خبر ویژه

زعفران چیدن گردشگران ایتالیایی در مزارع گناباد

  • کد خبر: ۸۴۶۱
  • ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گناباد گفت: هفت گردشگر ایتالیایی با بازدید از مزارع زعفران این شهرستان با نحوه برداشت و پاک کردن گل زعفران آشنا شدند.

به گزارش شهرآرانیوز، علیرضا شناسایی با اعلام این خبر افزود: با ثبت نظام آبیاری زعفران مبتنی بر قنات روستای سنو گناباد در فهرست آثار جهانی سازمان خواروبار سازمان ملل متحد (فائو) طی سال گذشته میزان بازدید گردشگران اروپایی از مزارع زعفران این شهرستان افزایش یافته است.
او ادامه داد: بازدید از جاذبه‌های تاریخی نظیر قنات جهانی قصبه، مسجد جامع، مدرسه علمیه نجومیه، روستای هدف گردشگری ریاب و موزه مردم شناسی از دیگر بخش‌های سفر گردشگران ایتالیایی به گناباد بود.
شناسایی اظهار کرد: امسال ۱۴۰ گردشگر خارجی از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری گناباد دیدن کرده و در اماکن اقامتی و اقامتگاه‌های بومگردی آن اسکان یافتند.
از مجموع ۲۵۰ اثر تاریخی شناسایی شده در این منطقه ۱۴۴ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده که در این میان «قنات قصبه» به عنوان تنها اثر ثبت شده خراسان رضوی در فهرست آثار جهانی یونسکو از جایگاه خاصی برخوردار است.
از مجموع آثار تاریخی و گردشگری گناباد ۶۰ اثر سابقه چند هزار ساله دارد.
سه هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع گناباد طی سال جاری زیرکشت زعفران رفته است و برداشت این محصول که از ۱۰ آبان ماه آغاز شده است به مدت یک ماه ادامه دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
شهروندخبرنگار 13980916121901
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}