آجیل بخورید تا قلبتان مثل ساعت کار کند! به این ۷ دلیل واکسن بزنید چگونه در سامانه تامین اجتماعی خدمات نامنویسی را انجام دهیم؟ + لینک جدول پخش برنامه‌های مدرسه تلویزیونی از شبکه آموزش شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۷ سال در زندان بخاطر دیه ناپدری ۸ سبزی خاص که فواید شگفت انگیزی دارند با این پنج راهکار عجیب وزن خود را کاهش دهید چه زمانی برای معاینه چشم ها مراجعه کنیم؟ تزریق دوز سوم واکسن سینوفارم به افراد بالای ۶۰سال مورد تایید است؟ چهار خاصیت بی‌نظیر سویا را بشناسید آخرین اخبار از پیگیری حقوق و مزایای معلمان در مجلس درمان دردهای شدید بدون قرص مُسَکِن و عوارض جانبی آخرین آمار کرونا تا ۲۳ مهر؛ فوت ۱۹۷ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته آیا باد می‌تواند ویروس کرونا را انتقال دهد؟ تندباد و سرما، در هفته آینده مهمان خراسان رضوی میزان تاثیر واکسن سینوفارم در جلوگیری از عفونت، فقط ۵ درصد است + جزئیات آخرین آمار کرونا تا جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ آخرین آمار واکسیناسیون کرونا تا ۲۳ مهر۱۴۰۰
خبر فوری
نگاهی به بازار مکاره تست کرونا و قیمت های بالاتر از مصوبه
با وجود اعلام رسمی قیمت «پی‌سی‌آر» از سوی وزارت بهداشت، در مراکز منتخب بخش خصوصی نیز قیمت‌ها متفاوت است.

محمد کاملان | شهرآرانیوز؛ در این ۱۹ ماهی که از شیوع کرونا در ایران می‌گذرد، چیزی که بیشتر از این بیماری مردم را آزار داده است، گرانی و کمبود‌های گاه وبیگاه ملزومات مربوط به کروناست و رعایت نشدن قیمت گذاری‌های دستوری وزارت بهداشت توسط برخی از مراکز ارائه دهنده خدمات کرونایی. یک روز قیمت دارو‌های ضروری و سِرُم سربه فلک می‌کشد و ناگهان در بازار نایاب و صف‌های طولانی مقابل داروخانه‌ها ایجاد می‌شود، روز دیگر کیت تست کرونا پیدا نمی‌شود و یک بار هم برخی از آزمایشگاه‌ها آزمایش‌های کرونا را با هرقیمتی که خودشان تشخیص می‌دهند، انجام می‌دهند و حتی برخلاف قوانین وضع شده برای این روز‌های کرونا، از قبول کردن دفترچه‌های بیمه طفره می‌روند.

درحالی که وزارت بهداشت هزینه آزاد تست پی سی آر کرونا در بخش خصوصی را ۳۵۰ و در بخش دولتی ۲۵۰ هزار تومان اعلام کرده است، برخی از آزمایشگاه‌های مورد تأیید دانشگاه علوم پزشکی مشهد و وزارت بهداشت، هزینه بیشتری از فهرست اعلامی وزارت بهداشت از مردم دریافت می‌کنند.

۱۶ اردیبهشت امسال معاونت بهداشت وزارت بهداشت فهرستی از آزمایشگاه‌های بخش خصوصی و تحت پوشش معاونت درمان دانشگاه‌های سراسر کشور که مجوز دریافت آزمایش پی سی آر را از بیماران دارند منتشر کرد که در آن نام ۱۷ آزمایشگاه در شهر مشهد هم دیده می‌شد. برای اطلاع از قیمت آزمایش کرونا با یکی از این آزمایشگاه‌ها تماس می‌گیریم. مسئول پذیرش آزمایشگاه هزینه آزمایش را ۳۶۰ هزار تومان اعلام می‌کند و می‌گوید: تنها درصورتی که پزشک متخصص عفونی تشخیص داده باشد که بیمار نیاز به این آزمایش دارد، بیمه را قبول می‌کنند و در غیراین صورت باید هزینه آزاد محاسبه شود.

با یکی دیگر از آزمایشگاه‌ها تماس می‌گیریم. متصدی این آزمایشگاه نیز هزینه تست کرونارا به صورت آزاد ۳۴۴‌هزار تومان اعلام می‌کند و می‌گوید: طبق اعلام وزارت بهداشت هرکس با هردفترچه بیمه‌ای باید ۱۰۳ هزار تومان پرداخت کند.

با آزمایشگاه دیگری از فهرست ۱۷ آزمایشگاه مورد تأیید که تماس می‌گیریم، هیچ دفترچه بیمه‌ای قبول نمی‌کند و قیمت آزمایش پی سی آر را ۳۵۵ هزار تومان اعلام می‌کند. با مسئول چهارمین آزمایشگاه تماس می‌گیریم و او اعلام می‌کند از بیمه شدگان تأمین اجتماعی ۱۷۰ هزار تومان و از نیرو‌های مسلح ۸۰‌هزارتومان دریافت می‌کند.

هزینه تست کرونا به صورت آزاد در این آزمایشگاه، همان قیمت وزارت بهداشت است. ۳۷۰ هزار تومان برای تست‌های آزاد و ۱۵۰ هزار تومان برای بیمه‌های تأمین اجتماعی و سلامت را کارشناس آزمایشگاه دیگری به ما اعلام و تأکید می‌کند که بیمه را درصورتی قبول می‌کنند که پزشکان مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته منتخب کرونا تجویز کرده باشند.

اوضاع قیمتی در سه چهار آزمایشگاه منتخب دیگر هم بدون بیمه یا همان قیمت وزارت بهداشت است یا ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان بیشتر. بیمه شده‌های تأمین اجتماعی باید بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار تومان پرداخت کنند و برای نیرو‌های مسلح هم این هزینه از ۷۰ تا ۱۰۰ هزار تومان متغیر است.

بیمه‌ها ۷۰ درصد از هزینه آزمایش را می‌پردازند

رئیس گروه پاراکلینیک دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت در آبان ماه سال گذشته یک بار برای همیشه به ابهامات مربوط به پرداخت سهم سازمان‌های بیمه گر برای آزمایش کرونا پاسخ داد و گفت در صورتی که بیمار از سوی مراکز ۱۶ ساعته برای انجام تست به آزمایشگاه معرفی شود، با پرداخت هزینه ۶۹ هزارتومان می‌تواند تست را انجام دهد و بقیه مبلغ توسط بیمه پرداخت می‌شود؛ مسئله‌ای که کامران اخوان رضایت، معاون خرید راهبردی و اسناد پزشکی مدیریت درمان سازمان تأمین اجتماعی خراسان رضوی، نیز آن را تأیید کرد و گفت که طبق قانون وزارت بهداشت درخواست آزمایش پی سی آر کرونا باید توسط مراکز ۱۶ و ۲۴ ساعته دانشگاه علوم پزشکی مشهد درخواست و تجویز شود که دراین صورت سهم فردِ بیمه شده حدود ۷۰ هزار تومان خواهد بود. در واقع ۲۵۲ هزار تومان هزینه این آزمایش در بخش دولتی است که ۷۰ درصد آن را بیمه‌ها پرداخت می‌کنند. قیمت آزمایش پی سی آر در بخش خصوصی هم حدود ۳۴۵ هزار تومان است.

تست در مراکز منتخب کرونا رایگان است

حمیدرضا رحیمی، دبیر کمیته اطلاع رسانی ستاد اجرایی مبارزه با کرونا، هم در گفتگو با خبرنگار ما و با اشاره به جزئیات هزینه‌های آزمایشگاهی برای تست کرونا بیان کرد: تست پی سی آر در مراکز بهداشت و منتخب کرونا رایگان است و هزینه آن در سایر مراکز آزمایشگاهی با بیمه حدود ۸۰ هزارو به صورت آزاد نزدیک به ۳۰۰‌هزار تومان است. این مسئله را بررسی می‌کنیم و درصورتی که تخلفی رخ داده باشد، با خاطیان برخورد خواهیم کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}