۳۰۱ ثبت نام شده نهایی در ستاد انتخابات مشهد واژگونی ۲ خودرو در چناران ۱۲ نفر را راهی بیمارستان کرد هوای امروز (شنبه) مشهد پاک شد مشهد، پیشرو در اطفای حریق بافت‌های فرسوده؛ چالش یا فرصت؟ درآمد پایدار دغدغه مشترک شهر‌ها دولت در خدمت‌رسانی به زائران از هیچ کمکی دریغ نمی‌کند آمادگی مشهد برای برگزاری اجلاس شهرداران شهر‌های جهان حادثه‌ای که تراژدی نشد اعتماد مردم در مبارزه با فساد جلب شود فرصت‌سازی خروج‌ از‌ کما در روزهای‌ بی‌پولی سرمایه‌های حوزه شهری می‌تواند کشور را از رکود خارج کند اختصاص خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد تومانی لیزینگ اقتصاد نوین به شهرداری مشهد ابلاغ قرارداد سه پروژه شهری با ارزش ۷۰۰میلیارد تومان به سرمایه‌گذاران لزوم اجرای پروژه‌های جدید برای رفع نیازهای زائران و مجاوران در مشهد ورود سامانه بارشی جدید به خراسان رضوی عوارض شهری باید در همان شهر گرفته شود و مستقیما در همان شهر هزینه شود اطلاع‌رسانی خوب به زائران روند سرمایه‌گذاری پیرامون حرم مطهر را تسریع می‌کند برنامه بازی های هفته چهاردهم لیگ برتر + جدول لیگ برتر فوتبال
خبر ویژه

باید فضا را برای هر تخلفی نا امن کنیم

  • کد خبر: ۹۰۰۱
  • ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۳۳
رئیس شورای شهر در دیدار با شهرداران مناطق از لزوم تکریم شهروندان و حمایت شورا از مدیریت شهری گفت
روز گذشته برای دومین‌بار رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر مشهد جلسه‌ای مشترک با شهرداران مناطق سیزده‌گانه مشهد برگزار کردند تا علاوه بر تبادل نظرات میان ۲ طرف، شهرداران به توصیه‌های رئیس شورای شهر به‌ویژه درباره مبارزه با فساد و فعالیت‌های انجام‌شده در حوزه مناطق توجه کنند.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در این جلسه با بیان اینکه فضاسازی‌های منفی درباره مدیریت‌شهری در حال شکل‌گیری است، افزود: باوجود تمامی تلاش‌های شبانه‌روزی و کار‌های سخت و طاقت‌فرسای شهرداران مناطق، به‌عنوان مدیرانی که در صف اول خدمت به شهروندان هستند، در مواجهه با مردم شاهد نارسایی‌ها و مشکلاتی هستیم که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای شهر مشهد، محمدرضا حیدری افزود: ما به‌عنوان منتخبان مردم که حق بزرگی به گردن ما دارند، به اجرای برنامه‌هایی که به آن‌ها اعلام کرده‌ایم و در این راستا اقدامات و برنامه‌های مختلفی را با یکدیگر دنبال می‌کنیم.
حیدری گفت: شورای شهر در هیچ‌کدام از زیرمجموعه‌های شهرداری و سازمان‌های وابسته و در فضای درونی آن‌ها مسئولیت مستقیم اجرایی ندارد، ولی در عین حال با هم پیوند خورده‌ایم و شهروندان میان شورای شهر و شهرداری تفکیکی قائل نیستند؛ پس هر اقدامی که موجب سرافرازی شهرداری شود، سرافرازی شورا را هم به همراه دارد و عکس این موضوع نیز صادق است.
وی با بیان اینکه شورای پنجم پیوسته حامی و پشتیبان مدیران خود بوده و خواهد بود، تصریح کرد: آسیب‌ها را باید به حداقل ممکن کاهش دهیم؛ اینکه ادعا کنیم هیچ خطایی در مدیریت‌شهری با این حجم از نیروی انسانی و گردش مالی رخ نمی‌دهد، درست نیست، ولی می‌توان با تلاش و همت مضاعف مانع خیلی از اتفاقات ناگوار شد. رئیس شورای اسلامی شهر مشهد تأکید کرد: باید فضا را برای هر تخلفی ناامن کنیم و بستر‌های فسادزا را هم باید شناسایی و حذف کنیم. وی به مصوبه اخیر شورای شهر مشهد درباره سوت‌زنی هم اشاره‌ای داشت و اظهارکرد: شورای پنجم به جد پای این مصوبه ایستاده است. تاکنون مراجعات بسیاری داشته‌ایم و بسیار خرسندیم که جامعه این موضوع را به بهترین شکل حس کرده و پای‌کار آمده است. حیدری در ادامه افزود: مدیری در نگاه و حافظه شهروندان ماندگار خواهد ماند که مردمی باشد. زمان می‌گذرد، ولی آنچه که ماناست، نوع تعامل و ارتباط شما با مردم است که همیشه در اذهان عمومی ثبت می‌شود؛ پس باید به حرمت و کرامت پیوسته توجه نمود و با مردم به‌راحتی ارتباط برقرار کرد.

حوزه فعالیتی مناطق شهرداری، چندساحتی است
رئیس شورای شهر مشهد بخش دیگری از صحبت‌های خود را به لزوم توجه ویژه به تمامی حوزه‌های فعالیتی شهرداری‌ها از سوی شهرداران مناطق اختصاص داد و گفت: مدیریت مناطق، مدیریتی چندساحتی است و فقط به حوزه‌های عمرانی و درآمد محدود نمی‌شود. توجه به تمامی زمینه‌ها همچون فرهنگی، اجتماعی و منابع انسانی و... نیز باید در دستورکار قرار گیرد و درواقع شهرداران مناطق می‌توانند عاملی برای ارتباط بیشتر اعضای شورای شهر با مناطق شوند.
حیدری ارتباط با بدنه مردمی و نوع مواجهه با آن‌ها را بسیار مهم دانست.

دیون بلامحل مناطق را پشتیبانی نخواهیم کرد
حوزه بودجه و اعتبارات، محور دیگر سخنان رئیس شورای شهر مشهد در این جلسه بود و وی در این‌باره اظهارکرد: امسال برای نخستین‌مرتبه، برنامه و بودجه شهرداری در قالب برش منطقه‌ای منتشر شده است.
حیدری تأکید کرد: هزینه‌های شهرداری فقط و فقط باید بر اساس بودجه مصوب باشد و هیچ دیون بلامحلی نباید برای شهرداری ایجاد شود؛ مگر اینکه بر اساس دستور شهردار مشهد یا با هماهنگی کمیسیون‌های تخصصی شورا باشد.
وی افزود: البته اصلاح بودجه و پیش‌بینی متمم خواهیم داشت و درصد متعارفی از انحراف بودجه پذیرفتنی است، ولی دیون بلامحل را پشتیبانی نخواهیم کرد؛ این موضع صریح و جدی شورای شهر است.

ایجاد تحرک با تفویض اختیار به شهرداران مناطق
یکی از گلایه‌های شهرداران مناطق در این جلسه، نداشتن اختیارات کافی بود و حیدری درباره تفویض اختیار به شهرداران مناطق گفت: شهردار مشهد باید به این حوزه ورود کند و شورای شهر نیز آمادگی همراهی‌های لازم را دارد تا شاهد اتفاقات خوبی باشیم.
حیدری در ادامه گفت: تلقی اشتباهی است که شورای شهر به‌طور ویژه از شهردار یک منطقه یا مدیری خاص حمایت ویژه می‌کند؛ چنین نگاهی را به هیچ‌وجه قبول نداریم.
وی تأکید کرد: تمامی شهرداران مناطق، مدیران عامل سازمان‌ها و... زیر نظر مدیریتی شهردار هستند و باید همه امور با مدیریت ایشان انجام شود.
در ادامه جلسه سایر اعضای شورای شهر مشهد نیز به بیان مطالبی پرداختند و به شهرداران مناطق تأکیداتی داشتند که ازجمله آن‌ها می‌توان به تدقیق دفترچه‌های پیمان خدمات‌شهری و فضای سبز، لزوم تسریع در پاسخ‌گویی به ارباب‌رجوع، دقت و توجه ویژه مناطق به طرح تفصیلی و نداشتن برخورد منفعلانه به این طرح، پایبندی مدیران به تعهدات شهرداری در قبال مردم، حرکت در چارچوب بودجه مصوب، بررسی تفریغ بودجه مناطق شهرداری با حضور شهرداران و دعوت از کارگروه‌های تخصصی شهرداران در کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر، توجه ویژه و باورمندی به مقوله بازآفرینی، تقویت اطلاع‌رسانی اقدامات و عملکرد مدیریت‌شهری به شهروندان و توجه ویژه به حوزه فرهنگی و اجتماعی و طرح‌های این حوزه اشاره کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
اقتصاد 13980916095232
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}