خبر فوری
جذب ۱۳۲۷ میلیارد تومان اوراق مشارکت در سال ۱۳۹۹ توسط شهرداری مشهد
سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد گفت: در سال ۱۳۹۹ و در ۲ مرحله ۱۳۲۷ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بافت فرسوده، خط ۳ قطارشهری و توسعه ناوگان اتوبوس‌رانی جذب شده است.
سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد گفت: در سال ۱۳۹۹ و در ۲ مرحله ۱۳۲۷ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بافت فرسوده، خط ۳ قطارشهری و توسعه ناوگان اتوبوس‌رانی جذب شده است.
مهدی حاتمی در این باره افزود: با توجه به کمبود منابع اوراق مشارکت در کشور و متقاضیان بسیار، فرایند دریافت مجوز و انتشار اوراق مشارکت روند پیچیده و طولانی دارد.

وی ادامه داد: در بحث دریافت مجوز و انتشار اوراق مشارکت در سال ۱۳۹۹ در یک مرحله موفق به دریافت مجوز ۳۲۷ میلیارد تومان اوراق مشارکت با ضمانت بانک‌ملی و پرداخت صددرصدی از سود و اصل اوراق از سوی شهرداری مشهد برای بافت فرسوده شدیم که این اوراق در اوایل سال ۱۳۹۹ منتشر شد.
حاتمی به دریافت مجوز انتشار هزارمیلیارد تومان اوراق مشارکت در روز‌های پایانی سال گذشته اشاره و اظهار کرد: از ماه‌های قبل پیگیری‌ها برای دریافت مجوز انتشار اوراق مشارکت آغاز و جلسات زیادی با سازمان برنامه‌وبودجه کشور برگزار شد. وی افزود: در پی این تلاش‌ها خوشبختانه موفق شدیم نوزدهم اسفند مجوز سازمان مدیریت برنامه‌وبودجه کشور را برای انتشار هزارمیلیارد تومان اوراق مشارکت با تضمین ۵۰ درصد از اصل و سود اوراق از سوی دولت را دریافت کنیم.

حاتمی عنوان کرد: هم‌زمان با پیگیری‌ها برای دریافت مجوز انتشار اوراق مشارکت با بانک‌ها نیز برای تعیین بانک عامل انتشار اوراق نیز وارد مذاکره شدیم تا سرانجام بانک صادرات به‌عنوان بانک عامل انتخاب شد. وی با بیان اینکه هر سال بسیار تلاش کرده‌ایم تا انتشار اوراق مشارکت به پایان سال منتهی نشود، اما این موضوع تا کنون میسر نشده است، گفت: با توجه به این موضوع و با پیگیری‌های بسیار ساعت ۲۰ روز بیست‌وهشتم اسفند موفق به دریافت مجوز انتشار هزارمیلیارد تومان اوراق مشارکت از بانک مرکزی شدیم.

سرپرست معاونت اقتصادی شهرداری مشهد ادامه داد: به‌دنبال آن ساعت ۲۴ انتشار اولیه بخشی از هزارمیلیارد تومان اوراق مشارکت که ۷۰۰ میلیارد تومان برای خط ۳ قطارشهری و ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر نخستین بار برای توسعه ناوگان اتوبوس‌رانی است، منتشر شد. وی با تأکید بر اینکه باقی‌مانده اوراق نیز در مراحل بعدی منتشر خواهد شد، گفت: در مجموع در سال ۱۳۹۹ در یک مرحله ۳۲۷ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای بافت فرسوده حرم‌مطهر و در مرحله دیگر هزارمیلیارد تومان اوراق مشارکت برای خط ۳ قطارشهری و ناوگان اتوبوس‌رانی جذب شده است.

حاتمی تأکید کرد: برای سال ۱۴۰۰ نیز پیگیر استفاده از ظرفیت انتشار اوراق مشارکت هستیم که تا کنون سهم ۲۵۰ میلیاردتومانی شهرداری مشهد از اوراق مشارکت برای بافت فرسوده مشخص شده است و به‌دنبال افزایش سهم مشهد از این بخش هستیم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}