رکورد خارق‌العاده سیدجلال حسینی با پرسپولیس خطر از بیخ گوش تیم ملی گذشت| کی‌روش به عراق نه گفت! ویدئو| حرکت خاص فرهاد مجیدی در جدال استقلال و پدیده قاب خاطره | دیدار تیم‌های سیاه جامگان و استقلال در ورزشگاه ثامن مشهد اعتراض به تبعیض بین دوومیدانی و فوتبال| ماجرای تختی! تصمیم هندی گوچی!| لژیونر فوتبال ایران به پرسپولیس نه گفت مأموریت ویژه کارلو آنچلوتی به مربی بدن ساز جدید رئال‌مادرید روایت سرمربی مشهدی تیم‌ملی آلیش بانوان از تعطیلی اردو ساعت بازی والیبال ایران و لهستان| بازی حیثیتی برای یاران معروف حمله دوباره مجیدی به معاون سلطانی‌فر حسینی: بازیکنان استقلال گیر یکی، دو میلیون هستند فریاد رحمتی از ناداوری‌ها| جواب ظلمتان را از خدا می‌گیرید! نتیجه بازی استقلال و پدیده+ ویدئو گل| برد شاگردان مجیدی با طعم قطعی برق! سرویس و دریافت عالی فرانسه در برابر ضعف ساعد رسانی ایران حضور تماشاگران داخلی در بازی‌های المپیک توکیو تصویب شد پایان کار کمانداران در پاریس بدون سهمیه استقلال و پرسپولیس در جام حذفی| کفه ترازو به سود قرمز سنگین است یا آبی؟
خبر فوری
صید ۳ امتیاز شیرین از کارون| پیروزی نماینده مشهد در لیگ برتر فوتسال بانوان
نماینده مشهد در لیگ برتر فوتسال بانوان با کسب یک پیروزی ارزشمند به کورس قهرمانی بازگشت.
مژده رنگیان | شهرآرانیوز؛ هفته دوم مرحله نهایی لیگ برتر فوتسال بانوان پر از شگفتی و غافل‌گیری بود. نتایجی که در این هفته رقم خورد، جدول را زیرورو و پیش‌بینی قهرمان فصل را سخت و پیچیده کرد، البته تغییرات مثبت بود و مشهدی‌ها دوباره به کورس قهرمانی بازگشتند.
تیم هیئت فوتبال خراسان‌رضوی باید این هفته خارج از مشهد به میدان می‌رفت؛ شاگردان شریف بعد از شکست هفته قبل مقابل سایپا آن‌هم در مشهد، برای ماندن در کورس قهرمانی باید دست پر از جنوب بازمی‌گشت، اما دیدار ۲ تیم هیئت خراسان و ملی‌حفاری اهواز با داشتن گل‌های زیاد و حاشیه، به جذاب‌ترین بازی هفته تبدیل شد.

مشهدی‌ها با شکست سنگینی که به حفاری تحمیل کردند، آن‌ها را به قعر جدول بردند. یکی از بهترین اتفاقات بازی روشن‌شدن دوباره موتور گل‌زنی تیم بود. سارا شیربیگی بدون تردید ستاره این بازی بود و در همان دقیقه ۲ بازی دروازه تیم حفاری را باز کرد تا کار برای میزبان سخت شود. فشار زمانی بیشتر شد که شاگردان شریف در فاصله ۳ دقیقه ۲ گل دیگر هم به ثمر رساندند. شیربیگی در دقیقه ۱۶ و مهسا ایرانمنش در دقیقه ۱۹ گل‌های دوم و سوم را به ثمر رساندند و دروازه طاهره مهدی‌پور ۳ بار فروریخت.


داستان اعتراض شریف چه بود؟

بازی در نیمه نخست رو به پایان بود که فهیمه زارعی، بازیکن باتجربه خوزستانی‌ها، در دقیقه۲۰ برای حفاری گل‌زنی کرد و یکی از گل‌های خورده تیمش را جبران کرد، اما این گل با اعتراض شدید فاطمه شریف، سرمربی تیم هیئت خراسان‌رضوی، همراه بود. او معتقد بود که گل حفاری در دقایق قانونی به ثمر نرسیده و داور ۳۰ثانیه اضافه گرفته است. خبرنگاران حاضر در سالن در رسانه‌ها این‌گونه مطرح کردند که شریف در اعتراض به این گل تیم خود را بین ۲ نیمه بیرون کشید و اعلام کرد که در نیمه دوم به میدان نمی‌روند و همین موضوع باعث شد دقایقی سالن نفت پرالتهاب باشد. البته خراسانی‌ها درنهایت در نیمه دوم به بازی برگشتند و گل حفاری نیز تأیید شد.

اما فاطمه شریف این موضوع را تکذیب کرد و گفت: این موضوع کذب است و چنین حرفی نزده‌ام. هیچ‌وقت این‌گونه نیست که تیم را از زمین بیرون بکشم. با پایان نیمه اول رفتیم تا به‌صورت کاملا مؤدبانه و منطقی به نماینده فدراسیون اعتراض کنیم. چون نمی‌توانستیم فیلم مسابقه را ببینیم، انتقاد‌ها و اعتراض‌هایی بین ۲ نیمه شد، اما در ادامه برای انجام صحبت‌های فنی به رختکن رفتم و دیگر ادامه ندادیم. نیمه دوم هم که شروع شد، از ابتدا داخل زمین آمدیم.


تیر خلاص به حفاری

در نیمه دوم تلاش حفاری برای رهایی از یک شکست خانگی بیشتر شد. شانس با آن‌ها یار بود و با یک گل‌به‌خودی بازیکن هیئت خراسان، اختلاف به حداقل رسید تا به کامبکی رؤیایی همچون هفته گذشته نزدیک شوند، اما این آرزو در نطفه خفه شد. گل‌به‌خودی نیز به‌نام رقیه صومعه ثبت شد.

حفاری دیگر به گل نرسید و شوت‌های شاگردان شریف نیز با عملکرد درخشان دروازه‌بان حفاری به ثمر نرسید، اما در شب رؤیایی سارا شیربیگی، او در آخرین دقایق ۲بار دیگر دروازه حفاری را فروریخت و تعداد گل‌هایش را در این بازی به عدد۴ رساند. در آن سوی میدان نیز مینا بارانی که کمتر پیش می‌آید به داوری اعتراض کند و معمولا مربی آرامی در کنار زمین است، در نیمه دوم و پس از دریافت پنجمین گل تیمش، در صحنه‌ای به‌شدت به قضاوت داور اعتراض کرد و همین باعث شد داور او را از کنار زمین اخراج کند. درنهایت با گل‌های شیربیگی و در مقابل چشمان بهت‌زده میزبان، بازی با نتیجه ۵ بر ۲ به پایان رسید.


اعتراض به داوری ضعیف بازی

برای این دیدار کوبل داوری نام‌آشنایی انتخاب نشده بود و شاید این نیز در اعتراضات سرمربیان ۲ تیم به قضاوت داور در طول بازی بی‌تأثیر نبود. همچنین باوجود اینکه نادره دورودیان، دبیر کمیته زنان فدراسیون فوتبال و تنها عضو زن کمیته داوران فدراسیون، در سالن حضور داشت، در پایان این بازی حاضر به پاسخ به سؤالات خبرنگاران نشد، اما نکته مهم این است که باتوجه‌به اینکه او از نزدیک شاهد قضاوت کوبل داوری حفاری و خراسان بود، باید دید در پی اعتراضات ۲ تیم به نحوه داوری، واکنش فدراسیون چه خواهد بود.

شریف، سرمربی تیم هیئت فوتبال خراسان‌رضوی، درباره داوری این دیدار گفت: همیشه برای داوران احترام قائلم و نمی‌خواهم با حرف‌هایم باعث رنجش آن‌ها شوم، اما در مسابقات مرحله نهایی که حساسیت زیادی دارد و سرعت بازی زیاد است، باید دست‌کم یکی از داوران باتجربه باشند؛ مثل هفته گذشته، با اینکه مقابل سایپا باختیم، هیچ اعتراضی به داوری نداشتیم. گلاره ناظمی سرداور بود و طاهری هم کنارش قرار داشت، اما در اهواز کادر داوری باتجربه نبودند و کنترل بازی تا حدودی از دستشان خارج شده بود، به همین دلیل هر ۲ تیم اعتراض کردند.

او با بیان اینکه عملکرد داوری را به فدراسیون فوتبال اطلاع می‌دهند، ادامه داد: منتظریم فیلم مسابقه به دست ما برسد تا ببینم آن زمان چگونه اضافه شد. تیم حفاری هم به داوری اعتراض کرد تا جایی که سرمربی این تیم اخراج شد و یکی از اعضای کادر فنی ما روی نیمکت کارت زرد گرفت. خوب نیست که یک مسابقه تا این حد دچار تنش شود.

سرمربی هیئت فوتبال خراسان‌رضوی تصریح کرد: باید فیلم مسابقه را نگاه کنم، اما از آنجایی که همیشه به تابلو اسکوربرد توجه دارم، فکر می‌کنم یک دقیقه مانده به پایان مسابقه، زمان به یک‌باره اضافه شد که ما در ثانیه‌های آخر گل خوردیم و ۳ بر ۱ شدیم. شاید اشتباه کنم، اما مطمئنم اگر این اتفاق هم افتاده باشد، سهوی بوده است. بااین‌حال، از کمیته داوران خواهش می‌کنم که نفرات باتجربه‌ای را انتخاب کنند. تیم‌ها برای رسیدن به این مرحله زحمت کشیده‌اند و حیف است که نتایج زحمات یک فصل آن‌ها با یک سوت اشتباه هدر برود. مهم‌تر اینکه وقتی داوران توانایی کنترل مسابقه را نداشته باشند، تمرکز بازیکنان و کادر فنی هم از بین می‌رود و بر جنبه‌های فنی مسابقه تأثیر می‌گذارد.


صعود ۲ پله‌ای مشهدی‌ها

هم‌زمان با بازی اهواز، در آبادان نیز ۲ تیم سایپا و پالایش نفت آبادان به میدان رفتند. تیم سایپا که با پیروزی در هفته اول صدرنشین شده بود، میهمان پالایش نفت آبادان بود. نیمه اول این دیدار با تک‌گل سهیلا ملمولی به سود میزبان تمام شد. سایپا در نیمه دوم با گل فاطمه تراهی بازی را به تساوی کشاند، اما نسا احدی و الهام عنافجه برای نفت گل‌زنی کردند. در ادامه سایپا یکی‌دیگر از گل‌ها را جبران کرد، اما درنهایت ۲ بر ۳ شکست خورد. در دیدار این ۲ تیم آرزو صدقیانی‌زاده، بازیکن سایپا، از ناحیه کتف مصدوم و به بیمارستان منتقل شد.

تیم هیئت فوتبال خراسان‌رضوی با این پیروزی مهم از انتهای جدول به رده دوم صعود کرد. آن‌ها یک پیروزی و یک شکست در کارنامه دارند و با ۳ امتیاز در رده دوم قرار گرفتند. سایپا نیز ۳ امتیازی است، اما تیم مشهد با ۲ گل زده بیشتر توانسته است با تفاضل بهتر یک پله بالاتر قرار بگیرد. حفاری نیز با یک شکست و یک تساوی به انتهای جدول سقوط کرد. اما پالایش نفت آبادان با ۴ امتیاز صدرنشین است. بازی‌های هفته آینده که آخرین بازی از دور رفت مرحله نهایی است، می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در تعیین سرنوشت قهرمان لیگ داشته باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}