فیلم رویارویی امیر و احمدرضا عابدزاده، سنگربان دیروز و امروز تیم ملی فوتبال پس از برد عراق فیلم جشن و شادمانی بازیکنان تیم ملی پس از غلبه بر عراق و صعود به جام جهانی قطر فیلم خلاصه بازی ایران و عراق در مقدماتی جام جهانی+ ویدئو گل طارمی| جشن صعود در آزادی نتیجه بازی ایران و عراق در مقدماتی جام جهانی+ فیلم گل طارمی| رفتیم جام جهانی! فیلم گل اول ایران به عراق توسط مهدی طارمی| چراغ اول روشن شد! فیلم و عکس از حضور بانوان فوتبال‌دوست در ورزشگاه آزادی؛ بازی ایران و عراق نتایج هفته پایانی و رده‌بندی لیگ برتر والیبال زنان |سایپا برنده فینال زودرس عطایی: با پیکان یک جنگ تمام عیار داشتیم| در لیگ امسال هیچ تیمی در حاشیه امنیت نیست اکبری: بازی فوق العاده زیبایی به نمایش گذاشتیم| پیکان در حمله موفق‌تر بود پر بیم و هراس‌ترین هفته لیگ برتر والیبال| اوضاع جدول پیچیده‌تر شد ترکیب تیم‌های ملی ایران و عراق اعلام شد| همه چیز تحت تاثیر کرونا! اعتصاب ادامه‌دار پرسپولیس| بدون یحیی گل‌محمدی بدون پول! قصه سردار به سر رسید!| نگاهی به عملکرد سردار آزمون در سال‌های اخیر نوستالژی| خـراســان، اسیــر کم‌تجـربــگی در مسابقات سراسری سال ۱۳۶۴ معیوب در دفاع، ناتوان در حمله پرواز مهرداد میناوند یک‌ساله شد جلال حسینی: بازیکن و مربی پرسپولیس ماشین خود را فروخته و خورده‌اند! مقصد گواردیولا مشخص شد؟| «پپ» در «سرزمین لاله‌ها»
خبر فوری
مصدومیت حسین طیبی در آستانه جام جهانی فوتسال| شوک به تیم‌ملی
لژیونر مشهدی فوتسال ایران در پی مصدومیت در تورنمنت بلاروس، شاید جام‌جهانی را از دست بدهد.

مرتضی اخوان | شهرآرانیوز؛ بعد از جام‌جهانی ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ که لژیونر مشهدی توانست در پیراهن تیم‌ملی خوش‌بدرخشد، امسال فرصت سوم و طلایی برای حسین طیبی بود تا در جام‌جهانی که یک‌سال به تعویق افتاد، حاضر شود. بازیکنی که در بهترین فرم فوتسال حرفه‌ای‌اش قرار داشت و به‌عنوان لژیونر فوتسال ایران در تیم باشگاهی بنفیکای پرتغال بازی می‌کند.

 

با وجود این دست تقدیر گویا ستاره را از پرواز تهران به ویلنیوس باز خواهد داشت. تیم‌ملی فوتسال قرار است همین روز‌ها ایران را به مقصد لیتوانی برای حضور در جام‌جهانی فوتسال ترک کند و حسین طیبی که در آخرین تورنمنت تدارکاتی و در بازی دوم دوستانه مقابل بلاروس آسیب دید، نمی‌تواند شاگردان ناظم‌الشریعه را در این آوردگاه مهم جهانی همراهی کند؛ خبر بدی که به تیم‌ملی و جامعه فوتسال شوک وارد کرد. رأس طلایی تیم‌ملی فوتسال به‌احتمال زیاد باید جام‌جهانی را از تهران و ازطریق امواج تلویزیون دنبال کند.

قصه تلخ مینسک

شماره ۱۰ خیلی دیرتر از سایر ملی پوشان به اردو اضافه شد. ستاره باهیبت اروپایی، به دلیل حضور تیم بنفیکای پرتغال در کوران مسابقات، دیرتر به تیم ملی اضافه و همین سبب شد کمی از هماهنگی با بازیکنان دور باشد. با وجود این طیبی خیلی سریع با رفقای قدیمی هماهنگ شد و عنان کار را در رأس ترکیب تیم ملی به دست گرفت. تورنمنت بلاروس و انجام ۲ بازی دوستانه مقابل تیم ملی این کشور در مینسک، فرصت طلایی بود تا حسین طیبی خودش را با سایر بازیکنان هماهنگ کند و به مرز آمادگی ملی مطلوب برای آوردگاه جام جهانی برسد. همه چیز خوب پیش می‌رفت و در بازی اول هم ستاره پایش به گل زنی باز شد.

 

از همان گل‌هایی که متخصص خودش است؛ یک چرخش، پشت به دروازه و گل. با این همه بازی دوم ایران و بلاروس آبستن حوادث تلخی برای طیبی بود. او در یک صحنه با بازیکن بلاروس برخورد سختی کرد و به زمین افتاد؛ زمین خوردنی که بلندشدنش به سمت رختکن و مداوا بود. این سرآغاز قصه تلخ مینسک برای ستاره‌ای است که به دلیل مصدومیت به احتمال زیاد جام جهانی را از دست داده است.

شکستگی دنده و جامی که پرید

طیبی بعد از مصدومیت از ناحیه دنده در بازی دوم دوستانه تیم ملی مقابل بلاروس، بلافاصله برای مراحل درمان به تهران بازگشت. معاینات دقیق پزشکی روی ستاره انجام شد و گفته می‌شود پزشکان شکستگی دنده او را تأیید کرده اند. با وجود این فدراسیون و مدیریت فوتسال که در شوک هستند و نمی‌خواهند این خبر اردوی تیم ملی را در آستانه جام جهانی به هم بریزد، با به کاربردن عباراتی همچون «پزشکان مشغول درمان طیبی هستند»، «امیدواریم طیبی به جام جهانی برسد» و... سعی می‌کنند ماجرا را چندان رسانه‌ای نکنند. اما به نظر قطعی است که طبق نظر پزشکان طیبی دست کم یکی دو ماه از میادین دور خواهد بود و تیم ایران یکی از بهترین مهره هایش را در جام جهانی همراه نخواهد داشت.

رکوردی که از دست رفت

حسین و مصطفی طیبی، ۲ ستاره فوتسال مشهد، که از قضا هیچ نسبتی باهم ندارند، تاکنون هرکدام ۲ جام جهانی را تجربه کرده اند. مصطفی طیبی در جام‌های جهانی ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ برای تیم ملی بازی کرد و حسین طیبی نیز تجربه حضور در ۲ جام جهانی ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ را در کارنامه دارد. سایر بازیکنان مشهدی حاضر در دوره‌های مختلف حضور تیم ملی در جام جهانی هرکدام نهایت یک جام جهانی را تجربه کرده اند. مهدی جاوید، آقای گل پرتکرار لیگ برتر فوتسال، نیز جام جهانی دومش را قرار است در لیتوانی تجربه کند.

 

همه این اعداد و آمار نشان می‌دهد که حسین طیبی می‌توانست با حضور در این جام جهانی، سومین حضورش را تجربه کند و از این حیث رکورددار شود. شرایط سنی طیبی و جاوید به شکلی است که بعید است این ۲ ستاره جام جهانی بعدی در تیم ملی باشند. شاید از این حیث هم ازدست رفتن جام جهانی فوتسال برای طیبی یک کابوس باشد.

«جاوید» هم در خطر ازدست دادن جام

مصدومیت و ازدست رفتن فرصت حضور در جام جهانی فوتسال برای حسین طیبی درحالی اتفاق افتاد که هفته گذشته مهدی جاوید، دیگر بازیکن مشهدی حاضر در اردوی تیم ملی فوتسال، هم از ناحیه انگشتان پا آسیب دید. اتفاقی که هواداران فوتسال را در ایران نگران کرد. ۲ رأس طلایی ترکیب تیم ملی حالا هردو با مصدومیت مواجه اند. البته پزشکان تیم ملی گفته اند مشکل جاوید چندان جدی نیست و به مسابقات می‌رسد. بااین حال این نگرانی وجود دارد که جاوید هم نتواند در جام جهانی لیتوانی به میدان برود و درعمل ۲ مشهدی فهرست ناظم الشریعه جام را از دست بدهند.

تکرار موفقیت بدون ستاره‌های مشهدی ممکن می‌شود؟

تیم ملی فوتسال ایران که در دوره قبلی مسابقات جام جهانی توانست با کسب رتبه سوم بهترین عملکرد تاریخ خود را با هدایت محمد ناظم الشریعه ارائه کند، در وضعیتی به لیتوانی می‌رود که تکرار موفقیت رؤیایی دوره قبلی سخت‌تر از سخت است. ناظم الشریعه و تیمش در دوران کرونایی نتوانستند آن طور که باید و شاید خودشان را مهیای این مسابقات کنند و از طرفی دیگر حالا با مصدومیت طیبی و احتمال نرسیدن جاوید، عملا تیم ملی ۲ بازیکن رأس تاکتیکی اش را از دست خواهد داد؛ اتفاقی که می‌تواند زهر تیم ناظم الشریعه را بگیرد و حریفان را برای رسیدن به کامیابی مقابل ایران شجاع کند. با وجود این جام جهانی فوتسال لیتوانی از ۲۱ شهریور آغاز می‌شود و ملی پوشان برای تکرار موفقیت دوره قبلی باید مقابل حریفان به میدان بروند. ایران در گروه ششم این پیکار‌ها با آرژانتین، آمریکا و صربستان هم گروه است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
نظرسنجی
دوست دارید به چه محتوایی در سایت شهرآرانیوز بیشتر پرداخته شود؟
فرهنگی، هنری
اقتصادی
ورزشی
اجتماعی
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}