خبر فوری
۴۰ درصد از شکایات بهداشتی ثبت شده مردم در سامانه ۱۹۰ مربوط به نانوایی‌ها است
مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۴۰ درصد از شکایات ثبت شده مردم در یک سال اخیر در سامانه ۱۹۰ مربوط به رعایت نشدن شیوه‌نامه‌های بهداشتی دوران کرونا توسط نانوایی‌ها بوده است.

به گزارش شهرآرانیوز، علی‌اصغر حسنی اظهار کرد: از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تا کنون ۵۷ هزار و ۶۱۷ مورد بازدید از نانوایی‌ها انجام شده است که در این بازدید‌ها برای شش هزار و ۶۰۶ نانوایی اخطار کتبی، ۲ هزار و ۵۲۴ نانوایی معرفی به دادگاه و ۵۲۳ واحد تعطیل شد.

 

وی تصریح کرد: در قالب طرح بسیج سلامت نوروزی نیز، عملکرد ۱۵۳۵ نانوایی مورد نظارت قرار گرفت که از این تعداد، ۱۴۳ نانوایی به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی در مناطق تحت پوشش دانشگاه به مراجع قانونی معرفی شدند.

 

وی با بیان اینکه در این مدت برای ۱۵۸ نانوایی اخطار کتبی صادر شد و ۷ واحد نیز به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی پلمب شدند، خاطرنشان کرد: ۴۰ درصد از شکایات ثبت شده مردم در یک سال اخیر در سامانه ۱۹۰ مربوط به رعایت نشدن شیوه‌نامه‌های بهداشتی دوران کرونا توسط نانوایی‌ها بوده و از این رو بازدید کارشناسان حوزه سلامت محیط و کار از نانوایی‌ها با جدیت بیشتری دنبال می‌شود.

 

مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: در حال حاضر ۲۰ هزار و ۴۵۹ مکان عمومی و ۵۸ هزار و ۲۰۹ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در مناطق زیر پوشش دانشگاه فعال هستند که به منظور حفظ سلامت جامعه به طور مستمر از این مراکز بازدید می‌شود و در ایام خاص برنامه‌های نظارتی با قوت بیشتری صورت می‌گیرد.

 

حسنی بیان کرد: مسئولان کلیه واحد‌های صنفی، صاحبان فروشگاه‌ها، متولیان صنایع کوچک و بزرگ، مسئولان ادارات و سازمان‌ها و حتی مراکز ارائه خدمات بهداشت و درمان موظف هستند که اطلاعات خود را در سامانه ملی اصناف و صنایع به نشانی اینترنتی Salamat.gov.ir ثبت نموده و پس از دریافت کد QR آن را در معرض دید همگان نصب کنند.

 

وی تأکید کرد: بررسی نصب کد QR در کلیه اماکن و مجموعه‌ها در دستور کار کارشناسان سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد و سایر ارگان‌های نظارتی به عنوان اولین و مهمترین میزان رعایت پروتوکول‌های بهداشتی قرار دارد و در صورت عدم فراهم کردن شرایط برای نظارت مردمی برخورد قانونی لازم با متخلفان انجام خواهد شد.

منبع: وبدا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}