تحول پروژه‌های شهری مشهد با پررنگ‌شدن ضابطه‌مندی امکان حضور سرمایه گذار در مشهد و اهواز فراهم شود راه اندازی نهضت ترجمه برای شناساندن مشهد مهم‌ترین مسئله بسیج شهرداری مشهد؛ خدمت رسانی به مردم اجرای طرح جریمه خودرو های پارک شده در مسیر دوچرخه و پیادرو در تمام مشهد شهروند خبرنگار | گلایه شهروندان از سرقت کابل تلفن ثابت و آنتن دهی اینترنت در مشهد طرح جریمه خودرو‌های متوقف در پیاده‌رو‌های مشهد آغاز شد توسعه اقتصاد دیجیتال و استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآفرین بومی در مشهد از باد و باران نیابد گزند | ضرورت وجود نگاه بین‌المللی به توسعه توس و آرامگاه فردوسی دانشجویان خارجی؛ حلقه گم‌شده در راستای شکل‌گیری «جهانشهر مشهد» شهروند خانواده مدار شروع و اصلاح پروژه‌ها در مشهد با خط‌کش فرهنگ جزئیات طرح ملی اصلاح و بهینه سازی رایگان موتورخانه | اصلاح مصرف گاز در ۱۳۰۰ موتورخانه خراسان رضوی خشک سالی بسیار شدید در ۸۳ درصد جغرافیای مشهد شهردار مشهد: توسعه مترو سیاست شهرداری است دسترسی آسان معلولان به سامانه اتوبوس‌رانی مشهد عضو شورای اسلامی شهر مشهد: امیدواریم بتوانیم فرهنگسرا‌های گذشته را احیا کنیم شهروند خبرنگار | بروز رسانی اطلاعات مانیتورها در ایستگاه های قطار شهری مشهد + پاسخ
خبر فوری
پروژه های نامناسب برای معلولان در مشهد بودجه نمی گیرند
سیدعبدا... ارجائی، شهردار مشهد: پروژه‌هایی که پیوست مناسب سازی برای معلولان نداشته باشند، بودجه دریافت نخواهند کرد.

به گزارش شهرآرانیوز؛ شهردار مشهد با تأکید بر اینکه فضا‌های شهری برای حضور معلولان مناسب نیست، گفت: ما بر مناسب سازی اصلاح فاصله دسترسی معلولان به فضا‌های شهری تأکید داریم؛ بنابراین پروژه‌هایی که پیوست مناسب سازی برای معلولان نداشته باشند، بودجه دریافت نخواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سیدعبدا... ارجائی در نشست شورای معاونان درباره اهمیت «شهر همگان» افزود: بیش از ۱۵ درصد جامعه را معلولان عزیز تشکیل می‌دهند، اما در شهر حضور معلولان را نمی‌بینیم. چرا؟ زیرا شهر برای حضور این عزیزان آماده سازی نشده است.

نگاه به حوزه معلولان تغییر کند

وی با بیان اینکه شهر باید برای حضور و فعالیت معلولان مناسب سازی و آماده شود، اظهار کرد: برای تحقق این هدف نگاه‌ها به حوزه معلولان باید تغییر کند. زیرا اگر نگاه‌ها به این حوزه عوض شود و همه خود را مسئول بدانند، بخش زیادی از مشکلات حل می‌شود.

شهردار مشهد تصریح کرد: آماده شدن شهر برای حضور بیشتر معلولان فقط با یک اداره با نام «شهر همگان» ممکن نمی‌شود، بلکه این موضوع باید برای همه بخش‌های مدیریت شهری اولویت باشد. بر این اساس از حوزه‌های گوناگون ازجمله معاونت شهرسازی؛ عمران، حمل ونقل و ترافیک؛ خدمات شهری؛ فرهنگی و... می‌خواهیم که در اجرای پروژه هایشان نگاهی ویژه به معلولان داشته باشند. وی با بیان اینکه اگر جمعیت شهر را ۳ میلیون نفر در نظر بگیریم، حدود ۴۵۰ هزار معلول عزیز در این شهر زندگی می‌کنند، افزود: این جمعیت زیادی است و به سهم آن‌ها از شهر باید توجه ویژه شود.

شهردار مشهد گفت: با توجه به اهمیت موضوع، از معاونت برنامه ریزی می‌خواهم که کد بودجه هیچ پروژه شهری را باز نکنند، مگر اینکه پیوست مناسب سازی آن برای معلولان دیده شده باشد.

ارجائی افزود: اگر قرار است بوستان و فضای سبز یا پروژه عمرانی اجرا یا اتوبوسی برای ناوگان اتوبوس رانی خریده شود، باید پیوست مناسب سازی داشته باشد و به نیاز‌های معلولان عزیز در آن‌ها توجه شده باشد. در غیر این صورت کد بودجه‌ای آن باز نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نگاه‌ها در شهرداری باید معطوف به مناسب سازی فضا‌های شهری برای معلولان شود، اظهار کرد: این نگاه باید در ستاد، معاونت ها، مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه شهرداری مشهد وجود داشته باشد؛ بنابراین در هر معاونت رابطی برای پیگیری و هماهنگی امور با اداره شهر همگان مشخص شود و معتقدیم باید این افراد از میان خود معلولان انتخاب شوند.

مطالبات مردم جدی گرفته شود

شهردار مشهد در ادامه گفت: اکنون فصل بودجه ریزی فرارسیده است و بخشنامه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری به همه بخش‌ها ابلاغ خواهد شد؛ بنابراین از همکارانم می‌خواهم تا درباره بودجه ریزی توجه ویژه داشته باشند. ارجائی با تأکید بر اینکه ضابطه‌ها باید به نفع مردم تغییر کند، افزود: همه ما برای خدمت به مردم بر سر کار هستیم و باید در خدمت رسانی به آن‌ها تلاش کنیم.

بر این اساس از همه مدیران شهرداری می‌خواهم ملاقات عمومی با مردم را در روز و ساعت مشخصی برگزار کنند و مطالبات مردم را بشنوند و آن را جدی بگیرند.

شهردار مشهد تصریح کرد: حرف و مطالبات مردم باید جدی گرفته شود و مسئولان دفاتر و روابط عمومی‌ها خود را به پیگیری آن‌ها ملزم بدانند و اگر مشکلات مردم و مطالباتشان مربوط به شهرداری نیست، آن‌ها را توجیه کنند.

ارتباط مدیران با مردم در فضای مجازی بیشتر شود

ارجائی با بیان اینکه مدیران ارتباطشان در فضای مجازی را با مردم تقویت کنند، تأکید کرد: از زمان تصدی شهرداری مشهد، ارتباطم با مردم در فضای مجازی خوب بوده است و شبی ۲۵۰ تا ۳۰۰ پیام در صفحات شخصی ام از مردم دریافت می‌کنم و آن‌ها را پاسخ می‌دهم.

وی گفت: از این میان، پیام‌هایی را که قابلیت پیگیری دارند، برای معاونان و بخشی را نیز برای حوزه شهردار ارسال می‌کنم و آن‌ها را تا رسیدن به نتیجه پیگیری خواهم کرد. بر این اساس به معاونان، شهرداران مناطق و مدیران شهری توصیه می‌کنم در صفحات شخصی شان در فضای مجازی این کار را بکنند و پاسخ مطالبات مردم را بدهند تا مشکلات کوچک مردم میان کار‌های بزرگ گم نشود و بی‌ پاسخ نماند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط شهرآرانیوز در سایت منتشر خواهد شد.
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پربازدید
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}