خبر ویژه

حق پخش اینترنتی از شنبه جدی می‌شود

  • کد خبر: ۹۰۲۸
  • ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۷
دورخیز فدراسیون برای درآمد‌زایی از فوتبال در فضای مجازی
فوتبال ایران نیز مثل سایر کشور‌های جهان به‌زودی از حق پخش اینترنتی منتفع خواهد شد.
فدراسیون فوتبال ایران که نهاد مادر و تصمیم‌ساز در سیاست‌های فوتبالی محسوب می‌شود، مدت‌هاست که به‌دنبال راه‌حلی برای مشکلات بی‌پایان اقتصادی در فوتبال ایران است.
موضوعی که در بیشتر نقاط جهان در بستر فروش حق پخش حل‌وفصل شده و این درآمد عظیم و بزرگی است که فوتبال ایران به دلایل مختلف از آن محروم است؛ بااین‌حال با افزایش مشکلات اقتصادی و کاهش حمایت‌های دولتی از فوتبال، طی‌شدن این مسیر لاجرم و قطعی به نظر می‌رسد. شاید برای خیلی‌ها انتشار خبری در تاریخ سی‌ام مهر روی سایت فدراسیون فوتبال با تیتر «آگهی مزایده انتخاب مجری واگذاری حقوق پخش دیجیتال محتوای رویداد‌ها و مسابقات ملی» چندان جلب‌نظر نکرده باشد؛ اما این اولین حرکت جدی فدراسیون فوتبال در دعوت از شرکت‌های توانمند در بستر OTT و IPTV برای جذب سرمایه درجهت بهبود شرایط فوتبال است.
در این آگهی فدراسیون فوتبال اعلام کرده است که قصد دارد حقوق پخش دیجیتال محتوای رویداد‌ها و مسابقات تمامی رده‌های تیم‌های ملی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی را به یک شرکت معتبر و واجد شرایط واگذار کند. تصویر این آگهی عکس‌های کوچک از ۱۲ تیم ملی مختلف فوتبال ایران است که فدراسیون تصمیم گرفته دست‌کم برای بهبود شرایط کیفی و مالی آن‌ها دست‌به‌کار شود. در این آگهی مزایده عنوان شده شرکت‌های علاقه‌مند از تاریخ ۴ آبان تا ۱۴ آبان فرصت دریافت اسناد مزایده را دارند و آخرین مهلت ارائه اسناد پنجشنبه (امروز) است که اسناد باید به حراست فدراسیون فوتبال تحویل داده شوند. همچنین پاکت‌های واصله، شنبه ساعت ۱۲ با حضور اعضا و نمایندگان قانونی باز خواهد شد. با عزم و اراده فدراسیون فوتبال درجهت احقاق حق و دریافت منافع از پخش مسابقات فوتبال ملی (که البته در این آگهی تنها حقوق پخش دیجیتال آن به مزایده گذاشته شده) انتظار می‌رود شرکت‌های توانمند و صاحب سرمایه، حرکت جدی در این مسیر را آغاز کنند. حق پخش اینترنتی و مربوط به فضای مجازی می‌تواند سرآغازی بر یک تحول بزرگ در فوتبال ایران باشد که به نظر، دولتی‌بودن، بخش مهمی از مشکلات آن را رقم زده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
سرخط خبرها
اقتصاد 13980916095232
{*Start Google Analytics Code*} {*End Google Analytics Code*}