وزیرکشور خواستار پیگیری و اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار شد آغاز پرداخت کمک‌های معیشتی از فردا بیش از ۱۰۰ بانک و فروشگاه غارت شد سهمیه سوخت سرویس مدارس، آژانس‌های تاکسی تلفنی و تاکسی اینترنتی اعلام شد آغاز دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان قاچاق ارز و پولشویی در مشهد احتمال ازسرگیری اعزام زائران عتبات در روز‌های آینده رفع اختلال اینترنت در خراسان رضوی تا ظهر امروز هیچ گونه مدارایی با اخلالگران نظم و امنیت در کشور نداریم گران‌شدن بنزین شوک بود صف‌های طولانی برای احیای کارت‌های سوخته انتقال خون به تعهدات خود عمل نکرده است بازی فیشینگ‌بازان با بانک مرکزی پلمب وسایل بازی ۲۱ مهد خطرآفرین قوای سه‌گانه افکار عمومی را به مدد بطلبند ناآرامی‌ها در شهرهای مختلف در پی افزایش قیمت بنزین تمدید دفترچه‌های درمانی براساس سابقه پرداخت بیمه امکان تاخیر و کنسلی در پرواز‌های فرودگاه مهرآباد روز‌های شگفت‌انگیز برفی در انتظار مناطق شمالی به خصوص خراسان رضوی ۵۲ هزار کارت سوخت معطله در پست استان!
خبر ویژه

عشق به امام رضا(ع) ما را گرد هم می‌آورد

  • کد خبر: ۷۴۵۴
  • ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۱
مجید خرمی مدیر مسئول
مردم بودند که با همه وجود به میدان آمدند برای خدمت به زائران اربعینی حضرت اباعبدا... الحسین (ع). مردم بودند که با همه داشته‌های خود، با افتخار و منت‌کشی زائران را دعوت می‌کردند. همین چند روز پیش بود که من هم با افتخار در کنار میلیون‌ها ایرانی، طعم میزبانی جانانه مردم عراق از زائران را چشیدم و تحسین کردم همت مردم را. فکر می‌کنم وقتی در شهر و کشور خودمان هم از مردمی شدن مراسم سخن می‌گوییم، شکل‌گیری یک شبه نهضت در این تراز است. یعنی مردم به ایفای نقشی بپردازند که خود نوشته‌اند، بی‌آنکه دولت نقشی در آن داشته باشد. دولت هم شاید کمک کند، نهاد‌های عمومی هم پای کار باشند، اما اصل، خود مردم‌اند. برنامه هم مردمی است؛ بنابراین هم پایدار می‌ماند و هم هرسال دامن‌گستری بیشتری می‌یابد و هرسال هم میهمانان بیشتری با رغبت پا در جاده‌ای می‌گذارند که به کربلا می‌رسد. شعار هم «الحسین یجمعنا» بود. همین همدل کرده بود مردم را برای خدمت در سطحی چنین گسترده و عالی. فکر می‌کنم آنچه در راهپیمایی اربعین در عراق اتفاق می‌افتد، می‌تواند یک درس و یک رسم باشد برای ما که خود را خانه‌زاد و آفتاب‌نشین حضرت شمس‌الشموس می‌دانیم و شایسته است که همه پای کار بیاییم و کاری بکنیم که «الحسین یجمعنا» در آخر ماه صفر، ترجمه‌ای، چون «حب‌الرضا یجمعنا» داشته باشد و مردم مشهد خود پیشتاز این دلدادگی باشند و دولت و نهاد‌های عمومی نقش دوم را بازی کنند. این نگاه البته در حال شکل‌گیری است و سال به سال هم افق کلان‌تری پیدا می‌کند و اگر یادمان مانده باشد، در سال‌های قبل، بسیاری از مردم و به‌ویژه جوانان و نوجوانان مشهدی در قالب‌های گوناگون به خدمت برخاستند زائران را و موکب‌های گوناگونی در مسیر‌های منتهی به مشهد برپا شد تا پاس بدارد عاشقان رضوی را. خدمتگزاران هم با عشق تمام به خدمت همت می‌گماشتند و جلوه‌های نابی که در عراق می‌دیدیم، اینجا هم چشم‌ها را نوازش می‌کرد. امسال هم قطعا شرایط بهتر و فراگیرتر خواهد شد و مشهدی‌ها سنگ تمام خواهند گذاشت برای میهمانان آقا. حق هم همین است که وقتی ارباب، میهمان دارد، شوقی چنین در عاشقان ارباب شکل بگیرد تا سفره‌ای بگسترانند که شایسته میهمانان باشد.
البته نهادهایی، چون آستان قدس و شهرداری و... نیز به انجام وظیفه خواهند پرداخت، اما باید به سمتی حرکت کنیم که در مشهد و حتی ایران هم در این مناسک و مناسبت‌ها، مردم نقش اول را داشته باشند و حکومت و نهادها، حامی و کمک کار باشند. این نقش‌آفرینی به همبستگی عمومی هم ضریب می‌دهد و به ارتقای وحدت ملی هم می‌تواند کمک شایانی بکند؛ چه وقتی هدف یکی است و دل‌ها هم‌جهت‌اند و نگاه‌ها و دست‌ها و گام‌ها نیز به یک سو هستند، برنامه‌ها هم می‌تواند با افق مشترک طراحی و اجرا شود. نتیجه این هم موفقیتی خواهد بود که برای همه مردم رقم می‌خورد.
به این نکته بیشتر توجه داشته باشیم و در دایره خدمتگزاری زائران بیشتر ایفای نقش کنیم. حاصل کار را به چشم خواهیم دید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}