از قیمت گوسفند زنده چه خبر؟ شاخص کل بورس امروز ۳ آذرماه ۱۴۰۰ |  بورس دوباره عقب نشست آغاز به کار سامانه صدور کارت سوخت المثنی از هفته آینده + جزئیات (۳ آذرماه ۱۴۰۰) قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز چهارشنبه (۳ آذرماه ۱۴۰۰) + جدول متوسط نرخ اجاره بها در مشهد چقدر است؟ + جدول (۳ آذرماه ۱۴۰۰) ثبت‌نام جاماندگان یارانه نقدی چه زمانی انجام می‌شود؟ گران‌فروشی و کم‌فروشی، در صدر تخلفات بازار در ۷ ماهه سال جاری قیمت ارز‌های دیجیتالی امروز ۳ آذرماه ۱۴۰۰ | بازار ارز‌های دیجیتالی به شایعه هندی واکنش نشان نداد اعطای وام ۱۰۰ میلیون تومانی به زیان‌دیدگان بورس واقعیت دارد؟ (۳ آذرماه ۱۴۰۰) پزشکان از خدمت سربازی معاف می‌شوند؟ + جزئیات (۳ آذرماه ۱۴۰۰) «قیمت خودرو» امروز مشخص می‌شود (۳ آذرماه ۱۴۰۰) هک سامانه «سهام عدالت» تکذیب شد (۳ آذرماه ۱۴۰۰) ترمز گرانی برنج کشیده شد آیا «فروش فوری» و «فروش فوق‌العاده» ایران‌خودرو و سایپا متوقف شده است؟ قرعه‌کشی پیش‌فروش یک‌ساله محصولات سایپا امروز چهارشنبه ۳ آذرماه ۱۴۰۰ + جزئیات پایه حقوق کارگران در سال ۱۴۰۱ چقدر خواهد بود؟ ۳ سناریو برای افزایش حقوق کارگران (۳ آذرماه ۱۴۰۰) ماجرای هک اطلاعات سهامداران سهام عدالت (۳ آذرماه ۱۴۰۰) قیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز چهارشنبه (۳ آذرماه ۱۴۰۰) + جدول
خبر فوری
چگونه با خرید بیمه بدنه از پوشش‌های آن در پاییز ۱۴۰۰ نهایت استفاده را ببریم؟
خرید بیمه بدنه، تنها برای دارندگان خودرو‌های ارزان‌قیمت به‌صرفه نیست؛ بلکه خرید آن، با توجه به قانون جدید مربوط به خودرو‌های گران‌ قیمت (از جمله مباحث مربوط به فرانشیز بیمه بدنه)، برای دارندگان این خودرو‌ها توصیه می‌شود.

گزارش آگهی

پلیس راهنمایی و رانندگی در راستای تدوین قوانین و البته فرهنگ‌سازی و تبیین آن‌ها، همواره تلاش کرده تا علاوه‌بر اجرایی کردن قوانین، در همکاری با مجموعه‌های دیگر شرایطی را فراهم کند تا مالکان و سرنشینان خودرو در امنیت کامل سفر کنند. هر چقدر که تعداد خودروهای موجود در خیابان‌ها بیشتر باشد، طبیعتاً ریسک تصادف نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

اگر فرض را بر این می‌گرفتیم که پلیس راهنمایی و رانندگی تنها به تدوین قوانین اکتفا کرده و برای افراد خاطی جریمه نقدی و نمره منفی در نظر نمی‌گرفت، شاید حجم تصادفات و در نتیجه مرگ و میر ناشی از آن تبدیل می‌شد به آماری وحشتناک‌تر از آمار جنگ جهانی اول و دوم.

در همین راستا، پلیس راهنمایی و رانندگی دریافت بیمه شخص ثالث را به عنوان یک نوع بیمه اجباری برای مالکان خودرو تعریف کرده است. در نتیجه، عدم دریافت این نوع بیمه علاوه‌بر جریمه نقدی و نمره منفی می‌تواند به توقیف خودروی خاطی نیز منجر شود.

اما بیمه بدنه خودرو هرگز به‌عنوان یک بیمه اجباری برای خودرو در نظر گرفته نشده و رانندگان و مالکان خودرو در صورت تمایل می‌توانند برای دریافت بیمه بدنه خودرو اقدام کنند. خرید بیمه بدنه، تنها برای دارندگان خودرو‌های ارزان‌قیمت به‌صرفه نیست؛ بلکه خرید آن، با توجه به قانون جدید مربوط به خودرو‌های گران‌ قیمت (از جمله مباحث مربوط به فرانشیز بیمه بدنه)، برای دارندگان این خودرو‌ها توصیه می‌شود؛ چرا که در صورت بروز حادثه، راننده مقصر تنها موظف به پرداخت بخشی از خسارت خواهد بود و راننده خودروی زیان‌دیده باید باقی مبلغ را از خسارت بیمه بدنه خود تأمین کند.

اما شما به عنوان مالک خودرو، چقدر با انواع پوشش‌های بیمه بدنه آشنا هستید؟ آیا می‌دانید هر سال برای تمدید پوشش بیمه بدنه خودرو چقدر باید هزینه پرداخت کنید؟

معرفی انواع پوشش بیمه بدنه خودرو

پوشش‌های بیمه بدنه خودرو به دو بخش اصلی و اضافی یا الحاقی تقسیم می‌شوند. هر کدام از این دو دسته، موارد مختلفی را پوشش می‌دهند. بنابراین مالکان خودرو به عنوان بیمه‌گزار می‌توانند تنها برای دریافت پوشش اصلی بیمه بدنه خودرو اقدام کرده یا در صورت تمایل با پرداخت هزینه بیشتر، پوشش‌های الحاقی را نیز دریافت کنند.

با توجه به اینکه چه نوع پوششی را در قرارداد بیمه بدنه خودروی خود با یک شرکت بیمه‌گر دریافت کرده‌اید، در یک حادثه رانندگی میزان و نوع خسارات پرداختی مشخص خواهد شد. چون در یک حادثه رانندگی نوع و میزان خسارات وارده به بدنه خودروی شما و یا شخص ثالث مشخص نخواهد بود، پیشنهاد می‌کنیم با توجه به شرایط و میزان بودجه‌ای که دارید، مناسب‌ترین و کامل‌ترین پوشش بیمه بدنه خودرو را از شرکت‌های بیمه‌گر دریافت کنید. به این ترتیب می‌توانید تقریباً تمامی خسارات وارده به بدنه خودرو را در حوادث رانندگی جبران کنید.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه خودرو

همان‌طور که اشاره کردیم، شرکت‌های بیمه‌گر دو نوع پوشش بیمه بدنه ارائه می‌دهند که شامل پوشش اصلی بیمه بدنه خودرو و پوشش جانبی یا الحاقی است. بیمه اصلی بدنه خودرو مواردی را پوشش می‌دهد که احتمال رخداد آن‌ها در یک حادثه رانندگی بیشتر است. موارد تحت پوشش بیمه اصلی بدنه خودرو به شرح زیر خواهد بود.

 • سرقت کلی خودرو: اگر خودروی شما به سرقت برود با توجه به نوع قرارداد بیمه‌ای که با شرکت بیمه‌گر منعقد کرده‌اید شرکت بیمه‌گر موظف به پرداخت خسارات ناشی از سرقت کلی خودرو خواهد بود.

چگونه با خرید بیمه بدنه از پوشش‌های آن در پاییز ۱۴۰۰ نهایت استفاده را ببریم؟

جبران خسارت لاستیک تا 50% قیمت لاستیک نو در بیمه بدنه ماشین است.

 • جبران خسارات حین نجات و انتقال خودرو پس از حادثه: در یک حادثه رانندگی، شاید نیاز به نجات راننده و سرنشینان خودرو توسط تیم آتش‌نشانی باشد. در چنین شرایطی ممکن است آتش‌نشانان برای خارج کردن سرنشینان از خودروی آسیب دیده و جلوگیری از بروز تلفات جانی، درب خودرو یا بخشی از آن را با دستگاه‌های مختلف برش دهند. شرکت‌های بیمه‌گر در این شرایط خسارات وارده ناشی از نجات سرنشینان از خودرو در یک حادثه رانندگی را پرداخت خواهند کرد. از طرفی ممکن است در زمان انتقال خودروی آسیب دیده به پارکینگ یا تعمیرگاه حوادثی رخ دهد که منجر به وارد آمدن خسارت به بدنه خودرو شود، در چنین شرایطی نیز شرکت‌های بیمه‌گر برای جبران خسارات وارده به بدنه خودرو در زمان انتقال پس از حادثه اقدام می‌کنند.

 

 • جبران خسارات ناشی است حوادث غیرمترقبه: اگر در اثر بروز برخی از حوادث مانند صاعقه یا انفجار، خسارتی به خودروی شخص بیمه‌گزار یا وسایل یدکی همراه آن وارد شود، شرکت بیمه‌گر موظف به پرداخت غرامت و خسارت خواهد بود.

 

 • خسارات وارده به لاستیک در چرخ‌های خودروی بیمه شده: اگر در اثر بروز حادثه رانندگی خسارتی به لاستیک و چرخ‌های خودروی شخص بیمه‌گزار وارد شود، شرکت بیمه‌گر متعهد به پرداخت خسارت خواهد بود. جالب است بدانید که در مورد خسارات وارده به باتری و لاستیک‌های خودرو، شرکت بیمه‌گر متعهد به پرداخت مبلغی معادل ۵۰ درصد مبلغ نو این قطعات خواهد بود.

به طور خلاصه می‌توان گفت که پوشش‌های اصلی بیمه بدنه ماشین در موارد زیر جای می‌گیرد:

 • حوادثی همچون آتش سوزی
 • برخورد صاعقه به وسیله نقلیه
 • ایجاد خسارت به چرخ ها و لاستیک‌های ماشین
 • انفجار

چگونه با خرید بیمه بدنه از پوشش‌های آن در پاییز ۱۴۰۰ نهایت استفاده را ببریم؟

خسارت ماشین منفجر شده یا آتش گرفته با بیمه بدنه ماشین قابل جبران است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره گستردگی و تنوع خدمات بیمه بدنه ، به راهنمای پوشش‌های بیمه بدنه ماشین مراجعه نمایید.به این ترتیب، در هنگام بروز حوادث رانندگی، به راحتی امکان استفاده از پوشش‌های بیمه بدنه و جبران خسارت‌ها برای رانندگان فراهم است.

پوشش‌های اضافی یا الحاقی بیمه بدنه خودرو

همان‌طور که از نام پوشش اضافی یا الحاقی بیمه بدنه مشخص است، این نوع بیمه مواردی را پوشش می‌دهد که در پوشش اصلی بیمه بدنه خودرو قرار نمی‌گیرند و به عنوان پوشش‌های اضافی یا به عبارتی دیگر خطرات فرعی در نظر گرفته خواهند شد. مواردی که بیمه الحاقی بدنه خودرو پوشش می‌دهد به شرح زیر هستند.

 • دزدیده شدن وسایل خودرو شامل ضبط صوت یا رادیو پخش، لاستیک، رینگ، آینه‌ها و دیگر قطعات بدون سرقت کلیه خودرو
 • خسارات ناشی از شکسته شدن شیشه‌های خودرو بنا به دلایلی غیر از خطرات اصلی مانند حادثه
 • جبران خسارت عدم امکان استفاده از خودرو در زمان تعمیرات پس از حادثه رانندگی
 • جبران خسارات وارده به بدنه خودرو در اثر بروز حوادث طبیعی مانند زلزله و آتشفشان
 • جبران خسارات ناشی از پاشیده شدن مواد شیمیایی مانند رنگ و اسید به بدنه خودرو

نحوه محاسبه نرخ بیمه بدنه خودرو

برای محاسبه نرخ بیمه بدنه خودرو مولفه‌های گوناگونی در نظر گرفته می‌شوند، بنابراین نمی‌توان گفت که برای یک مدل خودروی خاص، پوشش بیمه اصلی و الحاقی خودرو می‌تواند عددی مشخص باشد. از جمله مهم‌ترین و مؤثرترین عوامل و مؤلفه‌های تاثیرگذار روی محاسبه نرخ بیمه بدنه خودرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • مشخصات خودروی بیمه‌گزار: مواردی نظیر سال ساخت خودرو، مدل و نوع خودرو، نوع کاربری و البته از همه مهم‌تر ارزش خودرو از جمله مهم‌ترین مؤلفه‌های تاثیرگذار در تعیین نرخ بیمه نامه بدنه خودرو خواهند بود.

چگونه با خرید بیمه بدنه از پوشش‌های آن در پاییز ۱۴۰۰ نهایت استفاده را ببریم؟

ارزش خودرو: عامل تعیین کننده قیمت بیمه بدنه ماشین

 • پوشش های اضافی(تبعی) بیمه بدنهانتخاب هریک از پوشش‌های اضافی یادشده، مبلغی بر نرخ پایه بیمه بدنه اضافه می‌کند. به بیان دیگر، انتخاب پوشش‌های بیمه ای بیشتر با افزایش قیمت بیمه همراه است.
 • تخفیف های بیمه بدنه: تخفیفات این بیمه خودرو شامل: تخفیف‌های عدم خسارت، تخفیف خودروی صفر، تخفیف خرید نقدی، تخفیف ارزش خودرو هستند.
 • در صورت تمایل به تمدید یا خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو می‌توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/carbody

 

استعلام و خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو

با وجود مزایای بسیاری که دریافت بیمه بدنه خودرو برای مالکان و صاحبان آن دارد، اما اجباری برای دریافت این بیمه وجود ندارد. اگر مایلید علاوه‌بر بیمه شخص ثالث، خودروی خود را بیمه بدنه کنید،  می‌توانید از خدمات کارگزاری آنلاین بیمه دات کام استفاده کنید.

چگونه با خرید بیمه بدنه از پوشش‌های آن در پاییز ۱۴۰۰ نهایت استفاده را ببریم؟

با خرید بیمه بدنه، خیال راننده از ماشین خود راحت می‌شود.

در سایت فروش آنلاین bimeh.com امکان استعلام قیمت بیمه بدنه، مقایسه میان خدمات شرکت‌های مختلف بیمه‌گر، خرید آنلاین بیمه، دریافت مشاوره تخصصی و همچنین ارسال رایگان بیمه نامه درب منزل بیمه‌گزار وجود دارد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم به جای مراجعه حضوری به شرکت های بیمه‌گر از خدمات متنوع شرکت بیمه دات کام استفاده کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بیمه مورد نظر خود را خریداری کنید.

درگاه‌های ارتباطی بیمه دات کام:

نشانی :تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶
کد پستی ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰

شماره های تماس:

۰۲۱-۴۳۷۲

پست الکترونیکی:

info@bimeh.com

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}