اقدامات مهم دولت برای افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی + جزئیات (۲۴ فروردین) آمار کرونا در ایران ۲۴ فروردین | فوت ۲۹۱ بیمار کرونایی و شناسایی ۲۴۷۶۰ بیمار جدید افشاگری «شاهین صمدپور» درباره پول‌های جمع آوری شده برای کودکان بیمار + فیلم واکسیناسیون بیماران روانی مزمن به‌زودی آغاز خواهد شد آخرین آمار کرونا در جهان ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ نجات گروگان ۱۹ ساله پس از ۱۰ سال ربایش در نیکشهر سیستان‌و‌بلوچستان خبر خوش درباره افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ | پرداخت مابه‌التفاوت در اردیبهشت توضیحات قوه قضائیه درباره علت مرگ آزاده نامداری + فیلم (۲۴ فروردین) آیا محدودیت‌های شبانه در ماه رمضان تغییر خواهد کرد؟ بروز مشکل در تولید واکسن ایرانی کرونا تکذیب شد نارضایتی معلمان خرید خدماتی و حق‌التدریس از شرایط اشتغال و حقوق عوارض مزمن کرونا پس از بهبودی | سندروم پساکرونا چه ویژگی‌هایی دارد؟ دلیلی خستگی و بی‌انرژی بودن چیست؟ + درمان طبیعی سوالات پرتکرار مهم درباره تست PCR کرونا قرمز رو به سیاه درباره پویشی که با هدف حمایت از حقوق جانوران به راه افتاده است آیا بهبودیافتگان از کرونا می‌توانند روزه بگیرند؟+ویدئو سخنگوی ستاد کرونا: علائم سرماخوردگی را کرونا در نظر بگیرید!
خبر فوری

عکس‌های خصوصی دست شیطان را رو کرد

  • کد خبر: ۶۰۲۴۴
  • ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶
عکس‌های خصوصی دست شیطان را رو کرد
دستگیری مردی که با پیشنهاد‌های بی‌شرمانه، زندگی زن‌ها را نابود می‌کرد
محمد جواد ابوعطا | شهرآرانیوز؛ زن جوان مثل ابر بهار اشک می‌ریخت. او به درستی نمی‌توانست آنچه در ماه‌های اخیر بر او و زندگی‌اش گذشته بود را تشریح کند. او با لقب دادن شیطان به فردی که زندگی‌اش را به‌هم ریخته بود، اقدامات این فرد که مردی بیست‌وهشت‌ساله و همسر خواهرش بود را تشریح کرد. موضوعی که موجب شد تا کارشناسان پلیس فتای خراسان‌رضوی برای دستگیری شیطان دست به کار شوند، پیش از آنکه بتواند زندگی زن‌های بیشتری را به هم بریزد.

این پرونده با شکایت زنی جوان در پلیس فتای خراسان‌رضوی آغاز شد. شاکی در اظهارات اولیه‌اش اعلام کرد: از چند هفته پیش مردی در فضای مجازی پیام‌های تهدیدآمیزی برایم می‌فرستاد. این فرد ناشناس ادعا می‌کرد که تصاویر خصوصی‌ام را در اختیار دارد. اول او را تحویل نمی‌گرفتم و حتی جوابش را هم نمی‌دادم، اما او شروع کرد به دادن اطلاعات شخصی‌ام، تا جایی که اگر در یک مهمانی زنانه لباس خاصی می‌پوشیدم، بعد مشخص می‌شد که او هم خبر دارد. کم‌کم چند عکس خصوصی‌ام را برایم فرستاد، عکس‌هایی که فقط خودم داشتم و چشم هیچ نامحرمی به آن‌ها نیفتاده بود. بعد درخواست‌های بی‌شرمانه‌ای را مطرح کرد که دیگر تحمل نکردم و برای شکایت به پلیس فتا آمدم.

کارشناسان پلیس فتا پس از تشکیل پرونده در این زمینه تحقیقات جامعی را با توجه به سرنخ‌های موجود، در فضای سایبری آغاز کردند. براساس اظهارات شاکی تصاویری که در اختیار فرد ناشناس بود را تنها چند خانم از نزدیکانش دیده بودند و غیر از آن‌ها هیچ‌کسی به عکس‌ها دسترسی نداشته است.

یکی از افرادی که مأموران به او مظنون بودند، دخترعمه شاکی بود. زنی سی‌وشش‌ساله، تحصیل‌کرده و مادر ۲ فرزند. هرچند شاکی اعلام کرده بود که اصلا به او مشکوک نیست، اما مأموران او را برای پاره‌ای توضیحات به پلیس فتای خراسان‌رضوی فراخواندند.

معرفی شیطان در میان اشک و آه

زن جوان که نمی‌دانست برای چه به پلیس فتا احضار شده است، وقتی با اتهام مزاحمت سایبری روبه‌رو شد، با صدای بلندی شروع به گریه کرد. تا جایی که کارشناسان از او خواستند، خونسردی‌اش را حفظ کند و ماجرای نهفته در پس این اشک‌ها را بازگو کند.
زن جوان با اشاره به اینکه از چند سال قبل یک گروه مرتبط با شعر و ادب را در یکی از شبکه‌های اجتماعی مدیریت می‌کند از ماجرای عجیبی پرده برمی‌دارد.

براساس اظهارات زن جوان مشخص می‌شود که او با توجه به علاقه‌ای که به ادبیات داشته، در دانشگاه هم این رشته را ادامه می‌دهد. مدیریت چندساله یک گروه هیچ مشکلی برای او ایجاد نکرده بود، تا اینکه چندین ماه قبل خواهر او نیز ازدواج می‌کند. حضور یک مرد جوان در فامیل، موجب می‌شود تا مدیر این گروه مجازی، همسر خواهرش را هم به گروه دعوت کند. چند وقت پیش زن جوان در گیرودار زندگی زناشویی‌اش با همسرش دچار اختلافاتی می‌شوند و به اصطلاح با هم دعوا می‌کنند. بعد از این دلخوری پیش آمده، زن جوان فعالیت فضای مجازی‌اش را بیشتر می‌کند و آخرین پیامی که در گروه شعر و ادبیات می‌گذارد، بدون هیچ قصدی بحث دلخوری و گله از دنیا بوده است. بلافاصله بعد از گذاشتن این مطلب، همسر خواهرش به او پیام می‌دهد و با اعلام اینکه می‌داند بین او و شوهرش شکراب شده است، او را دلداری می‌دهد که هیچ فردی نمی‌تواند فرد مقابلش را به درستی بشناسد و...

این ارتباط ناخواسته ادامه‌دار می‌شود و زن جوان که از همسرش دلخور بوده، سفره دلش را برای داماد جدید خانواده باز می‌کند و کم‌کم ارتباط آن‌ها صمیمی‌تر می‌شود. تا جایی که او چند تصویر خصوصی هم برای مرد جوان می‌فرستد. با گذشت زمان، کم‌کم جنس صحبت‌های مرد جوان تغییر می‌کند و خواسته‌های عجیب و غریب دیگری همچون ارسال عکس‌های خصوصی دیگر زنان فامیل برای او آغاز می‌شود. اما زن جوان تن به این کار نمی‌دهد و تهدید‌های این فرد شیطان‌صفت هم آغاز می‌شود. زن نیز که زندگی‌اش را بر لبه تیغ می‌دیده تن به خواسته‌های او می‌دهد و تبدیل به نیرویی برای این فرد می‌شود.

زن جوان در ادامه اظهاراتش با اشاره به اینکه نمی‌دانسته چه باید بکند و می‌ترسیده زندگی‌اش از هم بپاشد ادامه می‌دهد: من نمی‌توانستم عواطفم را کنترل کنم و قدرت نه گفتن به این شیطان را هم نداشتم. بعد هم که در این گرداب افتادم باز هم نمی‌دانستم این بحران را چطور مدیریت کنم و هر روز بیشتر در آن فرو می‌رفتم. من قصد همکاری نداشتم، اما او مدام تهدید می‌کرد که عکس‌هایم را برای شوهرم می‌فرستد و...


دستگیری شیطان در مشهد

با اطلاعاتی که زن جوان در اختیار کارشناسان پلیس فتا قرار داد، هویت متهم اصلی پرونده شناسایی و این فرد دستگیر شد.
به گفته رئیس پلیس فتای خراسان‌رضوی، از گوشی تلفن همراه متهم که احتمالا دارای مشکلات روانی است، تعداد زیادی عکس خصوصی از زن‌های جوان و فیلم‌های مستهجن به دست آمد که ضمیمه پرونده اش شد.
سرهنگ جواد جهانشیری با اشاره به اینکه متهم به جرمش اعتراف کرده است، کمبود آموزش مهارت‌های اجتماعی در آموزش و پرورش و سیستم آموزش عالی را یکی از علت‌های اصلی تشکیل چنین پرونده‌هایی دانست.

آموزش‌های اجتماعی تقویت شود

وی ادامه داد: اگر در سیستم آموزشی کشور، به مهارت‌های اجتماعی افراد توجه شود و فرد بداند چگونه می‌تواند در بحران‌ها وضعیت موجود را مدیریت کند و فریب شیادان را نخورد، قطعا در آینده از تشکیل چنین پرونده‌هایی در فضای مجازی و حقیقی پیشگیری می‌شود.

جهانشیری با اشاره به اینکه همه افراد مسئول عملکرد خود در فضای مجازی هستند و جرائم فضای مجازی و فضای حقیقی تفاوتی با یکدیگر ندارد، بیان کرد: شهروندان توجه داشته باشند که در صورت وقوع هر مشکلی در فضای مجازی می‌توانند از پلیس فتا کمک بگیرند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}