خبر فوری
کرونا دلتای هندی در کمین مشهد | هشدار درباره موج پنجم کرونا
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هنوز نمونه مثبتی از این نوع  ویروس کرونا دلتا در مشهد مشاهده نشده است، اما نگرانی برای تردد مسافران ناقل ورودی به مشهد و دیگر راه‌های سرایت این بیماری تنفسی وجود دارد.

لاله سادات کوثری | شهرآرانیوز؛ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد درباره شیوع نوع جدید کرونای دلتا در کشور و در معرض تهدید قرار گرفتن مشهد و خراسان رضوی گفت: هنوز نمونه مثبتی از این نوع ویروس کرونا در مشهد مشاهده نشده است، اما نگرانی برای تردد مسافران ناقل ورودی به مشهد و دیگر راه‌های سرایت این بیماری تنفسی وجود دارد.


موج پنجم کرونا در کشور آغاز شده است. شهر‌های جنوبی کشور قرمز است. ویروس دلتای هندی هم در حال چرخش است و سرایت پذیری شدید آن دل نگرانی زیادی ایجاد کرده است. مهدی قلیان در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه موج پنجم ویروس کرونا هنوز به مشهد نرسیده است، افزود: با این حال درگیری برخی استان‌های کشور به ویژه در جنوب به ویروس دلتای هندی قطعا در دل همه ما دلهره ایجاد کرده است. وی تصریح کرد: دامنه گسترش ویروس‌های دستگاه تنفسی در اختیار خودمان نیست. این نوع ویروس‌ها به راحتی منتقل می‌شوند. در جنوب کشور دلتای هندی وجود دارد و مطمئنیم که این نوع ویروس در سراسر کشور پخش خواهد شد.


پرواز‌های پراسترس جنوب به مشهد

وی افزود: هنوز پرواز ورودی از استان‌های جنوبی به ویژه هرمزگان، چابهار و بوشهر به شهر مشهد داریم. علاوه بر آن سفر‌های ریلی و جاده‌ای هم برقرار است.
قلیان بیان کرد: بنابراین ترس و اضطراب برای ورود نوع جدید ویروس کرونا به شهر وجود دارد و این موضوع اجتناب ناپذیر است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مشهد شهری زائرپذیر است و به دلیل موقعیت سیاسی تجاری اقتصادی و گردشگری افراد زیادی در این شهر تردد دارند. در این میان مسلما افراد ناقل هم وجود دارند.


وی ادامه داد: هنوز از این مدل جدید ویروس موارد مثبت در شهر کشف نکرده ایم و در دامنه موج چهارم قرار داریم. اما روند کاهشی به وضعیت تثبیت شده رسیده است؛ ضمن اینکه روند کاهشی آمار ابتلا به ویروس کرونا در این استان، در چندروز اخیر متوقف شده است.
وی با بیان اینکه تعداد جان باختگان روزانه ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در خراسان رضوی کمتر از ۱۰ نفر در روز است، تصریح کرد: روند شیوع کرونا تثبیت شده است، اما سیر صعودی هم نداریم.


روزانه ۱۳۰۰ نمونه پی سی آر

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: روزانه تقریبا ۱۳۰۰ تست پی سی آر در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گرفته می‌شود. قلیان اظهار کرد: اکنون روزانه به طور متوسط بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ نمونه مثبت کرونا به صورت سرپایی در حوزه خدماتی ما گزارش می‌شود.
سیدعلی جعفری، رئیس بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر، اعلام کرد شمار بستری‌های کرونایی بیمارستان تخصصی کودکان اکبر مشهد صفر شد و اکنون هیچ کودک مبتلا به کرونا با آزمایش قطعی مثبت پی‌سی‌آر در این‌مرکز درمانی بستری نیست.
طبق اعلام وزارت بهداشت، ۱۳۴ نفر دیگر به دلیل ابتلا به کرونا جان باختند و ۹۷۵۸ نفر نیز به این‌بیماری مبتلا شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}