خبر فوری
آب سرد فدراسیون فوتبال روی سر باشگاه استقلال| پنجره بسته شد
باشگاه استقلال به دلیل بدهی به بازیکنان ومربیان داخلی اجازه استفاده از بازیکنان جدید را ندارد. پنجره نقل و انتقالات استقلال حتی با وجود پرداخت بدهی بودوروف نیز بسته خواهد ماند.

گروه ورزش| شهرآرا نیوز، استقلال قصد داشت درنقل و انتقالات ۲ تا ۳ بازیکن جدید به خدمت بگیرد. درهمین راستا با سعید مهری نیز قرارداد جدید منعقد شد و آبی‌ها در ادامه فعالیت نقل و انتقالاتی خود به سراغ دیگر گزینه‌ها رفتند.

جدی‌ترین گزینه استقلال، امین قاسمی نژاد است که مجیدی هم بعد از نشست خبری بازی با فولاد رسما اعلام کرد از باشگاه خواسته این بازیکن را جذب کنند، اما صحبت‌های جمشید نورشرق، رئیس کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال نشان می‌دهد باشگاه استقلال حتی از سعید مهری هم نمی‌تواند استفاده کند.

پیش از اینکه نورشرق تایید کند که استقلال نمی‌تواند از بازیکنان جدید بهره بگیرد، گفته می‌شد چنانچه طلب بودوروف از سوی باشگاه استقلال پرداخت شود، پنجره نقل وانتقالاتی استقلال باز خواهد شد، اما مسئولان فدراسیون فوتبال به جهت سالم سازی فضای مالی باشگاه‌های لیگ برتری اعلام کرده‌اند که باشگاه‌ها به خصوص استقلال که بدهی‌هایی به بازیکنان و مربیان سابق خود دارد، باید درراستای تسویه حساب با داخلی‌ها هم اقدام کنند وبعد از پرداخت دیون خود اجازه استفاده از بازیکنان جدید را خواهند داشت. درواقع باشگاه استقلال اکنون هم تحت فشار فیفا است و هم فدراسیون فوتبال که انگار دیگر قصد ندارد با پرونده سازی اجازه عرض اندام را به باشگاه‌های بدهکار بدهند. بدون شک اگر این قوانین از ابتدای فصل بیستم به اجراء گذاشته می‌شد مدیران باشگاه استقلال نیز تحت فشار قرار می‌گرفتند تا بدهی‌های خود به بازیکنان و مربیان داخلی را پرداخت کنند، اما چون هربار به دلایلی اجرای این قانونی به زمان دیگری موکول شده و احتمالا فدراسیون فوتبال نیز رئیس خود را نمی‌شناخت این قانون چندان جدی گرفته نمی‌شد.

به هرحال وضعیت باشگاه استقلال به گونه‌ای است که باید یک بار برای همیشه تکلیف بدهی‌های معوقه خود به بازیکنان و مربیان داخلی را روشن کند تا هربار این گونه نقره داغ نشود. اگر در فرصت باقی مانده تا پایان نقل وانتقالات باشگاه استقلال نتواند تکلیف بدهی‌های داخلی خود را روشن کند، بهانه دست مجیدی خواهد بود تا پنجره بسته استقلال درنیم فصل را دلیلی برناکامی احتمالی خود در بازی‌های آتی به خصوص لیگ قهرمانان آسیا اعلام کند.

شاید اگر این مشکل برطرف شود بهانه گیری از مربیان جدید استقلال نیز گرفته شود. البته این نگاه دلیل نمی‌شود که از کنار تقویت استقلال بعد از جذب بازیکنان جدید نیز غافل بود. تردیدی نیست اگر پنجره استقلال باز باشد و بازیکنی همچون قاسمی نژاد که مورد تایید مجیدی است درنیم فصل دوم می‌توانست در ترکیب آبی‌ها به میدان برود، وضعیت فنی آبی‌ها خیلی بهتر می‌شد و امید بیشتری به کسب قهرمانی و موفقیت درلیگ قهرمانان آسیا بود. استقلال به واقع به جذب بازیکنان جدید نیازمند است و نباید از این مهم غافل بود که داشتن تیمی کامل‌تر تا چه اندازه درلیگ قهرمانان آسیا به یاری تیم‌ها خواهد آمد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}