«خداداد عزیزی»؛ اسطوره‌ای جهانی و تکرارنشدنی | تکریم پیشکسوتان ورزشی را رسالت خود می‌دانیم ماندگاری زائر در مشهد ۲.۲ روز است | مدیریت شهری در حوزه ماندگاری زائر باید تغییر نگرش دهد ابعاد هویتی شهر شهردار منطقه ۹ مشهد منصوب شد گزارشی از پیگیری خیرخواهانه مأمور رفع سد معبر شهرداری و نیکوکاران محله پورسینا مشهد راه اندازی «ستاد عالی مشهد الرضا (ع)» بارویکرد ملی و فراملی هشدار؛ ۷۰ درصد سکونتگاه‌های خراسان رضوی در محدوده گسل هستند تدوین برنامه‌ای جامع برای سامان‌دهی حاشیه شهر مشهد اصرار برای برگزاری کارگروه اضطرار آلودگی هوا در مشهد | مدارس ابتدایی تعطیل شدند ابراز تاسف عضو شورای شهر مشهد از نگهداری معتادان در سالن‌های ورزشی سرقت میلیونی روزانه اموال عمومی، تاسیسات و زیرساخت‌های شهری | افزایش نگران کننده آمار سرقت تجهیزات شهری در مشهد  استقبال شورای شهر مشهد از پایان‌نامه و پژوهش‌های حوزه شهری شهروند خبرنگار | درخواست بهسازی بافت فرسوده بلوار دستغیب مشهد + پاسخ مسئولان انجام تست رپید در فرودگاه بین المللی مشهد آیین تکریم موکب‌داران اعزامی استان خراسان رضوی به اربعین تشدید نظارت کرونایی در ورودی‌های خراسان رضوی | ۱۸ درصد دانش آموزان استان واکسن نزده اند فصل همکاری‌های مشترک مشهد - وین خط ۴ مترو مشهد در ردیف اعتباری دولت راه‌اندازی دبیرخانه پیوست رسانه‌ای در شهرداری مشهد شهروند خبرنگار | گلایه شهروند از سرعت اتوبوس ها در سطح شهر مشهد + پاسخ مسئولان
خبر فوری
شهردار مشهد: بهترین راه برای ایجاد نشاط و شادابی در جامعه ترویج ورزش است
شهردارمشهد الرضا (ع)، با اشاره به اینکه بهترین راه برای ایجاد شادابی و نشاط درجامعه ترویج ورزش است گفت: در این راستا از توسعه ورزش‌های همگانی به ویژه در مناطق حاشیه‌ای و کم برخوردار حمایت خواهیم کرد.

به گزارش شهرآرانیوز، سید عبدالله ارجائی در دیدار با اعضای هیئت بسکتبال خراسان رضوی که همزمان به هفته تربیت بدنی انجام شد افزود: از زمانی که توفیق خدمت به حضرت علی بن موسی الرضا (ع) را درسنگر جدید شهرداری پیدا کرده ام، بار‌ها اعلام داشته ام که سیاست ما در این دوره از مدیریت شهری حمایت از ورزش همگانی، ورزش بانوان و ورزش معلولان است.

وی با بیان اینکه طی چهار سال آینده تلاش می‌کنیم که به این سه حوزه در ورزش توجه بیشتری شود اظهارکرد: ورزش باعث ایجاد نشاط، امید و حرکت در جامعه می‌شود و سلامتی مردم را نیز به دنبال خواهد داشت.

شهردارمشهد الرضا (ع)، تصریح کرد: ما در ورزش تیم داری نخواهیم کرد و وارد دخالت در موضوعات ورزش حرفه‌ای نمی‌شویم، اما به تسهیل ورزش قهرمانی کمک خواهیم کرد.

ارجائی، با تاکید براین که به دنبال این هستیم تا شرایط توسعه ورزش همگانی را فراهم کنیم خاطرنشان کرد: با ورزش، نشاط، سرزندگی و سلامت در جامعه افزایش پیدا کرده و شهر مهربانتر می‌شود و تنش‌ها نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

وی، اضافه کرد: اگر زیرساخت‌ها و فضا‌های ورزش بانوان را گسترش دهیم تا فضا‌های ورزشی در دسترس دختران و بانوان ما قرار بگیرد نشاط به خانواده و از خانواده به جامعه خواهد آمد برهمین اساس یکی از سیاست‌های ما در این دوره از مدیریت شهری تقویت ورزش بانوان است.

شهردارمشهد الرضا (ع)، گفت: اینکه یک یا دو پارک به بانوان اختصاص پیدا کند را قبول نداریم، زیرا فضا باید در دسترس باشد و زنان و دختران ما بتوانند با کمترین هزینه و کمترین فاصله به این فضا‌ها دسترسی داشته باشند، لذا برنامه ریزی خواهد شد تا بوستان‌های بالای پنج هکتار برای ورزش بانوان تجهیز و آماده شود.

ارجائی، افزود: در کنار ورزش بانوان توجه ویژه‌ای نیز به ورزش معلولان که حدود ۱۵ درصد ازجمعیت جامعه را تشکیل می‌دهند خواهیم داشت، معتقدیم نخبگان جامعه معلولان کمتر از جامعه سالم نیست و مدال آوری آن‌ها در پارالمپیک بیشتر از المپیک است.

وی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت برای ورزش معلولان وجانبازان عزیز هزینه کمتری دارد تصریح کرد:توجه به ورزش معلولان باعث خواهد شد تا زمینه حضور با نشاط آن‌ها در جامعه فراهم شده و این عزیزان را امیدوارتر کند.

شهردارمشهد الرضا (ع)، ادامه داد: شهر از وجود و حضور معلولان و جانبازان عزیز محروم است و باید زمینه برای حضور بیشتر و با نشاط‌تر آن‌ها در شهر با ایجاد زیرساخت‌های ورزشی فراهم شود.

ارجائی، با اشاره به اینکه معتقدم اگر به ورزش همگانی، بانوان و معلولان به صورت ویژه توجه شود به سلامت جامعه نیز نزدیکتر خواهیم شد خاطرنشان کرد: در کنار سلامت مردم، جامعه با نشاط‌تر شده و افراد بیشتری را در برخواهد گرفت که این کار به عدالت هم نزدیکتر است.

شهردارمشهد الرضا (ع)، افزود: خیابانی شدن بسکتبال زمین و هزینه زیادی نمی‌خواهد و با نصب یک تخته حلقه می‌توان آن را راه اندازی کرد.

ارجائی، اضافه کرد: نصب ده یا ۱۰۰ هزار تخته حلقه در نقاط مختلف شهر به ویژه مناطق حاشیه‌ای و محروم خرج زیادی ندارد و می‌توان با کمترین هزینه زمینه ورزش جوانان را درکوچه و خیابان فراهم کرد.

وی با بیان اینکه راه اندازی مسابقات بسکتبال خیابانی می‌تواند شور و نشاط و هیجان را به محلات ببرد تصریح کرد: هیئت بسکتبال باید برای این موضوعات برنامه ریزی کرده و انگیزه ایجاد کند و به این رشته به عنوان یک ورزش شهری و عمومی نگاه کند.

شهردارمشهد الرضا (ع)، گفت: ما توسعه نشاط و شادابی را درجامعه می‌خواهیم و معتقدیم ورزش بهترین راه برای تحقق آن است.

ارجائی، با تاکید برا اینکه هرچه ورزش گسترش پیدا کند آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش پیدا خواهد کرد افزود: اگر زمینه فراهم شود و هر جوان حداقل دو ساعت ورزش کند از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دور خواهد ماند.

وی ادامه داد: در مجموع معتقدیم تنها چیزی که می‌تواند در تمام روز‌های هفته اوقات فراغت جمع زیادی از مردم، زن، مرد، پیرو جوان را پر کند و در آن‌ها شور و نشاط ایجاد کرده و باعث سلامتی آن‌ها شود ورزش است.

شهردارمشهد الرضا (ع)، افزود: هیچ چیزی به اندازه ورزش قدرت خنداندن مردم و شاد کردن آن‌ها را ندارد لذا باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، برهمین اساس است که اقدام به ایجاد سه اداره ویژه توسعه ورزش همگانی، اداره ورزش بانوان و اداره ورزش معلولان در معاونت فرهنگی کرده ایم تا شاید بخشی از دین خود را به علی بن موسی الرضا (ع)، زائران ومجاوران حضرت در این حوزه ادا کنیم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}