حذف حصارهای دانشگاه فردوسی تنها پیشنهاد شورای شهر است| تصویب نهایی بر ‌عهده کمیسیون ماده ۵ استانداری داستان گوهرشاد زیر گنبد کبود ایجاد ۸ ره‌باغ با نام بهشت برای دسترسی به ورودی‌های حرم هزار توی ناامیدی در شهرک امید نگرانی برای تامین آب مشهد در تابستان آینده وجود ندارد جمع‌آوری موتورپمپ‌های کشف‌رود در یک ماه آینده برخورد با اداره‌های متخلف کرونایی هوای امروز مشهد۲۲تیر در وضعیت سالم وضعیت طرقبه شاندیز هم قرمز شد برگزاری ۳۷۵ کارگاه زیر طرح سایبان امید در مشهد افزایش ۱۵ تا ۴۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی تا پایان هفته در مشهد سرانه تولید زباله پلاستیکی هر خانواده مشهدی ۹۷ کیلوگرم است انجام ۵۱۲ عملیات آتش‌نشانی از سوی سازمان آتش‌نشانی مشهد مطالعات بر روی علل تصادفات موتور سیکلت در مشهد بهره‌برداری از پارکینگ مجد تا یک ماه آینده هوای امروز۲۱ تیر در ۵ منطقه مشهد ناسالم است دل خونین مردم از قیام خونین«گوهرشاد» شهردار مشهد:️ باور دارم سرمایه هر سازمانى منابع انسانى آن است توييت محمدرضا كلائى، شهردار مشهد درباره اهتمام براى آبادانى توس
خبر ویژه

تفاهم برای احیای کشف‌رود

  • کد خبر: ۸۲۱۵
  • ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۹
تفاهم برای احیای کشف‌رود
معاون شهردار از توافقات انجام شده برای شفافیت وظایف دستگاه‌ها درباره رودخانه تاریخی شهر می‌گوید
شهرداری مشهد از زمانی که فرماندهی کشف رود را برعهده گرفته است، درصدد است تا همه سازمان‌ها و نهاد‌های دخیل در این رابطه را با هم متحد کند و با تفکیک کردن وظایف هر بخش، وضعیت این رود تاریخی را سامان دهی کند. در این راستا رایزنی‌ها برای انعقاد تفاهم نامه‌هایی بین شهرداری و سایر دستگاه‌ها در حال انجام است و تاکنون مدیریت شهری توانسته با محیط زیست و آب وفاضلاب استان به مفاهمه‌ای مناسب درباره شرح وظایف دستگاهی برای کشف رود دست یابد.
در این زمینه معاون خدمات شهری شهردار مشهد در گفتگو با شهرآرا با اشاره به تفاهم نامه امضاشده بین شهرداری و سایر دستگاه‌های دخیل در موضوع کشف رود، گفت: در راستای تفکیک وظایف و شفاف شدن تعهدات دستگاه‌های مرتبط با موضوع کشف رود، شهرداری مشهد که راهبری سامان دهی این رودخانه را بر عهده گرفته است، با برگزاری جلسات مختلف با این دستگاه ها، سعی بر مشخص شدن وظایف هر بخش دارد.
مهدی یعقوبی افزود: روز شنبه در جلسه‌ای با مدیران محیط زیست و دیروز در نشستی با مدیران آب وفاضلاب استان درباره سامان دهی کشف رود به تفاهم‌های لازم رسیدیم.
وی ادامه داد: هفته گذشته جلسه‌ای با حضور مدیران آب منطقه‌ای استان در دفتر شهردار مشهد برگزار شد و البته هنوز با این شرکت تفاهم نامه‌ای امضا نشده است. دلیل برگزاری این جلسات و امضای تفاهم نامه این است که درصورتی که تفاهم نامه‌ای بین شهرداری و استانداری درباره سامان دهی کشف رود به امضا برسد، وظایف هر بخش مشخص شود و نقطه نظرات دستگاه‌های مختلف به هم نزدیک شده باشد. معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد همچنین در گفتگو با ایرنا از درخت کاری شهرداری در ۱۸۰هکتار از حریم و محدوده کشف رود خبر داد و بیان کرد: در این راستا ۱۶۰هکتار از محدوده پل التیمور تا پل رسالت و کلات و همچنین ۲۰هکتار خارج از بستر کشف رود درخت کاری شده است.
وی افزود: ۶۵هکتار نیز بین پل کلات تا محدوده خین عرب در صورت آزادسازی بستر و تحویل به شهرداری درخت کاری خواهد شد.
وی با بیان اینکه برای درخت کاری کمربند شمالی بیش از ۲۰میلیارد ریال هزینه شده است، گفت: امسال برای درخت کاری و سامان دهی کشف رود حدود ۱۰میلیارد ریال اختصاص یافته است که در صورت تحویل مدیریت واحد سامان دهی کشف رود به شهرداری، مابه التفاوت اعتبار مورد نیاز در اصلاح بودجه در نظر گرفته خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
توجه : نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمیشود.
سرخط خبرها

{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}