«خداداد عزیزی»؛ اسطوره‌ای جهانی و تکرارنشدنی | تکریم پیشکسوتان ورزشی را رسالت خود می‌دانیم ماندگاری زائر در مشهد ۲.۲ روز است | مدیریت شهری در حوزه ماندگاری زائر باید تغییر نگرش دهد ابعاد هویتی شهر شهردار منطقه ۹ مشهد منصوب شد گزارشی از پیگیری خیرخواهانه مأمور رفع سد معبر شهرداری و نیکوکاران محله پورسینا مشهد راه اندازی «ستاد عالی مشهد الرضا (ع)» بارویکرد ملی و فراملی هشدار؛ ۷۰ درصد سکونتگاه‌های خراسان رضوی در محدوده گسل هستند تدوین برنامه‌ای جامع برای سامان‌دهی حاشیه شهر مشهد اصرار برای برگزاری کارگروه اضطرار آلودگی هوا در مشهد | مدارس ابتدایی تعطیل شدند ابراز تاسف عضو شورای شهر مشهد از نگهداری معتادان در سالن‌های ورزشی سرقت میلیونی روزانه اموال عمومی، تاسیسات و زیرساخت‌های شهری | افزایش نگران کننده آمار سرقت تجهیزات شهری در مشهد  استقبال شورای شهر مشهد از پایان‌نامه و پژوهش‌های حوزه شهری انجام تست رپید در فرودگاه بین المللی مشهد آیین تکریم موکب‌داران اعزامی استان خراسان رضوی به اربعین تشدید نظارت کرونایی در ورودی‌های خراسان رضوی | ۱۸ درصد دانش آموزان استان واکسن نزده اند فصل همکاری‌های مشترک مشهد - وین خط ۴ مترو مشهد در ردیف اعتباری دولت راه‌اندازی دبیرخانه پیوست رسانه‌ای در شهرداری مشهد شهروند خبرنگار | گلایه شهروند از سرعت اتوبوس ها در سطح شهر مشهد + پاسخ مسئولان
خبر فوری
شهروندان ملک تجاری خود را در اختیار واحد صنفی مزاحم و آلاینده قرار ندهند
مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد: فرهنگ شهروندی در رفع مشاغل با فعالیت مزاحم و آلاینده اهمیت فراوانی دارد.

به گزارش شهرآرانیوز، مسعود رضوی، مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد گفت: واگذاری ملک و استقرار مشاغل مزاحم و آلاینده علاوه بر وجود مسائل ترافیکی، روانی و اقتصادی می‌تواند تاثیرات جدی بر شهروندان و شهر وارد می‌کند.

وی با بیان نقش و اهمیت فرهنگ شهروندی در رفع مشاغل با فعالیت مزاحم و آلاینده اظهار داشت: کاهش کیفیت محیط زیست شهری، افزایش آلودگی صوتی، آلودگی بصری، کاهش کیفیت زیست و رفاه شهری، مسائل سکونتی و ناهنجار‌های رفتاری در شهر‌ها، ضرورت و اهمیت گسترش آموزش شهروندی و آشنایی شهروندان با حقوق و وظایف خود در سطح شهر را تشدید کرده است.
وی افزود: فعالیت مشاغل مزاحم و آلاینده مستقر در شهر یکی از عواملی است که نیاز شدید به فرهنگ سازی عمومی و آموزش‌های شهروندی را در شهر می‌طلبد. چرا که ناآگاهی از فرهنگ شهرنشینی و قواعد رفتاری زندگی شهری، هزینه‌های زیادی را به اداره کنندگان شهر و محیط شهری و ساکنان شهر‌ها تحمیل کرده و می‌تواند علاوه بر هزینه‌های مالی باعث صدمات جسمی و روحی نیز را در بر داشته باشد.
رضوی یادآورشد: این قبیل مشکلات ایجاد شده در نتیجه واگذاری واحد‌های صنفی از سوی شهروندان و همچنین عدم اطلاع از قوانین و تسهیلات ارائه شده به صنوف مزاحم و آلاینده است و در حقیقت این معظل با آگاهی و توسط خود شهروند ایجاد می‌شود که حقوق همسایگان را نادیده گرفته و به نوعی حق الناس تحت الشعاع قرار می‌گیرد؛ لذا شهروندان باید آگاهی لازم در خصوص قوانین و مقررات کمیسیون بند ۲۰ را کسب کرده و به هیچ عنوان واحد و ملک تجاری خود را در اختیار واحد صنفی مزاحم و آلاینده قرار ندهند.
وی گفت:دراین خصوص طی تصمیم‌های انجام شده مقرر شده مالکانی که واحد و ملک تجاری خود را با هر نوع کاربری بصورت اجاره، رهن، سرقفلی و ... به مشاغل مزاحم و آلاینده واگذار می‌کنند ضمن جلوگیری از فعالیت واحد صنفی (پلمب)، شهرداری برای بازدارندگی بیشتر می‌تواند اقدام به دریافت بهای خدماتی معادل ۱۰ برابر عوارض صنفی از ملک مورد نظر بعنوان جریمه کند و در صورت تکرار واگذاری واحد تجاری یا غیر تجاری به مشاغل مزاحم و آلاینده قانون گذاری این اجازه را به شهرداری داده تا برای باردوم به میزان ۵/۱ برابر و بار سوم به میزان ۲ برابر تعرفه‌های یادشده بعنوان جریمه از متخلف دریافت نماید.
به گفته وی، شهروندان و مالکین محترم قبل از واگذاری واحد و ملک تجاری خود با هر نوع کاربری چه بصورت اجاره، رهن و ... از قوانین مذکور با مراجعه به سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی (بین وکیل آباد ۵۵ و ۵۷) و یا تماس با شماره تلفن ۳۱۲۹۸۰۹۰ اداره کمیسیون بند ۲۰ اطلاع حاصل نمایند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}