتار‌های دوگانه ضروری است، زیرا تبعیض آثار زیان‌باری در کارآمدی دارد و ما از خیلی از تبعیض‌ها گله‌مندیم. بنابراین برخورد‌ها باید عادلانه باشد که غیر از این رفتاری اگر باشد، با سیره علوی هم‌خوانی ندارد.

 

تکلیف توس هرچه سریع‌تر باید مشخص شود

در ادامه جلسه امروز، رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر مشهد در نطق پیش از دستور گفت: روز مهندس را گرامی می‌دارم و جالب است که این واژه در زبان فارسی قدمت زیادی دارد.


مسعود ریاضی با اشاره به ریشه مهندسی افزود: مهندسی در کشور‌های مختلف جایگاه والایی دارد و در بیشتر کشور‌ها روزی بنام است و حتی در برخی کشور‌ها هفته و ماه مهندس داریم و مهندسی رشته‌ای محترم شناخته می‌شود.


وی افزود: مهندسان ما در دانشگاه‌ها خیلی خوب آموزش می‌بینند. بزرگ‌ترین نقص ما در فناوری است، چنان‌که در دانش غنی هستیم. تعریف مهندس از نظر من کسی است که مسائل پیچیده را به ساده‌ترین شکل حل و راهکار ارائه می‌کند.
وی ادامه داد: درباره توس، موطن خواجه نصیر، نیز باید بگویم که از سال ۷۵ قرار بر این شد باتوجه‌به فرمان رهبری به توس توجه شود، اما بعد از ۲۴ سال هنوز کاری انجام نشده است و می‌گویند محدوده را قبول نداریم. ما با این سیاست مشکل داریم و تکلیف توس هرچه سریع‌تر باید مشخص شود.

 

درخواست نام‌گذاری معبری به‌نام وکیل

رئیس هیئت مدیره کانون وکلای خراسان رضوی اظهار کرد: از مدیریت شهری درخواست داریم تا در راستای بسترسازی فرهنگی در زمینه ارائه خدمات وکلا، نقش جدی تری ایفا کند. همچنین این انتظار وجود دارد که معبری به نام وکلا پیش بینی شود تا از کسانی که در این حوزه زحمت می کشند، قدردانی شود.
در این جلسه همچنین از زاهدیان به مناسبت فرارسیدن روز هفتم اسفند (سال‌روز استقلال وکلا و هفته وکیل مدافع) به نمایندگی از وکلای استان تقدیر شد.در ابتدای بررسی دستورکارهای جلسه اخیر شورای شهر نیز محمد حاجیان شهری، رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای شهر مشهد، درباره موضوع تأییدنشدن پیوست زیست محیطی کمربندجنوبی توسط مشاور پروژه به شهردار مشهد، تذکر داد.

 
 
بوم پارک ۳۰۰ هزار هکتار سبزتر

با تصویب شورای اسلامی شهر مشهد، مسیر اصلاح هندسی و کاشت درخت در مساحت 300هکتار بوم پارک کشف رود هموار شد تا مدیریت شهری مشهد بدون دغدغه برای احداث و تکمیل این پروژه کلان شهری به راه خود ادامه دهد.
به گزارش خبرنگار ما، در صدوبیست ودومین جلسه علنی شورای شهر، لایحه دوفوریتی اصلاح برخی بندهای مصوبه اجرا و تکمیل پروژه بوم پارک کشف رود بررسی شد.معاون خدمات شهری شهردار مشهد درباره این لایحه گفت: زمان مناسب برای اصلاح هندسی و درخت کاری در وسعت 300هکتاری بوم پارک کشف رود فرارسیده است.

 

پایان ساخت بوم پارک تا خرداد ۱۴۰۰

مهدی یعقوبی افزود: با توجه به اینکه می خواهیم این عملیات تا خرداد سال آینده به پایان برسد، برخی جزئیات باید در قرارداد مربوط به اصلاح هندسی و درخت کاری ایجاد می شد. این اصلاحات انجام شده و لایحه آن برای بررسی به شورا ارسال شده است.
اعضای شورای اسلامی شهر مشهد نیز علاوه بر تصویب دوفوریتی بودن این لایحه، به جزئیات و کلیات آن رأی مثبت دادند.

 

رضایت مردم اولویت مدیریت شهری است

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این جلسه شورای اسلامی شهر گفت: مستندات فراوانی از تبعیض و نوع برخورد متفاوت با مدیریت شهری پنجم نسبت به دوره های گذشته مدیریت شهری مشهد وجود دارد. این تبعیض در نوع برخورد با مدیران، نیروها، مصوبات شورا و جایگاه و شأن اعضای شورا به وضوح نمایان است.محمدرضا حیدری در آغاز صدوبیست ودومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد با گلایه از برخوردهای دوگانه و تبعیض آمیز با مدیریت شهری، افزود: شورای پنجم به عنوان جریان جوان نظام و در چارچوب قانون اساسی و التزام به آن وارد عرصه خدمت به مردم شده است و تاکنون در حد توان خود و فارغ از هر نوع رویکرد و نگاه حزبی در شهر خدمت کرده است.


عذرخواهی از مردم به علت کاستی ها
وی افزود: به علت همه کاستی های موجود از مردم عذرخواهی می کنیم، اما در حد توان خود گام های مثبتی برای شهر برداشته ایم.
وی رفتار دوگانه را با مفهوم عدالت در تضاد دانست و تأکید کرد: هرگونه رفتار فسادآمیز از سوی هر فردی برای ما خط قرمز است و با این جریان ها همراهی نمی‌کنیم.


نوع برخورد با مدیران باید منصفانه باشد
حیدری ادامه داد: نوع برخورد با خطای سهوی مدیری که با وجود تلاش شبانه روزی به علت سهل انگاری اشتباه کرده است، باید منصفانه و عادلانه باشد و الگوی ثابتی در برخورد با افراد خطاکار مشاهده شود.رئیس پارلمان شهری مشهد با اشاره به سالروز ولایت حضرت علی (ع) توصیه امیرالمؤمنین(ع) در زمینه رفتار دوگانه و تبعیض آمیز در جامعه، اظهار کرد: امیرالمؤمنین (ع)به همه افراد جامعه خطاب می کند که اگر هر جا رفتار تبعیض آمیز بین افراد صورت گیرد، با مشکل روبه رو می شوید و به آثار زیان بار در کارآمدی و تعامل با جامعه برمی خورید.


هر تلاشی برای ایجاد امیدواری است
حیدری برخی از اقدامات و رفتارها را مغایر با شیوه حضرت علی(ع) بیان کرد و ادامه داد: امیدواریم تا پایان عمر شورای پنجم، نگاه عدالت محورانه در فضای شهر حاکم باشد. زیرا رضایت مردم اولویت مدیریت شهری است و هر اقدامی در شهر با هدف ایجاد امید و اعتماد رقم می خورد.
وی به میلاد امام علی(ع) و روز مرد نیز اشاره کرد و به بیان برخی دیدگاه ها و رویکردهای این امام بزرگوار در برخورد با مخالفان پرداخت و گفت: امیرالمؤمنین(ع) به صراحت بیان کردند که: «پس از من خوارج را نکشید و از بین نبرید. زیرا میان کسانی که به دنبال حق بوده اند و اشتباه کرده اند، با کسانی که از اول در پی باطل بوده اند و به آن رسیده اند، فرق بسیاری وجود دارد.» همه مدعیان حقوق بشر باید در مقابل این فرمایش سر تعظیم فرود آورند. وی با اشاره به دیدگاه حضرت علی(ع) درباره حقوق مردم بر حاکم، افزود: حقوق شما بر زمام دار عمل به انصاف درباره شما و ایجاد رفتار عادلانه در میان شماست و حاکم باید از هرگونه زیان رسانی و حرمت شکنی در میان شما خودداری کند.


تلاش برای ارتقای دانش حقوقی مردم
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری و روز وکیل مدافع، گفت: کانون وکلا قدیمی ترین نهاد مدنی کشور است. کانونی که بدون اتکا به دولت، باری از دوش جامعه برداشته است و حجم زیادی از مشکلات مردم را به دوش می کشد. وی عملکرد وکلا در دفاع از حق مردم را تضمین کننده حقوق بشر دانست و افزود: همکاری و تعامل خوبی با کانون وکلا داریم. ارتقای دانش حقوق

 

مصوبات صدوبیست‌ودومین صحن علنی امروز شورای شهر مشهد

پس از این تقدیر، صدوبیست‌ودومین جلسه شورای اسلامی شهر مشهد وارد دستور شد که مصوبات امروز به شرح زیر است:


-تصویب دوفوریت مصوبه اجرا و تکمیل پروژه بوم‌پارک کشف‌رود؛


-تصویب‌نشدن طرح تغییر نام خیابان پیام در بولوار ارشاد به‌نام مهندس (این موضوع برای بررسی بیشتر و انتخاب خیابانی دیگر به کمیسیون ارجاع داده شد)؛


-تصویب‌نشدن دوفوریت طرح ارائه خدمات شهرداری مشهد در ناحیه منفصل توس (یک فوریت این طرح تصویب شد)؛


-تصویب لایحه ارائه تسهیلات ویژه برای کارکنان شهرداری مشهد و سازمان‌های وابسته در ۲ بند ازدواج و فرزندآوری (مقادیر این تسهیلات در بودجه ۱۴۰۰ دیده خواهد شد)؛


-تصویب طرح تخفیف ۵۰ درصدی در صدور و تمدید پروانه فعالیت حمل بار درون‌شهری که شامل خانواده شهدا، افراد زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) است؛


-تصویب طرح رسیدگی به تخلفات حمل‌ونقل مسافر در پایانه‌های برون‌شهری.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}