خبر فوری
جدول امتیازات منتقدان جشنواره کن ۲۰۲۱ تا روز دهم | ورود «قهرمان» فرهادی به جدول
تا روز دهم هفتاد و چهارمین جشنواره کن، که از از ۶ تا ۱۷ جولای (۱۵ تا ۲۶ تیر) برگزار می‌شود، فیلم «قهرمان» اصغر فرهادی از منتقدان نمرات قابل‌قبولی گرفت و چهارمین فیلم جدول امتیازات شد.

شهرآرانیوز - تا روز دهم هفتاد و چهارمین جشنواره کن، که از ۶ تا ۱۷ جولای (۱۵ تا ۲۶ تیر) برگزار می‌شود، فیلم «قهرمان» اصغر فرهادی از منتقدان نمرات قابل‌قبولی گرفت و چهارمین فیلم جدول امتیازات شد. نگاه منتقدان به فیلم جدید کارگردان ایرانی بعد از اولین اکرانش در جشنواره کن، متوسط رو به بالا بوده است و آن‌ها فیلم را پسندیده‌اند.

 

جدول امتیازات منتقدان جشنواره کن ۲۰۲۱ تا روز دهم | ورود «قهرمان» فرهادی به جدول

 

اما تغییر اساسی در جدول امتیازات منتقدان حضور فیلم جدید ریوسوکه هاماگوچی در صدر است. این طور که مشخص است فیلم اقتباسی «ماشینم را بران» که از داستانی به همین نام از هاروکی موراکامی اقتباس شده تا امروز با میانگین نمره 3.5 محبوب‌ترین فیلم منتقدان کن بوده است. داستان این فیلم درباره یک بازیگر و کارگردان تئاتر است که با یک زن نمایشنامه‌نویس ازدواج می‌کند، اما بعد از چند روز همسرش ناپدید می‌شود. دو سال بعد، او به‌عنوان مدیر یک جشنواره تئاتر در هیروشیما منصوب می‌شود. در آنجا برایش یک راننده زن جوان و ساکت اختصاص می‌دهند. برخورد او با این زن از آنچه که انتظار داشته‌است اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

 

بعد از فیلم «ماشینم را بران» فیلم «آنت» با میانگین نمرات ۳ و فیلم «بندتا» پل ورهوفن با میانگین نمرات ۲.۷ در رتبه‌های بعدی هستند. فیلم فرهادی هم با میانگین امتیاز ۲.۶ چهارمین فیلم محبوب منتقدان کن است.

 

جدول امتیازات منتقدان جشنواره کن ۲۰۲۱ تا روز دهم | ورود «قهرمان» فرهادی به جدول

 

نکته جالب جدول امتیازات جشنواره کن نمرات فیلم جدید شان پن، بازیگر و کارگردان آمریکایی، است که با فیلم «روز پرچم» در بخش رقابتی حضور دارد. به نظر می‌رسد منتقدان اصلا از فیلم او خوششان نیامده است. «روز پرچم» ششمین فیلم پن است و سومین حضورش در کن در مقام کارگردان. دو فیلم او در سال‌های ۲۰۰۱ و ۲۰۱۶ در بین فیلم‌های بخش رقابتی کن اکران شدند. فیلم جدید شان پن درباره پدری است که برای تربیت دخترش دو نقش متفاوت را ایفا می‌کند: از یک طرف مردی صادق و از طرف دیگر هنرمندی شیاد. نقش پدر را خود شان پن و نقش دختر را دخترش بازی می‌کنند.

 


 

ویدئو | نشست خبری فیلم «قهرمان» اصغر فرهادی در جشنواره کن

 


 

جدول امتیازات منتقدان جشنواره کن ۲۰۲۱ تا روز دهم | ورود «قهرمان» فرهادی به جدول

 

۴ ستاره: عالی

۳ ستاره: خوب

۲ ستاره: متوسط

۱ ستاره: ضعیف

۰ ستاره: بد

 

منبع: اسکرین دیلی

 


اینجا می‌توانید اطلاعات همه فیلم‌های جشنواره کن را بخوانید

 

معرفی فیلم‌های جشنواره کن ۲۰۲۱ + تریلر | بخش اول 

معرفی فیلم‌های جشنواره کن ۲۰۲۱ + تریلر | بخش دوم

معرفی فیلم‌های جشنواره کن ۲۰۲۱ + تریلر | بخش سوم

معرفی فیلم‌های جشنواره کن ۲۰۲۱ + تریلر | بخش نهایی


 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}