اتفاق عجیب دیگر در شهرخودرو+ عکس| مدیرعامل از امضای نامه توبیخ بی‌خبر است! فیلم خلاصه بازی پرسپولیس و نساجی+ ویدئو گل‌ها نتیجه بازی پرسپولیس و نساجی+ ویدئو گل‌ها| موتور عبدی روشن شد گرگانی ها مسی شدند| کاردوست کار دست یاران حاتمی داد والیبالیست ایرانی شاگرد پروفسور پرندی شد فیروزی: توان افزایش چهار برابری حق‌الزحمه داوران را نداشتیم|۱۰ آبان آخرین فرصت است سه یار گنبدی سایپایی ها!| روز سخت قره داشلی در سالن المپیک قاسمی‌نژاد انتظارات مجیدی را برآورده نکرد!| ستاره تازه وارد استقلال مازاد می‌شود؟ ادامه غیبت‌های فرزاد مجیدی در تمرینات استقلال قاسمی‌نژاد از استقلال جدا می‌شود؟ از بازگشت نیکولا تا کامبک نظم‌آوران در مقابله کاله آمل در لیگ بسکتبال! ادامه اختلاف‌ها میان باشگاه استقلال و احمد موسوی| اصرار عجیب فرهاد مجیدی رودی ژستد، بازیکن فرانسوی جدید استقلال کیست + بیوگرافی و تیم های قبلی نگاهی به آماز ژستد، بازیکن جدید استقلال حضور ژستد جا را برای مهاجمان استقلال تنگ کرد چرا ستاره ایتالیا استقلالی نشد؟ هیجان کشتی آزاد روی دایره طلایی در لیگ برتر گلایه نایب‌رئیس هیئت قایق‌رانی از وضعیت این رشته در خراسان رضوی روزهای تلخ شهرخودرو | همه‌چیز به ضرر فوتبال خراسان در جریان است سنگ تمام عجیب هواداران استقلال برای «یامگا»| رشد اینستاگرامی از فولادشهر!
خبر فوری
هفت خان آجورلو در استقلال| از زمین تمرین تا اسپانسر
تأمین منابع مالی، زمین تمرین، کسب جام و‌... برنامه‌های مهم پیش‌روی مدیرعامل جدید استقلال است.

به گزارش شهرآرانیوز؛ صندلی مدیرعاملی استقلال بعد از کش و‌قوس‌های فراوان، سرانجام به مصطفی آجورلو رسید. مدیرعامل پیشین تیم فوتبال پاس و نامزد سابق انتخابات فدراسیون فوتبال، حالا باید توقع هوادارانی را برآورده کند که سال‌هاست زیر سایه قدرت رقیب سنتی‌شان بوده‌اند. نیاز شدید آبی‌ها به تأمین منابع مالی و فراهم‌کردن زمین تمرین و امکانات، از دیگر‌مشکلاتی است که آجورلو باید آن‌ها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن رفع کند.

تأمین منابع مالی

‌از مبلغ انتقال مهدی قایدی به شباب‌الاهلی امارات پول درخورتوجهی همین حالا در حساب باشگاه استقلال موجود است؛ اما نیاز به جذب منابع مالی، مهم‌ترین و اصلی‌ترین چالشی است که آجورلو برای رفع آن باید اقدام کند. همین حالا استقلال با بدهی‌های ریز‌و‌درشتی مواجه است که تهدید‌هایی جدی نیز محسوب می‌شوند. پرونده‌های باز فیفایی که اصلی‌ترینش به شکایت سنگین استراماچونی مربوط می‌شود و پرداخت پول به بازیکنان جدید و تسویه‌حساب مطالبات سال گذشته، اصلی‌ترین موضوعی است که آجورلو با رفع آن می‌تواند آرامش را در کوتاه‌مدت به تیم و هواداران برگرداند.

توافق با اسپانسر

آجورلو در باشگاه‌های قبلی که حضور داشت و به‌ویژه تراکتور در تأمین منابع مالی موفق بود و حالا باید این شرایط را به استقلال هم تزریق کند. او در تراکتور توانست با جذب اسپانسر‌های خوب، تیم را به مرز خودکفایی برساند و مبلغ درخورتوجهی به تیمی که چندان مورد‌توجه مسئولان دولتی نبود، تزریق کرد. حالا در استقلال هم باید این مسئله را محقق کند؛ با‌این‌تفاوت که استقلال فرصت‌های بهتری برای تأمین اسپانسر در اختیار دارد. سال گذشته فرهاد مجیدی، سرمربی استقلال، با اسپانسر باشگاه به مشکلاتی خورد، اما حالا این وظیفه مهم بر‌عهده آجورلو و همکارانش است تا بتوانند با جذب اسپانسر و سپردن مسائل اقتصادی به افراد کاربلد، کار را در‌این‌زمینه جلو ببرند؛ هرچند که قرارداد‌های وب با استقلال سه‌ساله بوده و حالا مدیرعامل جدید باید بر سر ادامه یا قطع همکاری با این شرکت به تفاهم برسد.

مسئله زمین تمرین

یکی از بحران‌های عجیب استقلال در ماه‌های گذشته، نداشتن زمین تمرین و امکانات مناسب بوده است. هر‌چند‌وقت یک‌بار شاهد آن بوده‌ایم که استقلالی‌ها را به زمین تمرین راه نداده‌اند و البته هربار هم زمینی مثل انقلاب در اختیار تیم بوده، بازیکنان و کادر فنی از نبود امکانات سخت‌افزاری گلایه کرده‌اند. بی‌تردید زمین تمرینی که نه رختکن دارد و نه تجهیزات مناسب برای برگزاری تمرینات که حتی نشود در آن یک بازی دوستانه برگزار کرد، در شأن باشگاه استقلال نیست. آجورلو البته در گذشته نشان داده است برای تأمین امکانات تلاش می‌کند. او به زیر‌ساخت‌ها توجه دارد و همواره تیم‌هایش بهترین امکانات را در اختیار داشتند. حالا استقلال هم به یک زمین چمن تمرینی ثابت، یک سالن وزنه مجهز و البته امکانات تمرینی مناسب نیاز دارد که مدیرعامل جدید برای تحقق این امر باید تلاش کند.

دریافت مجوز حرفه‌ای AFC

چند روز دیگر مقامات، مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا به ایران می‌آیند تا از امکانات تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان بازدید کنند. نتیجه این بررسی‌ها به صدور مجوز حرفه‌ای توسط کنفدراسیون آسیا ختم می‌شود و حضور تیم‌هایی مثل استقلال در لیگ قهرمانان را قطعی می‌کند. حالا آجورلو و همکارانش باید هرچه‌سریع‌تر برای پرداخت بدهی‌ها، تأمین امکانات، تشکیل ساز‌و‌کار درست و ساختار برای باشگاه اقدام کنند تا مجوز حرفه‌ای را بگیرند و سال آینده نیز در لیگ قهرمانان به عنوان تیم سوم لیگ برتر و یکی از سهمیه‌های غیرمستقیم شرکت کنند.

بازگرداندن اعتماد از‌دست‌رفته

طی سال‌های گذشته مدیران عاملی که در باشگاه استقلال فعالیت کردند، نتوانستند در مواجهه با بحران‌های مختلف رضایت کامل هواداران را جلب کنند. همواره در این سال‌ها استقلال با مشکلات مدیریتی متعددی مواجه بوده و حتی شک‌و‌شبهه‌هایی نیز درباره کارشکنی در امور جاری باشگاه استقلال ایجاد شد. حالا، اما با شروع‌به‌کار وزیر ورزش‌وجوانان در دولت جدید و روی‌کار‌آمدن آجورلو و مدیریت تازه این امید نزد هواداران ایجاد شده که تیم دوباره به شرایط خوب برگردد. بی‌تردید مدیرعامل جدید آبی‌پوشان وظیفه دارد کار خودش را دنبال کند تا اعتماد از‌دست‌رفته را برگرداند.

توافق با کادرفنی

مدیرعامل استقلال دیروز در شروع‌کارش طی بیانیه‌ای که صادر کرد، به حمایت قاطعانه از فرهاد مجیدی پرداخت. آجورلو در شرایطی از مجیدی خواست که با قدرت و انگیزه بیشتر به کارش ادامه بدهد که سختگیری‌های این مربی را خوب می‌داند. سرمربی استقلال در ماه‌های گذشته نشان داده نسبت به کمبود‌ها واکنش نشان می‌دهد و به‌همین‌خاطر کار‌کردن با این مربی و کادرفنی‌اش نیازمند تعامل درست است. بی‌تردید مدیرعامل آبی‌ها نیز در این شرایط تلاش خواهد کرد تا کادرفنی کنونی را به‌خوبی حمایت کند و اجازه ندهد کمبود خاصی داشته باشند تا آرامش نسبی به تیم تزریق بشود.

کسب جام

استقلال سال‌ها‌ست در لیگ برتر قهرمانی نداشته است؛ اگرچه در جام حذفی آبی‌ها به عنوان رسیدند، اما کسب جام در لیگ برتر موضوع مهم‌تری است. با توجه به اینکه پرسپولیس، رقیب سنتی آبی‌ها، هم ۵ سال متوالی قهرمان شده، این مسئله بیشتر باعث تکدر استقلالی‌ها شده و به همین‌خاطر آن‌ها انتظار دارند در سریع‌ترین زمان ممکن قهرمانی پدید بیاید. آجورلو خوب می‌داند که با کسب‌جام می‌تواند هواداران را راضی و شرایط را برای ادامه فعالیت خودش هم مهیاتر کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}