وزیر بهداشت در مشهد: خراسان‌رضوی در معرض خطر ورود ویروس کرونای هندی؛ مرز‌ها را محکم کنید رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: ما برحضور افراد کارآمد این شورا همچنان تأکید داریم دکتر نمکی، وزیر بهداشت وارد مشهد شد قربانیان کرونا در خراسان رضوی؛ همچنان ۲ رقمی | روند بستری رو به کاهش ساخت سومین بیمارستان دولتی مشهد؛ منتظر ابلاغ تهران فاز اول پروژه تقاطع غیر همسطح زندگی (مصلی) به بهره برداری رسید  تاجر آرژانتینی در بارگاه منور رضوی به دین مبین اسلام مشرف شد انتقاد رئیس شورای شهر مشهد از بسته بودن درب آرامگاه فردوسی درباره احیای آثار کهن در موزه‌های آستان قدس رضوی که به دوران صفویه برمی‌گردد زمین‌خواری ۶ هزار هکتاری در حریم مشهد وضعیت شکننده کرونا در مشهد | وضعیت قرمز شهر به نارنجی تغییر رنگ داد مسیر پیاده راه جلوخان فردوسی تا هارونیه هم زمان با بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی افتتاح شد شهروند خبرنگار| نمایی از ورودی شاندیز در خراسان رضوی عملیات حفاری تونل خط چهار ۳۰ اردیبهشت از دو جبهه آغاز می‌شود فردا، یکشنبه ۲۶ اردیبهشت، آب شرب برخی از مناطق مشهد قطع می‌شود شهردار مشهد: عمران در توس ادامه دارد، هر چند اقداماتی خارج از وظیفه شهرداری است جای خالی محله‌ای با معماری ایرانی اسلامی در مشهد به سوی نظم در معماری شهر مشهد پیش می‌رویم واکسیناسیون سالمندان مثبت ۷۶ سال در مشهد آغاز شد جریان‌سازی فرهنگی ۴ ساله به‌یاد حکیم توس | اقدامات مدیریت شهری مشهد برای توسعه و بهسازی توس
خبر فوری

خردادماه ۱۴۰۰؛ بهره‌برداری از فاز نخست رودپارک مشهد

  • کد خبر: ۶۴۱۳۰
  • ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۴
خردادماه ۱۴۰۰؛ بهره‌برداری از فاز نخست رودپارک مشهد
 پروژه رودپارک مشهد اکنون ۴۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و فاز اول آن به مساحت ۱۸‌هکتار اواخر اردیبهشت ماه یا اوایل خرداد ماه ۱۴۰۰ آماده بهره برداری است.
علیرضا ظهیری | شهرآرانیوز؛ عملیات ساخت پروژه بوستان عظیم و ملی چهل بازه با نام رودپارک از مهرماه سال گذشته با روزشمار ۳۱۰ روزه آغاز شده است و بنا به گفته معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهردار مشهد این پروژه اکنون از پیشرفت فیزیکی ۴۳ درصدی برخوردار است و فاز اول آن به مساحت ۱۸‌هکتار اواخر اردیبهشت ماه یا اوایل خرداد ماه آماده بهره برداری است.
 
خلیل ا... کاظمی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه یکی از بخش‌های پروژه رود پارک واقع در کال چهل بازه، حدفاصل پل نمایشگاه تا پل شهید ستاری به مساحت ۳۸ هکتار است، بیان کرد: البته در دوره قبلی مدیریت شهری ۱۰ هکتار از این بوستان در مجاورت پل نمایشگاه و بولوار معلم به بهره برداری رسیده بود و این ۳۸‌هکتار امتداد بوستان ۱۰ هکتاری قبلی تا پل شهید ستاری است.


۱۱۱ روز تا بهره برداری کامل

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه در تاریخ ۸ مهرماه سال ۹۹ آغاز شد و قرار است این بخش از کار تا ۱۱۱ روز دیگر در مردادماه به صورت کامل به بهره برداری برسد، تصریح کرد: البته در جلسات کارگاهی و براساس صحبت‌هایی که انجام شده است، تصمیم گرفتیم تا این ۳۸ هکتار در ۲ فاز تبدیل به بوستان شود که فاز اول آن ۱۸ هکتار و فاز دوم نیز ۲۰ هکتار است.

کاظمی ادامه داد: برهمین مبنا از پیمانکار و مشاور طرح خواستیم تا فاز اول این پروژه را هر چه زودتر آماده بهره برداری کند و در این راستا تلاشی شبانه روزی در منطقه کارگاهی رودپارک در حال انجام است. اکنون از برنامه زمان بندی در این پروژه عقب نیستیم و تا مرداد هم زمان مناسبی را برای انجام اقدامات در اختیار داریم. وی با بیان اینکه اکنون پیشرفت فیزیکی فاز اول پروژه رودپارک حدفاصل پل نمایشگاه تا پل شهید ستاری به مساحت ۱۸ هکتار بیش از ۶۰ درصد است، گفت: همچنین پیشرفت فیزیکی فاز دوم این پروژه به مساحت ۲۰ هکتار نزدیک ۲۰‌درصد است. در مجموع پیشرفت فیزیکی کل پروژه حدود ۴۳ درصد است.


تلاش برای اتمام بموقع پروژه

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهردار مشهد در ادامه با اشاره به یکی از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در این پروژه گفت: بیشترین حجم کاری در این پروژه مربوط به موضوع ساخت، اصلاح و اجرای مسیل و کانال جمع آوری آب‌های سطحی کال چهل بازه بوده است که در این راستا تاکنون ۹۰ درصد عملیات اصلاح، دیواره سازی، اجرای مسیل، دریاچه‌ها و تثبیت مسیل انجام شده است. با توجه به این اقدام اساسی و در ادامه، کار فضا سازی پشت دیوار‌های مسیل برای فضای سبز و دیگر طرح‌هایی که در آن پیش بینی شده است، امیدواریم در بازه زمانی تعریف شده کار به اتمام برسد.

وی همچنین به زمان بهره برداری از فاز اول پروژه رود پارک به مساحت ۱۸ هکتار اشاره کرد و گفت: با توجه به اقدامات انجام شده امیدواریم این ۱۸ هکتار اواخر اردیبهشت ماه یا اوایل خردادماه امسال آماده بهره برداری شود.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهردار مشهد با اشاره به بخش انتهایی پروژه رودپارک گفت: بخش انتهایی این پروژه عظیم مربوط به اجرای پروژه حدفاصل پل شهید ستاری تا پل دانشجوست که در این قسمت همچنان با مشکل تملک اراضی مواجه هستیم.

وی تأکید کرد: وضعیت در این بخش به گونه‌ای است که اکنون زمین آماده برای اجرای رودپارک تحصیل نشده و در اختیار شهرداری قرار نگرفته است. با توجه به اینکه شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف در این بخش سند گرفته اند، مشکل اصلی دراین باره، تحصیل حریم است که باید به طریقی رفع شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
نظرسنجی
در سال پیش رو در کدام بازار سرمایه گذاری خواهید کرد؟
بازار بورس ایران
بازار رمز ارزها
طلا یا دلار
خودرو یا مسکن
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}