نام ۴۲ بانوی شهید بر پیشانی خیابان‌های مشهد مشارکت مردم در محلات نکته کلیدی فعالیت دفترهای تسهیلگری نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: حق انتخاب‌شدن و انتخاب‌کردن را باید تقویت کنیم وضعیت کرونایی مشهد شکننده است به‌کارگیری ۱۱۵هزار کارگر از «ایست‌کار»‌های شهر مشهد استاندار خراسان‌رضوی: مشکل زمین شرکت های «دانش‌بنیان» مشهد پیگیری می‌شود ‌ محدودیت‌های ترافیکی عید فطر در خراسان رضوی |خروج خودروهای بومی از مبادی خروجی مطلقاً ممنوع است قفل مشکلات محله «پنجتن» مشهد با کلید حمایت گشوده می‌شود پرسه کرونا در شهر در پی بی‌توجهی برخی کاسبان و مشتریان به شیوه‌نامه‌های بهداشتی مشهد در وضعیت نارنجیِ پرخطر! بازگشت ۵ پارکینگ مکانیزه به مشهد تا پایان تابستان ۱۴۰۰ شهروند خبرنگار| طبیعت جنگل ارس سیستان، هزار مسجد در استان خراسان رضوی مشهد نارنجی شد (امروز ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰) خرداد ماه؛ آغاز آزمایشی فعالیت اولین اتوبوس برقی در مشهد «کشت‌پارک» مشهد اقدامی ابتکاری در کشور است به علت کرونا، برنامه‌های روز قدس در مشهد با شکل و شمایلی متفاوت برگزار شد کرونای هندی هنوز در مشهد دیده نشده است مشارکت نخبگان در تصمیم‌سازی، نقطه مطلوب شورای اسلامی شهر مشهد رضایت مردم و نخبگان از عملکرد شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد  ویژه برنامه‌های حرم مطهر رضوی به مناسبت روز جهانی قدس اعلام شد
خبر فوری
موج چهارم کرونا در خراسان رضوی | هنوز به اوج نرسیده‌ایم!
براساس اعلام دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد کووید ۱۹ در استان، روزانه ۲۴ قربانی می‌گیرد.
امیررضا وثوقی | شهرآرانیوز؛ معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد با بیان اینکه تعداد فوتی‌های کرونای استان همچنان روند افزایشی دارد و به ۲۴ نفر در روز رسیده است، گفت: مجموع تعداد بستریان کرونا در همه بیمارستان‌های استان به ۱۴۹۹ نفر افزایش یافته است. آمار مبتلایان روزانه کرونا در استان به ۳۷۰ نفر رسیده است که نسبت به چندروز گذشته افزایش داشته‌ایم؛ با‌این‌حال در هفته سوم فروردین‌ماه این‌آمار بستریان روزانه را تجربه کرده بودیم.

مهدی قلیان در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه میزان بهبودیافتگان کرونایی نسبت به هفته‌های ابتدایی سال بیشتر شده است، بیان کرد: بیمارستان‌های استان همچنان برای پذیرش بیماران مشکلی ندارند. ظرفیت لازم برای ارائه خدمات به شهروندان را داریم، اما مشهد در وضعیت هشدار قرار دارد و باید رعایت شیوه‌نامه‌ها افزایش یابد. وی افزود: تعداد مراجعان سرپایی به مراکز منتخب کرونایی در حال افزایش است. طبق آمار دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد در روز پایانی هفته گذشته ۴۷۰۰ نمونه سرپایی تست کرونا به صورت تست پی‌سی‌آر و تست سریع گرفته شده که از این‌تست‌های کرونایی حدود ۱۵۱۳ مورد مثبت بوده است.

قلیان با بیان اینکه میزان مراجعه به مراکز منتخب کرونا به ۳۳۰۰ نفر در روز رسیده است، افزود: برای انجام آزمایش تست پی‌سی‌آر کرونا کمبودی نداریم، اما در کل کشور کمبود کیت آزمایش تست سریع کرونا وجود دارد که وزارت در حال تأمین این‌نیاز است. در‌همین راستا روز گذشته ۱۰ هزار کیت تست سریع به علوم‌پزشکی مشهد تحویل داده شده است.

وی با تأکید بر اینکه با برنامه‌ریزی‌ای برای که برای توزیع واکسن داریم تا اواسط این‌هفته تزریق واکسن به کادر بهداشت و درمان به اتمام می‌رسد، گفت: توزیع محموله ۳۳ هزار واکسن با سرعت خوبی در حال انجام است و تزریق واکسن به بخش خصوصی درمان نیز آغاز شده است. همچنین سهمیه جدیدی از واکسن کرونا سینوفارم به تعداد ۲۲ هزار دوز واکسن به استان تحویل داده شده است که این‌سهمیه شامل بیماران خاص و سرطانی‌ها می‌شود.


هفته‌های سختی پیش رو داریم

همچنین معاون دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد در جلسه کمیته اطلاع‌رسانی پیشگیری و مقابله با کرونا اظهار کرد: هفته‌های سختی پیش‌رو داریم؛ زیرا خراسان‌رضوی از لحاظ شمار مبتلایان کرونا اکنون در دامنه قرار دارد و هنوز به اوج قله موج چهارم نرسیده است. وی ادامه داد: مثبت شدن آزمایش پی‌سی‌آر در مراجعان سرپایی مراکز منتخب کرونای دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد به ۳۰ درصد افزایش یافته است. وی با اشاره به اجرای محدودیت‌های کرونایی برای اصناف در خراسان‌رضوی افزود: هم‌اکنون ۶۴ درصد اصناف مشهد محدودیت‌های کرونایی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و این‌میزان در استان ۵۳ درصد برآورد شده است.


بازرسی و نظارت فعال در دستورکار فرمانداری

فرماندار مشهد هم با اشاره به یکصدمین جلسه ستاد کرونای این شهرستان گفت: گروه‌های بازرسی متشکل از صمت، بهداشت، اماکن، اتاق اصناف و فرمانداری فعال شدند تا نظارت همه‌جانبه بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در شهر انجام شود.

محمدرضا هاشمی در گفتگو با خبرنگار ما افزود: به ناچار باید محدودیت‌های ابلاغی ستاد ملی کرونا در شهر اجرا شود تا بتوانیم از این‌موج ایجاده‌شده به سرعت عبور کنیم. وی ادامه داد: با‌توجه به وضعیت قرمز شهر مشهد فقط مشاغل گروه یک با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند. همان‌طور که کسبه در گذشته همکاری لازم را در رعایت این‌محدودیت‌ها و بهبود شرایط شهر داشته‌اند، انتظار داریم در این‌موج نیز همیاری بیشتری داشته باشند.
 
هاشمی در زمینه برگزاری مراسم مذهبی در ایام ماه مبارک رمضان تصریح کرد: نظارت‌ها در برگزاری مراسم مذهبی در شهر وجود دارد و ناظران بهداشت تذکر لازم را در این‌زمینه به متولیان این‌مراسم خواهند داد. همه مراسم باید مطابق دستورالعمل‌های وضعیت قرمز باشد و محدودیت‌های لازم رعایت شود. فرماندار مشهد با اشاره به اینکه بیشترین تجمع احتمالی برای برگزاری مراسم شب‌های قدر است، افزود: این‌موضوع نیازمند تصمیم کشوری است که به‌زودی در ستاد کشوری و استانی برنامه‌ریزی‌های لازم برای این‌مراسم انجام خواهد شد و مصوبات آن برای اجرا به فرمانداری ابلاغ می‌شود.


۱۲۰۰ مشاوره روزانه کرونایی در سامانه ۱۹۱

مسئول سامانه تلفنی ۱۹۱ دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد همچنین از افزایش تعداد تماس‌ها با این‌مرکز خبر داد و گفت: تعداد تماس‌های تلفنی ساکنان خراسان‌رضوی با سامانه ۱۹۱ دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد برای کسب مشاوره و راهنمایی درباره ویروس همه‌گیر کرونا در آغاز موج چهارم چندبرابر شده و به ۱۲۰۰ تماس در روز افزایش یافته است. زهرا اباصلتی با بیان اینکه تماس‌های مردمی مرتبط با سامانه ۱۹۱ مشاوره کرونا در آغاز هرموج شیوع ویروس افزایش چشمگیری می‌یابد، سپس رو به کاهش می‌گذارد، افزود: هم‌اکنون تعداد تماس‌ها با سامانه ۱۹۱ در خراسان‌رضوی به ۸۰۰ مورد در روز کاهش یافته است و گویا با عادی‌انگاری‌ها حساسیت مردم کمتر می‌شود، در‌حالی‌که همچنان شاهد روند افزایشی مبتلایان هستیم.


ششمین محموله واکسن روسی به ایران ارسال شد

سفیر ایران در روسیه با اعلام اینکه ششمین محموله واکسن روسی به میزان ۱۰۰ هزار دوز پنجشنبه به ایران ارسال شده است، افزود: با احتساب این‌تعداد واکسن تاکنون ۶۲۰ هزار دوز واکسن اسپوتنیک‌وی به ایران تحویل داده شده است. کاظم جلالی درباره ارسال دوز‌های باقی‌مانده قرارداد فعلی و تأمین ۲میلیون دوز واکسن تصریح کرد: با صندوق سرمایه‌گذاری‌های مستقیم روسیه همواره در تماس هستیم که هرچه سریع‌تر باقی‌مانده سهمیه واکسن به ایران ارسال شود.
 
وی در زمینه خرید ۶۰ میلیون دوز واکسن که قرارداد آن با روسیه امضا و نهایی شده است، گفت: براساس قرارداد این‌میزان دوز واکسن را که برای واکسیناسیون کامل ۳۰ میلیون نفر کافی است تا آذر امسال تحویل خواهند داد. جلالی افزود: در ایران یک تصور غلط وجود دارد که واکسن در روسیه در حجم گسترده‌ای تولید می‌شود، اما این‌طور نیست.
همچنین طبق اعلام وزارت بهداشت براساس معیار‌های قطعی تشخیصی ۲۲ هزار و ۹۰۴ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و ۳۸۰ بیمار دیگر به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند تا مجموع جان‌باختگان این‌بیماری در کشور به ۶۸ هزار و ۷۴۶ نفر برسد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
نظرسنجی
در سال پیش رو در کدام بازار سرمایه گذاری خواهید کرد؟
بازار بورس ایران
بازار رمز ارزها
طلا یا دلار
خودرو یا مسکن
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}