رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: به خاطر منافع مردم ما با هیچ‌کس معامله نکردیم پخش برنامه‌های نامزد‌های ریاست جمهوری و مجلس خبرگان از شبکه خراسان رضوی رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی: مشارکت زیاد و حضور بی‌دغدغه مردم پای صندوق‌ها اولویت است شهروندان مشهدی ایده های خود را برای استفاده بهتر از «کوه پارک» ارائه دهند افتتاح بزرگ‌ترین لندفیل مهندسی و بهداشتی پسماند کشور در مشهد «گود فخار» مشهد ؛ گام به گام در راستای‌آبادانی تکمیل مرمت باغ خونی مشهد در انتظار تحویل کامل پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی پروژه مسیر ۴۵ متری سردخانه | پروژه مسیر ۴۵ متری سردخانه اواسط تابستان آماده بهره برداری می‌شود ساعت خدمات‌دهی سازمان اتوبوس‌رانی مشهد تغییر نمی‌کند امروز برق کدام مناطق مشهد قطع می‌شود؟ (دوشنبه ۱۷ خرداد) نجات ۳ شهروند مشهدی از ارتفاعات روستای میرآباد نیشابور برسد به دست شورای ششم | مردم مناطق گوناگون مشهد از شورای شهر آینده چه می‌خواهند؟ رخت عزای صادق آل محمد (ع) بر تن مشهدالرضا (ع) افزایش ضریب امنیتی انتخابات در خراسان رضوی ساعت کاری قطار شهری مشهد از فردا ۱۷ خرداد تغییر می‌کند + جزئیات حرم مطهر حضرت رضا (ع) سیاهپوش شد خراسان رضوی گرمترین روز امسال خود را می‌گذراند (۱۳ خرداد ۱۴۰۰) شادابی و نشاط هنری در «خیابان هنر» مشهد نگاهی به ماجرای مسجد فیل | مهم‌ترین حادثه در پیوند با ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ در مشهد
خبر فوری
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد: این روز‌ها توجه به اندیشه امام (ره) در جمهوریت و اسلامیت ضروری است
رئیس پنجمین شورای اسلامی شهر مشهد گفت: خبر فوت امام (ره) شوک بزرگی به جهان اسلام بود؛ مرور اندیشه این بزرگان بسیار ضروری است. ۲محور اصلی صحبت‌های امام (ره) جمهوریت و اسلامیت است. متأسفانه این روز‌ها سخنانی مطرح می‌شود که عجیب است!

جانقربان| شهرآرانیوز، محمدرضا حیدری در صدوسی‌ودومین جلسه علنی شورای شهر مشهد که امروز ۱۰ خردادماه برگزار شد، با اشاره به مناسبت‌های پیش رو گفت: خبر فوت امام (ره) شوک بزرگی به جهان اسلام بود. مرور اندیشه این بزرگان بسیار ضروری است. ۲محور اصلی صحبت‌های امام (ره) جمهوریت و اسلامیت است. متأسفانه این روز‌ها سخنانی مطرح می‌شود که عجیب است! توجه به اندیشه‌های ایشان به‌ویژه در این روز‌هایی که انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌های شهر و روستا را در پیش داریم، بسیار ضروری است.
به گفته وی، برخی نگاه‌ها و صحبت‌ها که می‌گویند سیاست حق مجتهدان است یا اینکه مشارکت حداکثری ممکن است انتخاب صحیحی در بر نداشته باشد، با نگاه امام (ره) منافات دارد.
وی ادامه داد: در حوزه انتخابات شورا‌ها ما همچنان بر تجدید نظر باتوجه‌به اینکه هنوز فرصت هست، تأکید داریم، زیرا اداره شهر بسیار مهم و کاری تخصصی است.
حیدری با بیان اینکه روز جهانی مبارزه با دخانیات را پیش رو داریم که امیدواریم به مضرات این موضوع بیشتر توجه شود و کار‌های فرهنگی در این زمینه شکل بگیرد، افزود: متأسفانه نسل جوان ما به این سمت رفته است که باید برای آن‌ها کاری کرد تا از این موضوع مصون باشند.
وی خاطرنشان کرد: روز جهانی دوچرخه‌سواری را نیز پیش رو داریم. در گذشته وسیله نقلیه عمومی دوچرخه بود. ما در این شورا بودجه مناسبی به این حوزه اختصاص دادیم و در همه مسیر‌های ضروری، مسیر دوچرخه ایجاد کردیم.
حیدری در ادامه گفت: همچنین روز جهانی کودکان معصوم خشونت، قیام ۱۵خرداد و روز جهانی محیط زیست را گرامی می‌داریم و شهادت امام صادق (ع) را به همه علاقه‌مندان و طرف‌داران مکتب جعفری تسلیت عرض می‌کنیم.

توسعه متوازن و پایدار را در اولویت قرار دادیم

در نطق پیش از دستور، رمضانعلی فیضی، رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار، گفت: رویکرد و سیاست‌های شورا در این مناطق از تأکیدات مقام امام(ره) بر آمده است. توسعه متوازن و پایدار را بر هر نوع توسعه مراسم در اولویت قرار دادیم.
وی ادامه داد: به‌عنوان هدفی فاخر به‌دنبال مشارکت مردم بودیم و ساختارهای لازم مانند دفترهای تسهیلگری را ایجاد کردیم و آن را تا عمق مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار ترویج دادیم.
شورای پنجم از شعارزدگی عقب‌نشینی و بر واقع‌گرایی تأکید کرد. از این رهگذر، در همه مناطق کم‌برخوردار در ۲سال پایانی شورای پنجم هزینه‌کرد ۴برابر درآمد استحصال‌شده از این مناطق بوده است.
فیضی در ادامه بیان کرد: در خدمت پیاده‌روسازی یک میلیون مترمربع یعنی ۲برابر ۲دوره قبل کار شده است. در حوزه فضای سبز نیز ۶۸پارک احداث کردیم و فضای سبز نیز در این دوره ۲برابر شد که این یعنی تنظیم شیب خدمت به‌سمت مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار. همچنین ۱۰پایگاه مدیریت بحران، رفع موانع در حوزه شهرسازی و تبصره ۱۶ با ایجاد ۱۲۸پلاک خدمت ایجاد شده ۴برابر دوره قبل است. سامان‌دهی کشف‌رود نیز ۲برابر دوره قبل به متراژ ۳۰۰هکتار و با کاشت ۱۶۵هزار اصله درخت در این مناطق انجام شده است.
به‌گفته وی، در حوزه بسته‌های تشویقی نیز در محلات هدف چهارونیم میلیارد تومان به پروانه‌ها تخفیف دادیم و پروژه‌های بزرگی را در این مناطق بهره‌برداری کردیم. بیش از ۸۰اصلاح هندسی در این مناطق نیز از دیگر خدمات بود که حدود ۵۰درصد از کل اصلاح هندسی شهر را به خود اختصاص داد.
فیضی گفت: همه این فعالیت‌ها و اختصاص بودجه‌های کلان به این مناطق نشان از عشق و علاقه به خدمت در شورای پنجم بوده است.

در ادامه جلسه امروز وارد دستور شد. به دلیل عدم حضور شهردار در جلسه قرار براین شد پاسخگویی محفوظ مانده و موضوع از طریق ماده ۶۷ باتوجه به نظر هیات رئیسه پیگیری شود. گفتنی است شهردار مشهد به دلیل حضور در جلسه دیوان امروز غایب بوده است و موضوع پاسخگویی به یکی از اعضای شورای شهر در جلسات بعدی در دستور کار قرار خواهد گرفت.
قرار بود شهردار به دو سوال در خصوص موضوع بکارگیری بانوان آتشنشان و اجرای تدقیق در مساحی پیمان های خدمات شهری و فضای سبز شهری پاسخ هایی را مطرح کند.

دیگر مصوبات عبارتند از:

- تصویب لایحه اصلاحیه اساسنامه سازمان عمران و باز آفرینی فضا‌های شهری

- تصویب لایحه افزایش سرمایه گذاری شهرداری مشهد در سهام بانک شهر

  • عدم موافقت و تصویب لایحه مجوز خرید اراضی متصرفی متعلق به حمید سالمیان در محدوده طبرسی
  • - تصویب لایحه خرید سهام سهامداران شرکت نمایشگاه بین المللی مشهد
    این لایحه شامل سهام زیر ۲۰۰ میلیون تومان نخواهد شد

- تصویب لایحه نحوه توافق با مالکان در خصوص احداث رود پارک مشهد

تصویب لایحه اختصاص ۱۰ دستگاه اتوبوس به اداره کل کتابخانه های عمومی به عنوان کتابخانه سیار

- تصویب لایحه بخشودگی عوارض و بهای خدمات صدور پروانه ساختمان مرکزی جامع شبانه روزی کودکان و سالمندان بی سرپرست یا بدسرپرست متعلق به موسسه خیریه بوستان شکوه مهر

- تصویب لایحه قرارداد تهاتر سهم الشرکه شرکت توسعه عمران بیمه با پروژه موسوم به k۲ در خیابان کوهسنگی

- تصویب لایحه آیین نامه اجرایی ضوابط کنترلی و ضوابط استقرار در ناحیه نوآوری و فناوری مشهد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
پیشخوان شهرآرا
نظرسنجی
به چه کسی رای می دهید؟
سعید جلیلی
محسن رضایی
سید ابراهیم رئیسی
علیرضا زاکانی
سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی
محسن مهرعلیزاده
عبدالناصر همتی
تصمیم دیگر
کیوسک
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}