ثبت‌نام عروس و داماد برای انتخابات ریاست جمهوری احمدی نژاد پس از ثبت نام در انتخابات چه گفت؟ رستم قاسمی برای ثبت نام در انتخابات وارد وزارت کشور شد قاضی زاده هاشمی برای ثبت نام در انتخابات وارد وزارت کشور شد لحظه ثبت نام محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری + فیلم روحانی: قدرت چقدر می ارزد که به خاطرش آبرو و حیثیت می برند؟ | حادثه افغانستان بسیار دلخراش بود درباره نام نویسی انتخابات ریاست جمهوری و حاشیه‌های آن  | سودای خدمت یا شهرت؟ درگیری طرفداران احمدی‌نژاد با کارمندان وزارت کشور + فیلم اتمام حجت انتخاباتی ظریف: آمدنم در انتخابات به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست قاضی زاده: برای ثبت نام در انتخابات با دخترم می‌روم تا بگویم با باندبازی سیاسی مخالفم لحظه به لحظه تا انتخابات ۱۴۰۰ | دومین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری (۲۲ اردیبهشت) شلیک ۱۳۰ فروند موشک به تل آویو + ویدئو رهبر معظم انقلاب اسلامی: دولتی تشکیل شود که انقلابی، عدالتخواه، ضدفساد و معتقد به تحول و جوانان باشد عربستان سعودی پنجشنبه را عید فطر اعلام کرد سید ابراهیم رئیسی کاندیداتوری برای انتخابات را پذیرفت روحانی: سیاه نمایی‌ها مانع از آگاهی مردم از واقعیات و موفقیت‌های این دولت شد ظریف: تنها راه حل عادلانه قضیه فلسطین برگزاری همه‌پرسی است نام نویسی ۵۷ داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در روز اول ثبت نام‌ها امیرعبداللهیان جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین را محکوم کرد
خبر فوری

پشت پرده افشای مصاحبه ظریف

  • کد خبر: ۶۵۳۵۹
  • ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۱
  • ۴
پشت پرده افشای مصاحبه ظریف
شبکه ایران اینترنشنال روز گذشته فایل صوتی مصاحبه وزیر امور خارجه ایران را منتشر کرد. این پرسش مطرح است که چه اهدافی در پشت پرده پوشش ویژه این رسانه از مصاحبه‌ای که قرار به انتشار آن نبود، وجود دارد؟

به گزارش شهرآرانیوز، ایرنا گزارشی را با هدف مشخص کردن اهداف پشت پرده انتشار فایل تقطیع‌شده مصاحبه ظریف در رسانه‌های بیگانه منتشر کرده‌است. متن این گزارش را در ادامه می‌خوانید:

 

از دیروز پوشش ویژه و پرحجم یک رسانه معاند از فایل صوتی مصاحبه مفصل وزیر امور خارجه که قرار نبود منتشر شود، بسیاری از توجهات را جلب و این پرسش را مطرح کرده است که در بحبوحه تحولات مهم این روزهای سیاست خارجی و داخلی،  اهداف این پروپاگاندای رسانه‌ای چیست؟

 

استفاده رسانه معاند ایران‌اینترنشنال از هر ابزاری برای هدف قرار دادن منافع ملی کشور، بر کسی پوشیده نیست، چنانچه سابقه فعالیت مغرضانه این شبکه ماهواره‌ای در مقاطع مختلف عمر کوتاه آن بارها اثبات شده است.

 

آنچه اکنون اهمیت دارد، توجه ویژه جریان‌های داخلی دلبسته به نظام و کشور، رسانه‌های وطنی و البته انبوه مردمی است که این روزها و در آستانه انتخابات مهم، تحت بمباران شدید تبلیغاتی و پروپاگاندای سنگین قرار دارند.

 

درباره این موضوع نکات و ملاحظاتی مهم مطرح است که لزوم توجه و اهتمام همه دلسوزان را می‌طلبد:


 
۱. فایل صوتی تقطیع شده‌ای که در رسانه ایران اینترنشنال منتشر شده ذیل پروژه‌ای با عنوان «آنسوی دولت»، در راستای تهیه تاریخ ‌شفاهی دولت آقای روحانی و زیر نظر مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری ضبط شده و قرار بر انتشار آن نبوده است؛ قطعا چگونگی بیرون رفتن این فایل که در قسمت‌های مختلفی از آن آقای ظریف تاکید می‌کند «نباید علنی و منتشر شود» و یا «من اینها را به شرط عدم انتشار می‌گویم»، باید به سرعت و دقت بررسی شود.

 

 

البته باید یادآور شد که انجام‌چنین گفت‌وگوها با همه اعضای کابینه در هر دولتی با هدف بیان همه اقدامات و دیدگاه‌ها و تحولات رخ داده برای ثبت در تاریخ و استفاده از تجربه‌های آنها در پیشبرد منافع ملی بوده و بر همین اساس محمدجواد ظریف، صادقانه به تشریح مسایل پرداخته و بارها تاکید دارد که این مطالب نباید منتشر شود.

 

 

۲. همه کسانی که فایل صوتی بیش از سه ساعته را به صورت کامل گوش داده‌اند، معترف‌اند که تصویر ارائه شده از لحن و محتوای این گفت‌وگو از سوی ایران اینترنشنال، به هیچ وجه با روح سخنان آقای ظریف همخوانی نداشته و این رسانه معاند، تنها بخش‌هایی تقطیع شده از گفت‌وگو را در جهت مطامع خاص خود منتشر کرده است.

 


اگر تا کنون کسی به نیات شوم و اهداف خطرناک این تلویزیون در مواجهه به منافع ملی ایران تردید داشت، اکنون می‌تواند با مقایسه متن کامل سخنان وزیر امور خارجه و آنچه از سوی این رسانه دست‌چین و منتشر شده، به عمق کینه‌توزی لندن‌نشین‌ها پی ببرد.

 

 

۳. آقای ظریف در این گفت‌وگوی تفصیلی، سخنانی درباره دیپلماسی و منطقه، برجام و ماجراهای آن و ... به زبان می‌آورد که «همه» اظهارات او باید در یک بسته کامل شنیده و تحلیل شود در حالی‌که ایران اینترنشنال فقط بخش‌هایی را که نشان‌دهنده اختلاف‌نظر ظریف با برخی از شخصیت‌هاست، با هدف اختلاف‌افکنی پررنگ کرده است.

 

 

پیش از هرگونه قضاوتی درباره بریده‌های منتشر شده، باید کل بسته را شنید و در آن تامل کرد؛ ظریف در متن گفت‌وگو بارها از الطاف و حمایت‌ها و البته تذکرات رهبر معظم انقلاب سخن می‌گوید و از ایشان به عنوان شخصیتی جامع در حوزه رهبری و اداره کشور و نه فقط حوزه دیپلماسی نام می‌برد که طبیعتا هرگز از رسانه‌های معاند پخش نخواهد شد.

 

 

۴. همانند اظهارنظرهای قبلی ظریف، وی در متن کامل این مصاحبه، نه تنها به تمجید از سردار سلیمانی می‌پردازد، بلکه در چند جای این گفت‌وگو از خدمات متقابل ایشان و دستگاه دیپلماسی نام می‌برد؛ از جمله در ماجرای مذاکرات ایران و آمریکا در جریان حمله به افغانستان (سال ۲۰۰۱) و یا پذیرش پیشنهاد ظریف برای حضور شخص سردار سلیمانی در مذاکرات احتمالی با عربستان پیش از برجام و ...
از سوی دیگر وی در همین فایل صوتی اشاره می‌کند که شهادت سردار سلیمانی، آنچنان ضربه بزرگی برای کشور بود که شاید حمله به یک شهر اینچنین خسارتی نداشت.

 

 

۵. از ابتدای انقلاب همواره بین مسئولان و مقامات کشور، اختلاف‌نظر و سلیقه وجود داشته و اتفاقا عامل رشد و بالندگی نظام بوده؛ طبیعی است که میان ظریف و شهید سلیمانی به عنوان فرمانده سپاه قدس نیز در موضوع‌های مختلفی اختلاف‌نظر و سلیقه وجود داشته که امری کاملا طبیعی است.

 

 

نکته مهم اینکه، در این فایل صوتی ظریف می‌گوید تقریبا هر هفته با سردار سلیمانی جلسه داشته است؛ حتی برخلاف تصورات، وی اعلام می‌کند که از دعوت و زمان حضور بشار اسد در ایران در سال ۹۷ مطلع بوده که نشان از هماهنگی و همراهی این دو شخصیت ممتاز ملی بوده و آنچه باعث رنجش ایشان شده بود عدم حضور در جلسات رئیس‌جمهوری سوریه در ایران بوده و نه عدم اطلاع ایشان از سفر.
براین‌اساس، رسانه‌های داخلی نباید در تله این رسانه سعودی بیفتند و به اختلاف‌نظرهایی که همیشه در طول انقلاب بین مسئولان‌ وجود داشته دمیده و تفسیر ناصوابی از آن ارائه دهند.

 

 

۶. اساسا رسانه‌ ضدانقلابی ایران اینترنشنال که مزدبگیر و مجیزگوی جلادی چون بن سلمان است، با اهداف خاصی اقدام به تقطیع و گزینش جملات خاصی از مصاحبه مفصل ۱۹۱ دقیقه‌ای کرده که لزوم هشیاری همگان را می‌طلبد.

 


به طور قطع یکی از اهداف این رسانه تشدید دوقطبی کاذب و به شدت زیان‌بخش ‌درباره سیاست خارجی کشور و یا با هدف شکل‌گیری نزاعی است که در نهایت دود آن به چشم همه جناح‌ها و از جمله اصل انتخابات پیش‌رو می‌رود؛ از این رو باید از قرار گرفتن در مسیر سیاسی مخربی که این تلویزیون در تدارک آن است، اجتناب کرد.

 

 

۷. در نهایت اینکه هر فرد آشنا به دنیای سیاست و دیپلماسی، می‌داند در همه کشورها حوزه «میدان» و «دیپلماسی» باهم می‌توانند متضمن تامین حداکثری منافع ملی باشند و برخلاف القای رسانه سعودی، تلاش‌های انجام‌شده در این دو حوزه قابل انکار یا تخفیف نیست.

 


کسانی که حتی برای مدت کوتاهی محتوای برنامه‌های تجزیه‌طلبانه «ایران اینترنشنال» را دیده باشند به خوبی گواهی می‌دهند این رسانه نه خیرخواه ظریف است، نه دل خوشی از سردار سلیمانی دارد و نه ذره‌ای دل در گروی ایران و ایرانی دارد؛ هوشیار باشیم!

 

 

منبع: ایرنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
محسن
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
1
0
حقیقت تلخ است
صادق
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
0
0
چندوقت پیش بچه هاخونه نبودند براثر سهل انگاری سماورمون سوخت.حالا خبر سوختن را خودم بدم یاکس دیگری بالاخره خانواده میفهمند.اصل مسئله اینه که سردار دلها حاج قاسم نیست که ازخودش دفاع کنه عاشقانش که نمردند.
اصغر داداش اکبر
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
0
0
داداش گلم عروسک طرف گند زده شما نمی خواهد ماله بکشی مهم حرفهای که زده مهم منتشر کننده نیست ماله کش
نوید
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۰۸
0
0
من با حرف شما موافقم اما با توجه حرف خودتو کی باید کل فایل سخنان آقای ظریف رو پخش بکنه تا ما مردم متوجه بشیم
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
نظرسنجی
در سال پیش رو در کدام بازار سرمایه گذاری خواهید کرد؟
بازار بورس ایران
بازار رمز ارزها
طلا یا دلار
خودرو یا مسکن
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}