احتمال از بین رفتن ماده خاکستری مغز بر اثر کرونا گزارش کمیسیون اصل ۹۰ از جلسه با سازندگان واکسن ایرانی کرونا بانک مرکزی دستورالعمل صدور کارت‌های رفاهی را ابلاغ کرد زمان پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تغییر کرد | بازنشستگان اعتراض دارند! آیا می توان میوه کپک زده را خورد؟ آمار کرونا در ایران ۳۱ خرداد | فوت ۱۳۶ بیمار کرونایی جدید در شبانه روز گذشته در کشور اطلاعیه وزارت بهداشت درباره زمان تزریق دُز دوم واکسن کرونا دخترخوانده «قاضی منصوری» نمی‌خواهد پرونده پیگیری شود | رومانی: دوربین هتل هنگام خودکشی خراب بوده! خواسته کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی از دولت سیزدهم | تنظیم بازار به معنای واقعی آخرین آمار کرونا در جهان ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ زندگى درحال زنگ زدن است جاماندگان ثبت سفارش کتب درسی از فردا اقدام کنند ثبت نام وام بازنشستگان به زودی به صورت غیرحضوری | حل مشکل وام افراد بالای ۷۰سال نقش تربیتی مادران از نظرگاه اهل‌بیت (ع) جزئیات مرگ استادخلبان و دانشجو در حادثه سقوط هواپیمای آموزشی + تصاویر پاسخ نوبخت به درخواست اعمال فوق العاده ویژه فرهنگیان + متن‌ نامه
خبر فوری

ماجرای دار زدن ۵ سگ بی‌گناه در تبریز! + فیلم

  • کد خبر: ۶۷۳۱۴
  • ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۸
  • ۵
ماجرای دار زدن ۵ سگ بی‌گناه در تبریز! + فیلم
چند قلاده سگ در تبریز با استفاده از طناب خفه شده‌اند که ویدئوی آن در شبکه‌های مجازی بویژه تلگرام و اینستاگرام دست به دست می‌شود و همین اتفاق موجب واکنش انجمن دوستدار حیوانات و دفاع از حقوق آن‌ها در تبریز شده است.
به گزارش شهرآرانیوز، چند روز قبل فیلمی به عنوان سگ کشی عوامل شهرداری تبریز به سرعت در فضای مجازی مجازی منتشر شد شد که واکنش منفی کاربران فضای مجاری را همراه داشت.

مردم تبریز در واکنش به این حادثه با هجوم آوردند به وانت شهرداری سگ‌های ولگرد را آزاد کردند و راننده وانت را مورد ضرب و شتم قرار دادند. چند روز بعد جمعی از حامیان حیوانات به کشتار سگ‌ها با حضور مقابل ساختمان شهرداری تبریز خواستار استعفا و برخورد با عاملان کشتار روز گذشته سگ‌ها در تبریز شدند.

یکی از اعضای شورای شهر تبریز در واکنش به این قضیه ادعا کرد که عوامل شهرداری سگ هارا زنده گیری کرده و به دلیل آن که بعضی از خودرو‌های حمل سگ‌های ولگرد سقف ندارند آن‌ها را بی هوش کردند و با طناب بسته اند و کشتاری در کار نبوده است.

این عضو شورای شهر تبریز ادعا کرد که فیلم منتسب به سگ کشی برای یک زن که پیمانکار سابق شهرداری بوده برای انتقام گیری به دلیل اختلافش با شهرداری منتشر کرده است و این سگ‌ها با زنده گیری در خارج از کشور فروخته می‌شوند.

در پی این حادثه اخبار ضد و نقیض زیاد است امروز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ قرار است این اتفاق در جلسه شورای شهر تبریز برسی شود.
 

سیر تا پیار ماجرای سگ کشی در تبریز

فیلمی با موضوع کشتار سگ‌های بدون صاحب توسط شهرداری، از روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که واکنش تند شهروندان را درپی داشته و شورای شهر نیز در جلسه فردای خود آن را بررسی می‌کند. بعضی نیز امروز در اعتراض به این اقدام مقابل شهرداری تجمع کردند.

از روز گذشته فیلمی با عنوان «دار زدن سگ‌ها توسط شهرداری تبریز» در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد که کاربران این شبکه‌ها نسبت به آن واکنش‌های تندی نشان دادند.
 

ویدئو | دار زدن ۵ سگ بی گناه در تبریز!وحید در توئیتر خود نوشت: یکی از همین روز‌ها سگ‌های مرده بیخ گلوی تو را خواهند گرفت و با دندان خونالود به تو خواهند گفت: با کشتن هر سگ یک ستاره قتل عام می‌شود. رفاقت سگ و انسان هزار ساله است. هیچ رفیق درستکاری رفیقش را نمی‌کشد مگر نارفیق آن‌هایی که سگ می‌کشند و از سگ‌ها متنفرند هیچگاه در زندگی معنای رفاقت را نفهمیده‌اند به آن‌ها اعتمادی نیست.

بهراد ذاکری عضو شورای شهر رشت نیز در واکنش به این اتفاق در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

"برای سگ‌هایی که اسیر حیوانیت ما هستند تصاویر خفه کردن سگ‌ها در تبریز امروز آزار دهنده‌ترین لحظاتی بود که سپری کردم در طول عضویت در شورای رشت بار‌ها برای ساماندهی سگ‌های رها تلاش کردم، اما بار‌ها با تحلیل نجس بودن و محکوم بودنشان به مرگ روبرو شدم سوال اینجاست که این حیوانات بی زبان چه جفایی در حق ما کرده اند که این چنین به خود حق می‌دهیم که حق حیاتی که خداوند به آن‌ها داده بگیریم؟

کاش اینقدر سنگ دل نبودیم که برای امیال و خوی حیوانیمان در حقشان جفا کنیم دست تک تک حامیان حیوانات را که در این مدت برای زنده نگه داشتن واژه انسانیت تلاش کردند می‌بوسم و امیدوارم که روزی برسد که در آن شهری عاری از خشونت را نسبت به آنان تجربه کنیم. "
 

تجمع معترضان به سگ‌کشی مقابل شهرداری تبریز

این واکنش‌ها به تجمع اعتراضی حامی حیوانات و اعضای کمپین نه به کشتار سگ‌ها مقابل ساختمان شهرداری تبریز منجر شد. آن‌ها خواستار استعفای معاون خدمات شهری شهرداری و و برخورد با عاملان کشتار روز گذشته سگ‌ها در تبریز شدند.

انتشار فیلم‌ها هدفدار کار پیمانکار سابق است

در مقابل اعضای شورای شهر تبریز نظر متفاوتی دارند و از سوءاستفاده پیمانکار سابق جمع‌آوری سگ‌ها سخن می‌گویند.

محرم محمدزاده، عضو شورای اسلامی شهر تبریز در واکنش به فیلم منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، اظهار کرد: در کمیسیون خدمات به تمام عوامل شهرداری ابلاغ کردیم که سگ‌ها را زنده‌گیری کنند.

وی در پاسخ به سوالی درباره علت بستن گلوی سگ‌های جمع‌آوری شده با طناب، گفت: در پرس و جو با شهردار متوجه شدیم بعضی از خودرو‌های حمل سگ‌های ولگرد سقف ندارند و پس از بیهوش کردن سگ‌ها، آن‌ها را به دیوار خودرو می‌بندند.

محمدزاده افزود: شهرداری قرارداد خود با پیمانکاران سابق ساماندهی سگ‌ها را امسال تمدید نکرد، زیرا این پیمانکاران سگ‌ها را به کشور‌های خارجی برده وآنجا می‌فروختند که با مشخص شدن این مسئله و قرار داد نبستن با این پیمانکاران، این کلیپ‌ها در فضای مجازی منتشر شد.

عضو شورای شهر تبریز ادامه داد: در تبریز سگ ولگرد زیاد است و از سویی مردم تقاضای جمع‌آوری سگ‌ها را دارند و از سوی دیگر پیمانکارانی که شهرداری با آن‌ها قرار داد نبسته این جو را ایجاد می‌کنند، اما مدیریت شهرداری حیوان دوست است و فکر نکنم در میان شورای شهر و مدیران شهری نظر مثبت برای کشتن آن‌ها وجود داشته باشد، زیرا کشتن سگ به هر دلیلی جرم است و هیچ کس حق ندارد یک جاندار بکشد و این اصلاً شرعی و انسانی درست نیست.

وی تاکید کرد: پیگیر موضوع هستیم و اجازه تکرار چنین کاری را نیز نمی‌دهیم؛ نمی‌خواهم جزئیات را بگویم و اسم کسی را بیاورم، اما اگر نیاز باشد اطلاع رسانی خواهیم کرد که چه کسانی پشت این قضیه هستند.

عضو شورای شهر تبریز افزود: از دادستانی تقاضای پیگیری دارم تا اگر سگی کشته شده شهرداری و کسانی که این کار را کردند تاوان سخت بدهند، اما اگر در حد شایعه است و پیمانکاران می‌خواهند سوءاستفاده کنند، برای حفظ آبروی شهر باید اقدام شود.

محمد زاده خاطرنشان کرد: در گذشته مدیریت شهری از متخصصان داخل و خارج از تبریز و حتی متخصصان خارج از کشور درخواست راهکار برای نگهداری از سگ‌ها را داشت که برخی راهکار‌ها در تبریز قابل اجرا نبود مانند لانه سازی مقابل هر خانه، چون شاید این اقدام در ترکیه عملی باشد، اما در تبریز امکان ندارد.

وی گفت: راهکار‌هایی مانند اینکه قسمتی از شهر را به سگ‌ها اختصاص دهیم و شهرداری سگ‌ها را زنده گیری با روش علمی نگهداری کند مطرح و اجرا شد، زیرا سگ‌ها هم حق زندگی دارند، اما نباید موجب آسیب به شهروندان باشند.

شورای شهر موضوع سگ‌کشی را بررسی می‌کند

محمد باقر بهشتی، عضو شورای شهر تبریز اظهار کرد: شهرداری با یک خانم برای نگهداری از سگ‌ها قرارداد داشت، اما با روش نگهداری او موافق نبود و از آنجایی که میان شهرداری و این خانم اختلاف نظر به وجود آمد به همین علت این خانم با فضا سازی این فیلم را در فضای مجازی منتشر کرده است.

وی خاطر نشان کرد: شهرداری مدعی است که سگ‌ها را ابتدا بی هوش و سپس جا بجا می‌کند، البته این گفته‌های شهرداری است و برای شورای شهر همچنان این موضوع روشن نشده است.

بهشتی در ادامه گفت: اخبار متناقضی وجود دارد که شورای شهر نمی‌داند کدام خبر صحت دارد بنابراین در جلسه شورای شهر که (یک شنبه) برگزار می‌شود، این اتفاق بررسی خواهد شد.

سابقه شهرداری تبریز در سگ‌کشی

اگرچه شهرداری‌ها مدام درخصوص کشتار سگ‌های ولگرد متهم می‌شوند، اما اتفاقی عجیب اینکه این موضوع برای شهرداری تبریز در سال جاری برای دومین بار است که رخ می‌دهد. فرودین‌ماه سال جاری بود که فیلمی از جان دادن یک قلاده سگ در منطقه ائل باغی تبریز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و در آن صدای شیون دختری نیز به گوش می‌رسد. در این فیلم چند ثانیه‌ای صدای گریان و لرزان این دختر حکایت از کشته شدن تعداد زیادی سگ در این منطقه از تبریز که در حوزه استحفاظی شهرداری منطقه ۹ تبریز قرار دارد، می‌دهد و چندی بعد آن در دختر در مصاحبه‌ای گفته بود:

"حدود ۲۰ سگ در این منطقه از شهر زندگی می‌کردند که من با توجه به علاقه‌ای که نسبت به حیوانات دارم از یک سال پیش برایشان غذا آورده و به نوعی با آن‌ها ارتباط برقرار کرده بودم… به حدی من با این سگ‌ها صمیمی شده بودم که به محض حضورم بر روی تپه‌های این منطقه به سمت من می‌آمدند… در طول این غذا دادن‌ها بار‌ها با اعتراض کارگران فضای سبز آن منطقه نیز روبرو شده بودم که از من می‌خواستند به جای غذا دادن بر روی چمن‌های منطقه آن را روی تپه‌های بریزم که من هم ضمن عذرخواهی همین کار را می‌کردم.... طبق روال برای غذا دادن به آن‌ها آمدم که متوجه شدم خبری از سگ‌هایم نیست با خود فکر کردم که شاید سگ‌ها برای بازی رفته‌اند و حتماً باز می‌گردند… با صحنه‌ای مواجه شدم که به شدت دلم را به درد آورد، یکی از سگ‌هایم که از سال پیش آب و غذا می‌دادم در کنار درختی در حال جان دادن بود. این صحنه مرا بسیار آزاد داد از کارگران منطقه که جویا شدم متوجه شدم برخی افراد ناشناس که البته بنده می‌دانم چه کسانی هستند، گوشت‌های آلوده‌ای را در منطقه ریخته بودند که سگ‌های بینوا با خوردن آن‌ها جان دادند. "

اطلاعیه فرمانداری تبریز در خصوص رفتار نادرست با سگ‌های بلاصاحب

روابط عمومی فرمانداری تبریز گفت: نظر به بازتاب خبری درخصوص رفتار نادرست با سگ‌های بلاصاحب، در فضای مجازی، به اطلاع شهروندان محترم می‌رساند ضمن بررسی موضوع توسط کارگروه ساماندهی حیوانات بلاصاحب و برخورد با افراد خاطی، در صورت اثبات تخلف؛ انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی مسئول به ویژه شهرداری محترم نسبت به ساماندهی و تأمین محیط مناسب برای تغذیه و زندگی این حیوانات اقدام نموده و با توجه به سابقه طولانی حضور و زندگی سگ‌ها در کنار اجتماع انسانی، احترام به حق حیات این حیوانات و ایجاد شرایط و بستر‌های مناسب زندگی برای آنها، در دستور کار این دستگاه‌ها قرار گیرد.
 
منبع: رکنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۶
محمدرضا باقرپور
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
1
1
متأسفانه عامل و آمر این کشتار، از مردم و امنیت آنها، حرف زده و هزینه کرده است؛ از مردم هزینه نکنید به این شکل و زیرکانه؛ ما این موضوع را پیگیری خواهیم کرد به صورت قانونی و از راه‌های مختلف و از مبادی مربوط. بخشی از این مردم هم که از آنها هزینه می‌کنید و عوام‌فریبی می‌کنید، همین حامیان حیوانات هستند که برای چندمین بار، موجب ناراحتی آنها شده‌اید با عملکرد غلط، شتابزده و ضعیفتان. بیشتر شهرداری‌ها و عوامل آنها، معمولاً و هیچ‌وقت، زیر بار موضوعی به نام سگ‌كشی نمی‌روند. شما، بخشی از سخنانتان، کذب است و کشتار هم صورت گرفته است و مستندات آن و فایل تصویری و صوتی آن، موجود و قابل ارائه می‌باشد و نمی‌شود قضیه به این واضحی را پنهانکاری یا توجیه کرد؛ معدوم‌سازی سگ‌ها به روش‌های مختلف، مانند: ضربه به جمجمه و کوبیدن سر آنها به دیوار و یا حلق‌آویز شدن، خفـه کردن با گازهـای مسمـوم، تزریق سم و... که باعث کشته شدن آنها می‌شود، در هرزمان و هرمکانی هم که باشد، معمولاً از چشم حیوان‌دوستان، پوشیده نمی‌ماند و حیوان‌دوستان و رابطان آنها در سطح شهر، متوجـه آن و خبر آن می‌شونـد که موجب جریحـه‌دار شدن احساسات عمومـی و چه‌بسا مورد سوءاستفـاده رسانه‌های معاند و ارائه تصویری غلط از رفتار ایرانیان نیز می‌گردد که عامل آن، شما و امثال شماها هستید که این بار هم لو رفتید. محمدرضا باقرپور - پژوهشگر و فعّال فرهنگی و اجتماعی
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۷
1
2
سلام چه اشکالی داره، من باشم همه رو سم میدم تا بمیرن، جز مزاحمت هیچ خاصیتی ندارن
خورشید
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
1
0
کاملا معلومه دار زده نشدن و از گردن بسته نشون به ماشین چرا الکی حرف درمیارین بعدش هم خوب نکشن چیکار کنن ازشون ترشی بسازن بفروشن یا سوسیس کالباس درست کنن ازشون
پویا
Germany
۱۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۸
1
1
متاسفانه فرافکنی و ادعاهای مضحک شهرداری در ارتباط با این موضوع نشان میدهد که سگ‌کشی به صورت کاملا برنامه ریزی شده توسط خود عوامل شهرداری ادامه دارد. برای مثال حمله‌ی شخص شهردار منطقه ۹ تبریز به صاحبان سگ و نجس خواندن آنها و ادعای وحشیانه‌ی لزوم کشتار سگها حتی سگهای صاحبدار نشان از عدم تعادل روانی این شخص و توحش این شخص در قبال سگها را دارد. در روزهای اخیر نجات دادن توله‌سگها از دست عوامل شهرداری منطقه نه توسط حامیان نشانگر این موضوع است.
علیرضا
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۹
0
0
با سلام خدمت همه عزیزان. متاسفانه بعضی موقع ما آنقدر جو را ملتهب و متشنج می کنیم که حقیقت گم می شود. میزان زاد و ولد سگها بسیار زیاد هست و موجودی هستند که در فضای شهری کاربرد و کارکردی ندارد. اگر کنترل نشوند طرف مدت کوتاهی شهر پر از آنها می شود. کسانی که مخالف جمع آوری و معدوم کردن سگهای ولگرد هستند هنوز خودشان توسط آنها گاز گرفته نشده و یا مورد حمله قرار نگرفته اند. بنده خودم توسط همین سگهای ولگرد مورد حمله قرار گرفته و مجروح شده ام. سگ ولگرد جایش در شهر نیست. متاسفانه بعضی کاسه داغ تر از آش می شوند همین خانم ها و آقایانی که دم از حیوان دوستی و حیوان پرستی می زنند اگر خودشان و یا فرزندشان توسط یکی از همین سگهای ولگرد مجروح و یا دریده شود علیه شهرداری و ... شاکی می شوند و نظرشان صددرصد تغییر می کند. به هر حال بیشتر شهروندان خواهان معدوم نمودن سگهای ولگرد هستند و رای با اکثریت هست. تجمع عده ای نباید شهرداری را از انجام وظیفه اش و توجه به خواست اکثریت باز دارد
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}