نمازجمعه تهران به نصف مشهد هم نمی‌رسد ضرورت استفاده از ظرفیت عظیم زیارت برای تحقق اهداف معرفتی و ملی ممنوعیت فعالیت آلاینده ها در تمام شهرهای خراسان رضوی ۲ حفار غیر مجاز در نیشابور دستگیر شدند آغاز ثبت‌نام مسکن ملی در پنج استان از امروز شنبه ۱۶ آذر تلاش بر فعال کردن قطعه دوم راه آهن چابهار ـ سرخس تا پایان سال مدارس گلستان تا سه‌شنبه ۱۹ آذر تعطیل شد اتصال بیش از ۱۲۰۰ روستای خراسان رضوی به شبکه سراسری گاز انتقال دائمی ۳۳ هزار شی تاریخی از موزه ملی به موزه خراسان بزرگ افزایش ۳۰ درصدی سرقت خودرو‌ها در استان خراسان رضوی بارش‌های پراکنده باران و برف مهمان استان خراسان رضوی گازگرفتگی ۱۸۵ نفر از ابتدای پاییز در استان نهال‌کاری همگانی برای مشهدی سرسبز ناکامی سوداگران ۴۰۰ کیلو افیون ترک تلویزیون نگهبانان آسمان ورود به سیاست با کلید شهرت ۲۷ ملیت در یک دانشگاه فضای علمی کشور برای رشد و بالندگی همه دانشجویان فراهم است کودک آزاری در صدر تماس های اورژانس اجتماعی، همسرآزاری رتبه دوم
خبر ویژه

تشریح نرخ بلیت قطار و هواپیما در دهه آخر صفر

  • کد خبر: ۷۲۴۰
  • ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی به بیان توضیحاتی درباره نرخ بلیت‌های قطار و هواپیما در دهه آخر صفر در مسیرهای داخلی سفر به مشهد پرداخت.

به گزارش شهرآرانیوز، مجید فرقانی، در خصوص تغییر بهای بلیت قطار و هواپیما در دهه آخر صفر در مسیرهای داخلی، اظهار کرد: نرخ مصوبی که سازمان هواپیمایی کشوری با همکاری انجمن شرکت‌های هواپیمایی ارائه داده‌اند، با سقفی در حدود ۸۰۰ هزار تومان بود و سپس در آذرماه ۹۷ مصوبه دیگری داده و نرخ کمتری اعلام شد که فکر می‌کنم سقف آن چیزی در حدود ۷۲۶ هزار تومان باشد و بسته به افزایش یا کاهش تقاضای بازار، بهای بلیت هواپیما با این سقف نرخ مصوب، افزایش یا کاهش خواهد داشت و اجازه عبور از این سقف وجود ندارد.

وی افزود: در حال حاضر سازمان حمایت از مصرف‌کننده درباره این نرخ نسبت به سازمان هواپیمایی کشوری بحثی را آغاز کرده که درگیر جلسات و مذاکره برای تصویب است.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی خراسان رضوی، در خصوص نرخ بلیت‌های قطار در دهه پایانی صفر، بیان کرد: درباره بلیت‌های قطار اخیرا افزایش نرخی اعلام نشده است؛ ضمن این که در حدود سه‌ یا چهار ماه پیش از این، یک افزایش حدودا ۱۵ تا ۲۰ درصدی در برخی از مسیرها قرار داده شد و در حال حاضر نیز نرخ اضافه‌ای برای ایام دهه پایانی صفر اعلام نشده است.

فرقانی همچنین یادآور شد: آنچه همواره به مسافران توصیه می‌کنیم این است که در خرید خدمات مسافرتی و بلیت‌ها دقت کرده و آن را از دفاتر مجازی که تحت پوشش انجمن صنفی خدمات مسافرتی بوده و دارای مجوز از سازمان‌های ذی‌ربط همچون سازمان هواپیمایی کشوری، میراث فرهنگی، حج و زیارت... هستتد، تهیه کنند. این دفاترِ تحت پوشش دارای آرم اطمینان از طرف انجمن صنفی هستند که افراد متقاضی خدمات در هنگام خرید می‌توانند آن را مشاهده کنند.

وی تاکید کرد: خرید از دفاتر غیر مجاز و بدون شناسنامه و نیز افرادی که حتی در خیابان اقدام به این کار می‌کنند، به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. به این دلیل که اجحاف صورت‌گرفته به مسافر به خاطر عدم شناسنامه‌دار بودن این دفاتر قابل پیگیری نیست.


منبع: ایسنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}