نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس: طرح موضعی اراضی فتح‌آباد تا ۳ ماه آینده آماده می‌شود ساکنان باقی‌مانده در بافت پیرامونی حرم مطهر باید حفظ شوند فاز اول پروژه رودپارک مشهد آماده بهره‌برداری است پرواز‌های شرکت هواپیمایی العراقیه از مشهد لغو شد (امروز ۲۸ شهریورماه ۱۴۰۰) طرح «ممنوعیت سفر به مشهد» در پایان ماه صفر روی میز ستادملی کرونا روح زندگی از مشهد قدیم رخت بر بسته است روایتی از فعالیت مراکز شبانه تزریق واکسن کرونا برای کاهش مبتلایان راه اندازی نخستین تور راهیان نور شهدای ترور کشور با محوریت مشهد گفتگو با حسن موحدیان، در مورد مهم‌ترین اولویت‌ها و رئوس برنامه‌های شورای ششم مشهد مشهد در محاصره گردوغبارهای شرقی و غربی فصل همدلی و همیاری مدیریت شهری کتیبه توصیه مقام معظم رهبری در مورد احیای توس رونمایی شد ساعت فعالیت ناوگان اتوبوسرانی مشهد تغییر می‌کند محدودیت سنی واکسیناسیون برای افراد بالای ۱۸ سال در مشهد لغو شد (۲۷ شهریورماه ۱۴۰۰) مناسب سازی ضابطه‌ها برای مردم نقشه راه توسعه مشهد؛ اقتصاد «زیارت‌محور» طرح ضربتی مدیریت شهری برای افزایش فضای سبز در حاشیه شهر مشهد توسعه عمرانی برای حاشیه شهر مشهد افزایش ۳ برابری تماس‌ها با اورژانس مشهد در ۵ ماه اول سال ۱۴۰۰ تعریف مدل‌های سرمایه گذاری جدید در اقتصاد شهری مشهد
خبر فوری
شهروندان ملک تجاری خود را در اختیار واحد صنفی مزاحم و آلاینده قرار ندهند
مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد: فرهنگ شهروندی در رفع مشاغل با فعالیت مزاحم و آلاینده اهمیت فراوانی دارد.

به گزارش شهرآرانیوز، مسعود رضوی، مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری مشهد گفت: واگذاری ملک و استقرار مشاغل مزاحم و آلاینده علاوه بر وجود مسائل ترافیکی، روانی و اقتصادی می‌تواند تاثیرات جدی بر شهروندان و شهر وارد می‌کند.

وی با بیان نقش و اهمیت فرهنگ شهروندی در رفع مشاغل با فعالیت مزاحم و آلاینده اظهار داشت: کاهش کیفیت محیط زیست شهری، افزایش آلودگی صوتی، آلودگی بصری، کاهش کیفیت زیست و رفاه شهری، مسائل سکونتی و ناهنجار‌های رفتاری در شهر‌ها، ضرورت و اهمیت گسترش آموزش شهروندی و آشنایی شهروندان با حقوق و وظایف خود در سطح شهر را تشدید کرده است.
وی افزود: فعالیت مشاغل مزاحم و آلاینده مستقر در شهر یکی از عواملی است که نیاز شدید به فرهنگ سازی عمومی و آموزش‌های شهروندی را در شهر می‌طلبد. چرا که ناآگاهی از فرهنگ شهرنشینی و قواعد رفتاری زندگی شهری، هزینه‌های زیادی را به اداره کنندگان شهر و محیط شهری و ساکنان شهر‌ها تحمیل کرده و می‌تواند علاوه بر هزینه‌های مالی باعث صدمات جسمی و روحی نیز را در بر داشته باشد.
رضوی یادآورشد: این قبیل مشکلات ایجاد شده در نتیجه واگذاری واحد‌های صنفی از سوی شهروندان و همچنین عدم اطلاع از قوانین و تسهیلات ارائه شده به صنوف مزاحم و آلاینده است و در حقیقت این معظل با آگاهی و توسط خود شهروند ایجاد می‌شود که حقوق همسایگان را نادیده گرفته و به نوعی حق الناس تحت الشعاع قرار می‌گیرد؛ لذا شهروندان باید آگاهی لازم در خصوص قوانین و مقررات کمیسیون بند ۲۰ را کسب کرده و به هیچ عنوان واحد و ملک تجاری خود را در اختیار واحد صنفی مزاحم و آلاینده قرار ندهند.
وی گفت:دراین خصوص طی تصمیم‌های انجام شده مقرر شده مالکانی که واحد و ملک تجاری خود را با هر نوع کاربری بصورت اجاره، رهن، سرقفلی و ... به مشاغل مزاحم و آلاینده واگذار می‌کنند ضمن جلوگیری از فعالیت واحد صنفی (پلمب)، شهرداری برای بازدارندگی بیشتر می‌تواند اقدام به دریافت بهای خدماتی معادل ۱۰ برابر عوارض صنفی از ملک مورد نظر بعنوان جریمه کند و در صورت تکرار واگذاری واحد تجاری یا غیر تجاری به مشاغل مزاحم و آلاینده قانون گذاری این اجازه را به شهرداری داده تا برای باردوم به میزان ۵/۱ برابر و بار سوم به میزان ۲ برابر تعرفه‌های یادشده بعنوان جریمه از متخلف دریافت نماید.
به گفته وی، شهروندان و مالکین محترم قبل از واگذاری واحد و ملک تجاری خود با هر نوع کاربری چه بصورت اجاره، رهن و ... از قوانین مذکور با مراجعه به سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی (بین وکیل آباد ۵۵ و ۵۷) و یا تماس با شماره تلفن ۳۱۲۹۸۰۹۰ اداره کمیسیون بند ۲۰ اطلاع حاصل نمایند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}