راه‌اندازی دبیرخانه پیوست رسانه‌ای در شهرداری مشهد هر فعالیت بودجه‌ای شهر، باید پیوست مشارکت مردمی داشته باشد تجهیز زیر ساخت‌های شهری، منوط به مناسب سازی برای معلولان شهروند، مهم‌تر شرایط تردد معلولان در شهر باید آسان شود مشهد؛ از دیپلماسی زیارت تا گردشگری سلامت اشتغال زایی برای ۱۵ هزار مددجوی کمیته امداد خراسان رضوی به شرط جذب اعتبار اگر پرمصرف باشید، پله‌پله جریمه می‌شوید احتمال اجرای طرح زوج‌وفرد مشهد در نوروز ۱۴۰۱ مازوت‌سوزی مجاز در نیروگاه مشهد! مؤلفه‌های اخلاق اجتماعی در جامعه نباید در سرمایه گذاری انحصار ایجاد شود | چرا باید سرمایه گذار داخلی متهم شناخته شود؟! کاشت محصولات کشاورزی پاییزه در اولین بوستان کشاورزی شهری ایران جانمایی ایستگاه در مسیر قطار مشهد-گلبهار آلودگی هوای مشهد رو به افزایش (۶ آذر) تصویب مطالعات خط ۴ مترو مشهد بهره‌گیری از خرد جمعی در دستورکار مدیریت شهری مشهد کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند حاکمیت اخلاق است
خبر فوری
آمادگی استان برای مقابله با موج ششم کرونا | ممنوعیت حضور کارمندان واکسن نزده از اول آبان
یعقوبعلی نظری، استاندار خراسان‌رضوی گفت: محوریت مبارزه با کرونا بر مشارکت جهادی و مردمی است.

مهدی عسکری | شهرآرانیوز؛ چند روزی می‌شود اخبار منتشرشده در رسانه‌ها از آغاز موج ششم کرونا از ابتدا یا میانه آبان حکایت دارد؛ موجی که گفته می‌شود به‌احتمال زیاد خطرناک‌تر و قوی‌تر از ۵ موج گذشته است. بااین حال، استاندار جدید خراسان‌رضوی اعلام کرد که آمادگی کامل برای مقابله با موج ششم بحران کرونا را داریم، هرچند امیدواریم وضعیت به آنجایی نرسد که وارد موج جدید شویم.

یعقوبعلی نظری افزود: غافل گیری و پیشگیری نکردن در همه مسائل ازجمله موضوع کرونا بسیار خطرناک است و همه دستگاه‌های متولی و مسئول به ویژه دانشگاه‌های علوم پزشکی حتما باید برای پیشگیری آمادگی کامل داشته باشند؛ البته در مشهد سطح بالای آمادگی‌ها در بحث واکسیناسیون، بیمارستان‌ها و دیگر موارد اورژانسی دیده می‌شود.

نیاز استفاده از ظرفیت مردم و بسیج

وی اضافه کرد: پیش بینی‌ها و آمادگی‌ها فوق العاده مؤثر است و در کنار آن از ظرفیت نیرو‌های مردمی و بسیجی هم نباید غافل شویم تا اگر وارد موج جدیدی شدیم، بتوانیم مانند ۵ موج قبلی به‌بهترین شکل ممکن از این ظرفیت استفاده کنیم.

تأکید مداوم بر واکسیناسیون

به گزارش وبدا، استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در صورت وقوع احتمالی موج ششم بحران کرونا، با استفاده از تجاربمان در ۵ موج قبلی با موج جدید مبارزه خواهیم کرد و در جلسات ستاد کرونا نیز همواره بر اولویت قراردادن موضوعات پیشگیرانه و در رأس آن‌ها افزایش سرعت واکسیناسیون تأکید می‌شود.
نظری تصریح کرد: در دوره جدید مدیریت استانداری خراسان‌رضوی محور اصلی فعالیت‌ها روی کار‌های جهادی و مردمی است و قطعا با حضور و مشارکت مردم در همه عرصه‌ها موفقیت دور از دسترس نیست.

ممنوعیت حضور و فعالیت کارمندان واکسن نزده از اول آبان

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز از ممنوعیت ورود کارمندان واکسن نزده به محل کار از ابتدای آبان امسال خبر داد.
سیدجواد حسینی اظهار کرد: متأسفانه در روز‌های گذشته افزایش میزان مراجعات سرپایی به مراکز منتخب کرونا و بیمارستان‌ها را داشتیم که خودش زنگ هشدار است؛ تجربه نشان داده که دوسه هفته بعد از این وضعیت موج بعد آغاز شده است، هرچند امیدواریم این گونه نباشد.

واکسیناسیون ۷۵ درصد دانش‌آموزان پایه‌های هفتم تا دوازدهم

محمد احمدیان، مدیر سلامت جمعیت خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: ۲۶۴ هزارو ۹۸۸ نفر از گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال حوزه زیر پوشش که شامل ۷۵ درصد دانش آموزان پایه‌های هفتم تا دوازدهم شهر‌های تابعه می‌شوند، نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

نسخه جدید آسترازنکا در راه است

طبق تحقیقات گروه دانشمندان واکسن آکسفورد، نسخه جدیدی از واکسن آسترازنکا درحال توسعه است تا به طور خاص سویه دلتای کووید۱۹ را هدف قرار دهد.
براساس اعلام وزارت بهداشت در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۲ نفر از هم‌وطنانمان به دلیل بیماری کرونا جان خود را از دست دادند و در همین روز نیز ۱۱ هزارو ۷۷۰ بیمار جدید شناسایی شده‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}